Ruszyła strona Wiki forum Exta Life!

  • 0 Odpowiedzi
  • 11961 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Ruszyła strona Wiki forum Exta Life!
« dnia: Kwietnia 05, 2018, 13:24:12 »
Witajcie!
Za pomysłem kolegi Gadulowaty zainstalowałem na doczepkę do forum naszą własną stronę Wiki!


To narzędzie umożliwi zapewne uporządkowanie wiedzy w wygodniejszy i czytelniejszy sposób niż niektóre sekcje na forum.

WAŻNE: Wiki jest zintegrowana z silnikiem forum co do kont użytkowników. Można się logować tym samym userem i hasłem co do forum. Jednakże obowiązuje pewne obostrzenie - aby móc się zalogować do Wiki w celu dokonywania zmian/tworzenia stron - wymagana jest minimalna ilość 5 postów na forum.
Czytanie wiki jest dostępne dla wszystkich - nie trzeba być zalogowanym.

Zachęcam wszystkich którzy mają techniczną wiedzę na temat tego systemu do udzielania się na Wiki i upubliczniania wiedzy o tym jak działa ten system, jak jest zbudowany od strony koncepcyjnej, programistycznej i od strony protokołów komunikacyjnych.

Długofalowym celem inicjatywy jest między innymi sprawienie, aby wokół Exta Life powstałą społeczność, która będzie mogła zajmować się rozwojem alternatywnych wersji oprogramowania dla EFC-01 oraz być może w przyszłości poszczególnych modułów. Może nawet ktoś pokusi się o opracowanie własnych modułów, których obecnie brakuje.

Już teraz po rozpracowaniu tematu protokołu komunikacyjnego między aplikacją a kontrolerem możliwe byłoby stworzenie alternatywnej aplikacji dla Exta Life. Byłbym bardzo miło zaskoczony gdyby znalazł się ktoś kto podłąjby się tematu. Wierzę, że opracowanie czegoś lepszego niż Ready4S dla Exta Life jest zdecydowanie możliwe przez pasjonatów i hobbystów.

Specjalne podziękowania dla kolegi Gadulowaty za ruszenie z kopyta i publikowanie szczegółów działania kontrolera!!!

Zapraszam do ciekawej lektury i poszerzania wiedzy!
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant