Aplikacja nie widzi sterowników.

  • 14 Odpowiedzi
  • 12864 Wyświetleń
Aplikacja nie widzi sterowników.
« dnia: Kwietnia 18, 2018, 18:17:05 »
Na samym początku witam Wszystkich.
Mam problem z sterownikami rolet, program na androidzie nie widzi w ogóle żadnej rolety. Proszę o informacje co mógłbym zrobić.Sądzę że taki temat nie jednej osobie może pomóc.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2018, 18:20:31 »
Aplikacja nie widzi już sparowanych z systemem sterowników rolet czy nie możesz ich sparować bo nie wyświetlają się przy parowaniu?

Opisz dokladniej problem. Najlepiej dodaj screen z aplikacji który pokazuje problem
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2018, 18:25:40 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 18, 2018, 18:28:33 »
W programie w ogóle nie widzi sterowników. Tak jakby ich w ogóle nie było.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2018, 18:35:43 »
W programie w ogóle nie widzi sterowników. Tak jakby ich w ogóle nie było.

Jeśli na prawdę zależy ci na pomocy od kogoś to musisz to dokładniej opisać. Poczytaj moja ostatnią odpowiedź i odpisz według instrukcji
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2018, 18:43:01 »
Sorry pisze z komórki. A więc zainstalowałem sterowniki w puszkach poustawialem przesowy w dół i w górę następnie podlaczylem kontroler EFC i zaktualizowalem go do najnowszej wersji. Odpalilem aplikacje i próbowałem sparowac sterowniki niestety apka nie widzi sterowników.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2018, 21:06:21 »
Sorry pisze z komórki. A więc zainstalowałem sterowniki w puszkach poustawialem przesowy w dół i w górę następnie podlaczylem kontroler EFC i zaktualizowalem go do najnowszej wersji. Odpalilem aplikacje i próbowałem sparowac sterowniki niestety apka nie widzi sterowników.
No i to już jest jakiś konkret. Zakładam, że dopiero zaczynasz z Exta Life?

Możliwe przyczyny idąc od najprostszych i najbardziej oczywistych - pierwsze do sprawdzenia:
1. Jesteś w niewłaściwym ekranie w aplikacji. Upewnij się, że jesteś w ekranie "Urządzenia", zakładka "Odbiorniki" i że wcisnąłeś przycisk parowania "+"

2. Nie wiem jaką masz odległość EFC-01 do swoich sterowników rolet. Może być problem z zasięgiem. Podłącz EFC-01 w pobliżu jednego ze sterowników i spróbuj wtedy parować. Jeśli nie masz tak długiego kabla-skrętki to może masz jakiś stary access point i możesz EFC-01 podłączyć przez WiFI w trybie AP-bridge. Na forum znajdziesz o tym więcej jeśli przeszukasz FAQ i temat problemu z zasięgiem.
Upewnij się, że podczas parowania dioda sterowników miga co ok 1 sekundę na zielono. EFC-01 w tym czasie wysyła "impulsy" z komendą parowania. W tym momencie diody odbiorników migają na zielono przez ok minutę dopóki na ekranie aplikacji parowanie się nie skończy. Jeśli nie miga - to raczej zepsuty

3. Być może jakimś cudem twoje sterowniki zostały sparowane już wcześniej z innym kontrolerem i wtedy nie będą reagowały na proces parowania. Aby móc je sparować ponownie - musisz wykonać reset do ustawień fabrycznych. Instrukcja podaje jak to zrobić. To bardzo proste.

4. Być może Zamel nie przewidział jednej rzeczy w swojej najnowszej aktualizacji 0.9.5 (zakładam, że taką wersję softu masz na EFC-01, bo piszesz, że zaktualizowałeś do najnowszej). Mianowicie najpierw zaktualizowałeś soft EFC-01 a dopiero potem zacząłeś parowanie. Nie wiem czy nowa wersja zmieniająca sposób komunikacji radiowej ma wpływ na proces parowania. Być może dopóki sterowniki nie otrzymają nowej wersji softu to nie da się ich sparować. Jeśli tak jest to mamy dead-lock. Nie wykonasz ich aktualizacji bo nie są sparowane z kontrolerem. Wtedy musisz cofnąć soft EFC-01 do wersji 0.9.4 (do pobrania np. z forumowej Wiki - http://wiki.forumextalife.pl/) i spróbować ponownie. Inaczej zostaje ci tylko kontakt ze wsparciem Zamel

Nie widzę więcej możliwości. Exta Life to prosty system i opisałem chyba wszystkie możliwe przyczyny
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2018, 20:40:19 »
Bardzo dziękuje za rozwiązanie problemu. Zresetowałem sterowniki dzięki czemu znowu były widoczne w apce.
Ale jak to bywa mam kolejny problem a mianowicie nie mogę ustawić sterowników by opuszczały rolety wieczorem i podnosiły rano. Podaję sposób w jaki konfiguruję aplikację:
Czasowe-Nowy(+)-edytuj zdarzenie-typ zdarzenia(zakres dat)-data początkowa (19-04-2018)-data końcowa(13-09-2018)-godzina(22:30)- Przypisany element (sceny-edytuj scenę-i dodaję wszystkie rolety, następnie podświetlam strzałkę w dół w każdej rolecie i zapisuję).
I niestety  nic się nie dzieje?
Próbowałem z otwartą oraz zamkniętą aplikacją. Gdy daję "sprawdź funkcję" to działa.
Dodatkowo proszę o informację czy da się sterować systemem na odległość a jeśli tak to proszę o linka do tutorialu.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 20, 2018, 09:45:34 »
OK, sprawdź:
1. Czy masz prawidłowo ustawioną datę i godzinę w EFC-01 - zrób to porpzez aplikację: Ustawienia > Data i czas

2. Sprawdź czy przełącznik obok twojej funkcji czasowej jest włączony (czerwone tło pod "gałką", która jest ustawiona w prawo)

3. Zmodyfikuj swoją scenę i zamiast wciśniętego klawisza podaj procentowo 100%. Zobacz, czy funkcja czasowa wtedy zadziała (ale nie poprzez przycisk "Sprawdź funkcję" tylko poczekaj na odpowiednią godzinę).

Funkcje czasowe nie wymagają działającej aplikacji. EFC-01 pracuje samodzielnie i wyzwala sceny wg czasu w nim ustawionego.

W kwestii sterowania na odległość: polecam dział "FAQ Exta Life". Jest tam odpowiedni post na ten temat
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 21, 2018, 19:02:07 »
Dziękuję po raz kolejny!!!!
Co do sterowania na odległość to posiadam stałe łącze od lokalnego dostawcy, w instrukcji extra life jest możliwość logowania poprzez adres mac erp-01 niestety jest też napisane że nie jest to dla osób z stałym adresem. Czy posiada ktoś łopatologiczną instrukcję dla stałych łącz?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 21, 2018, 19:26:00 »
Jeśli masz stały adres to jest jeszcze prościej. Nie potrzebujesz dodatkowych usług. Dowiedz się jaki masz publiczny IP np. wejdź na stronę whatsmyip.com
I wpisz ten adres do aplikacji dla dostępu zdalnego. Pamiętaj że to zadziała tylko gdy będziesz poza swoją siecia domowa. Np gdy wyłączysz wi-fi i włączysz transmisję danych na komórce.  Oczywiście żeby to zadziałało to musisz mieć zrobione przekierowanie portu z publicznego IP na twój EFC-01
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 21, 2018, 20:37:57 »
Jak przekierować port???

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 21, 2018, 21:09:34 »
Podaj nazwe i model routera (aurzadzenia dostepowego do internetu) to pomoge.

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 21, 2018, 22:00:24 »
TP link Archer c50

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 21, 2018, 22:23:11 »
Poszło, działa, dzięki. Wpisałem tylko mój ip i działa.

Odp: Aplikacja nie widzi sterowników.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 22, 2018, 13:07:34 »
No to gitara.  :'(