Sceny złożone

  • 0 Odpowiedzi
  • 6130 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Sceny złożone
« dnia: Październik 29, 2018, 15:39:08 »
W przemyśleniach nad maksymalną dostępna ilością scen przyszedł mi do głowy pewien pomysł.
Mianowicie w pewnych sytuacjach przydałoby się mieć do dyspozycji umieszczanie w scenie innych scen. Chodzi mi o to aby dało się zbudować scenę, w której elementami byłyby inne, wcześniej zdefiniowane sceny. Ewentualnie dla jeszcze większej elastyczności - mieszanie w ramach definicji sceny innych scen z pojedynczymi elementami.

Zdarzyło mi się kilka razy, że chciałbym, aby w innych okolicznościach (np. nie sterowanie funkcją, a bezpośrednio z aplikacji) wywołać oprócz zdefiniowanej wcześniej sceny jakąś akcję dodatkową. Tą akcją mogłaby być inna scena.

Nie wiem jak zaimplementowane są sceny w oprogramowaniu kontrolera, ale może ten pomysł pozwoli nieco zwiększyć dostępną ilość scen dla użytkownika. A nawet jeśli nie, to na pewno zwiększy elastyczność systemu pozwalając na definiowanie scen elementarnych / atomistycznych (ang. "atomic") a co za tym idzie - na poprawę ich ponownego wykorzystania bez konieczności kopiowania elementów ze sceny do sceny.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant