Nowości na forum cz. II

  • 0 Odpowiedzi
  • 2788 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Nowości na forum cz. II
« dnia: Wrzesień 19, 2019, 18:17:16 »
Witajcie!
Tak jak wspomniałem we wczorajszym poście, wdrażam od dzisiaj sporą porcję nowych funkcji na forum!!!  O0
Po trudach walki z PHP udało mi się opanować 3 rozszerzania funkcjonalności forum. Na prawdę jest się czym pochwalić, gdyż niewiele foruw opartych na SMF lub starsze BBCode ma takie funkcje.

A kolejno są to:
1. Powiadomienia push!
Niby nic takiego powiecie - wszak to standard w sieci w tych czasach. Ale nie do końca. Nie będę Wam serwował powiadomień o swoich postach, pomysłach, nowościach itp. Funkcja powiadomień push pozwoli Wam dowiedzieć się i zareagować na następujące zdarzenia:
- gdy ktoś odpowie na Wasz post (wątek, którego jesteście autorem)
- gdy ktoś zacytuje Wasz post
- gdy ktoś wspomni o Was za pomocą składni: @admin czyli poprzedzi nazwę użytkownika znakiem @ - jak w Facebooku lub twitterze

Funkcję powiadomień o tych zdarzeniach można aktywować identycznie jak na forum Zamela i na wielu, wielu innych stronach poprzez ikonkę "dzwoneczka", która pojawiła się dzisiaj na forum w lewym dolnym rogu.


Abyście dostawali powiadomienia o tych zdarzeniach - koniecznie zalogujcie się na forum przed włączeniem powiadomień. Inaczej system nie skojarzy waszego użytkownika z powiadomieniami Oczywiście będziecie dostawać powiadomienia na tym urządzeniu, na którym włączyliście powiadomienia (czyli chcąc tego używać zarówno na smartfonie i komputerze - trzeba to wykonać dwukrotnie).

2. Sekcja "Wspomniano mnie"
Jak można się domyśleć - ta funkcja pozwoli Wam na wyświetlenie postów w których ktoś o Was wspomniał za pomocą składni @user oraz umożliwi włączenie/wyłączenie dodatkowego powiadomienia email o fakcie wspomnienia Was przez  kogoś.
Podczas pisania posta i użycia znaku @ wyświetli się lista z podpowiedziami nazw użytkowników i klikając na listę można wybrać podpowiedź, więc nie trzeba znać dokładnie tej nazwy - to spore ułatwienie :)

3. Sekcja "Kto mnie zacytował"
Analogicznie jak poprzednia - ta pozwala na zobaczenie kto zacytował Wasze posty i które posty to były.

Dwie poprzednie funkcje dostępne są z menu użytkownika:


Zachęcam Was do aktywacji powiadomień push. W ten sposób nie ominiecie już Ważnych dla Was postów (np gdy czekacie na odpowiedź), a dodatkowo będziecie wiedzieć gdy ktoś zacytuje Wasz post, lub wspomni o Was w jakimś innym poście.

Mnie szczególnie podoba się funkcja "Wspomniano mnie" znana choćby właśnie z Facebooka, Twittera oraz mojego ideału forum - Discourse, na którym działa między innymi forum Home Assistant. SMF nawet z tymi funkcjami Discourse'em nigdy nie będzie, ale na pewno sprawiają one, że forum nie wydaje się już działać na archaicznym oprogramowaniu.

Miłęgo używania
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant