Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3

  • 10 Odpowiedzi
  • 6714 Wyświetleń
*

Offline jm

  • **
  • 38
    • Zobacz profil
Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« dnia: Styczeń 12, 2019, 18:06:44 »
Witam,
no i podkusiło mnie żeby zaktualizować apkę i soft kontrolera  >:(.
Z Zamelem to tak jak z Microsftem - strach włączać aktualizacje.
  • mam kategorię z czujnikami temperatury i w nowej wersji pojawiły się przy opisie trzy kropki po naciśnięciu mamy możliwość zmiany użytkownika, nazwy itd. PYTANIE po co w tym miejscu, a jeżeli tak ma być to czemu tylko przy czujnikach??
  • ni z gruchy ni z pietruchy zniknął 2-kanał z odbiornika ROP22 w mojej kategorii Oświetlenie. 1-kanał jest w tej kategorii i ma się dobrze. W urządzeniach przy próbie przypisania 2-kanału do kategorii Oświetlenie pojawia się komunikat, że już jest przypisany więc zmieniłem na inną kategorię. Został przypisany prawidłowo. Niestety powrót do kategorii Oświetlenie jest niemożliwy (ciągle ten sam komunikat, że jest już przypisany). Powiem szczerze, że nie bardzo chcę usuwać cały odbiornik z kontrolera bo jest zaszyty dość głęboko a zawsze jest opcja, że będzie kłopot z jego ponowną instalacją. Od samego początku jest kłopot z tym przypisywaniem i przenoszeniem pomiędzy kategoriami. Nie wiem czy jest to takie trudne do ogarnięcia.Chyba przerosło to programistę w Zamelu.


*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2019, 22:26:02 »
Witam!!
Mi już przed aktualizacją się zdarzyło że znikło mi kilka urządzeń exta free, dwie sceny zrobiły mi się puste , zniknęły mi 2 kanały tego 4 kanałowego czujnika temperatury i też nie mogę ich dodać bo niby istnieją a ich nie ma. Czasami bywa ciekawie. Pozdrawiam

Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2019, 16:14:20 »
U mnie przy tej aktualizacji (ale i przy jednej z wcześniejszych również) w zakładce Urządzenia co najmniej dwa odbiorniki ROP-22 przyjęły nazwy i ikony innych ROP-22 (czyli tak jakby dwa ROP-y zniknęły, a dwa były zdublowane). Natomiast w menu Dom w kategoriach nazwy i ikony były prawidłowe. Pomogło kilkukrotne odświeżenie listy w menu Urządzenia - nazwy i ikony wróciły do prawidłowej postaci.
Widać jakby po aktualizacji kontroler nie poprawnie odczytywał dane z karty SD - u mnie zdublowane i zgubione odbiorniki, u kolegów 'jm' i 'wswsws' znikające (niewidoczne) kanały urządzeń. Skoro to nie jest jednostkowy przypadek, to Zamel powinien się temu przyjrzeć i naprawić błąd.

Kolego 'wswsws', czy pisząc:
... zniknęły mi 2 kanały tego 4 kanałowego czujnika temperatury i też nie mogę ich dodać bo niby istnieją a ich nie ma ...
masz na myśli czujnik temperatury RCT-21/12V? O ile mi wiadomo, to ten czujnik chyba jeszcze nie trafił do sprzedaży? Masz go z jakiegoś nieoficjalnego źródła, czy może ja o czymś nie wiem?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2019, 21:09:01 »
Na wszelki wypadek nie będę instalował. Poczekam na 1.3.1 ;)

A z tego co piszecie to bardziej obstawiałbym jednak problem z aplikacją niż z softem kontrolera. Chociaż nigdy nie wiadomo. Zainstalujcie wersję aplikacji 2.0 - zawsze to łatwiej i bezpieczniej niż cofać soft kontrolera jeśli zrobiono jakieś zmiany w liście urządzeń. Zobaczcie czy to pomaga
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2019, 20:00:00 »
Co do  RCT-21/12V kupiłem go jakoś w listopadzie w zwykłej hurtowni elektrycznej, zamówili następnego dnia było.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2019, 20:39:20 wysłana przez wswsws »

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2019, 20:30:03 »
Jedno co zauważyłem po aktualizacji jak coś robię w aplikacji to aplikacja się sama zamyka po chwili. Już mi się kilka razy tak stało a wcześniej nie pamiętam takiego zdarzenia. Pozdrawiam

Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2019, 22:35:10 »
Co do  RCT-21/12V kupiłem go jakoś w listopadzie w zwykłej hurtowni elektrycznej, zamówili następnego dnia było.

Dzięki za informację, w takim razie będę szukał. Zmylił mnie niezmieniony od dawna status dostępności "lipiec 2018" w sklepie zamel24.pl i praktycznie nieobecność tego modułu w innych sklepach internetowych (nie ma go nawet w oficjalnym e-sklepie Zamela czy na "znanym portalu aukcyjnym").

Przepraszam 'admina' za poruszenie zagadnienia niezwiązanego z tematem tego wątku, ewentualnie proszę o wydzielenie.

Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2019, 19:12:56 »
Czy ktoś spotkał się z rozwiązaniem tematu? O ile odbiorniki mi znajduje to przy parowaniu nie pojawiają się one na liście. A sparowane są bo nie są dostępne przy kolejnym wyszukiwaniu i tylko ich twardy reset umożliwia ponowne wyszukanie. Jakieś rady ?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2019, 11:46:41 »
W takim razie jesteś kolejnym, któremu się ten problem przydarza. Na oficjalnym forum jest więcej takich przypadków:
https://extalife.pl/forum/topic/utrata-odbiornikow-z-pamieci-kontrolera/

Niestety Zamel nabrał wody w usta i nic w sprawie nie publikuje, a mieli już zaproponować rozwiązanie miesiąc temu wg wstępnych zapowiedzi. Ta firma tak ma. To niestety norma.

Może spróbuj korzystać z użytkownika root. Być może to problem z uprawieniami, to wtedy powinieneś widzieć te elementy.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2019, 18:21:08 »
Dzięki, poczytałem i jakoś mnie to nie napawa optymizmem  :( Sprawa dzieje mi się niesety na użytkowniku root.
Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problemy z listą elementów aplikacja 2.1, soft 1.3
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2019, 09:59:12 »
Dzięki, poczytałem i jakoś mnie to nie napawa optymizmem  :( Sprawa dzieje mi się niesety na użytkowniku root.
Pozdrawiam
No niestety, patrząc jak Zamelowi idzie ostanio wydawanie aktualizacji i poprawek tzn wcale nie idzie, bo niczego nie wypuścili od 4 miesięcy (!) to trudno być optymistą. W zeszłym roku wydawało się, że coś się tam ruszyło, ale to niestety nie trwało długo. Zamel wrócił do starych nawyków i aktualizacje i poprawki wydaje co kilka miesięcy. Żeby nowe funkcje wprowadzić - oczywiście potrzeba czasu. Ale poprawki? Poprawki wydaje się na bieżąco. Chyba, że oni wierzą, że ich soft jest bezbłędny. Tyle, że nie jest jak widać na załączonym obrazku :(
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant