Nowa aktualizacja kontrolera EFC-01 do wersji 1.6.6 oraz odbiorników EXTA LIFE

  • 17 Odpowiedzi
  • 2771 Wyświetleń
*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Witajcie!
Chcę poinformować użytkowników systemu EXTA LIFE, że udostępniliśmy nową aktualizację dla kontrolera EFC-01 oraz odbiorników systemu EXTA LIFE.
Soft w wersji 1.6.6, wprowadza obsługę nowych urządzeń, które pojawią się w systemie EXTA LIFE. Tak jak już zauważyli użytkownicy, będą to nowe czujniki.
Pozdrowienia!
zamel.com

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Przy wejściu w aplikacji na aktualizacje w linijkę "Co nowego" pojawia mi się taki błąd jak w załączniku. Czy to wina działającego przekierowania z extalife.pl na zamel.com?

Co do samej aktualizacji to zaczyna pobierać i zostaje na postępie = 0%. Po wyjściu i wejściu ponownie twierdzi, że nie ma aktualizacji. Soft 1.6.4
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2020, 20:43:51 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Na sofcie 1.6.5 z kolei wygląda to tak


*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Ten temat postaram się jutro załatwić i odpowiem jak sobie z tym poradzić. Jednocześnie aktualizację do wgrania przez pendrive dla chętnych udostępnimy na stronie zamel.com w produkcie EFC-01.
zamel.com

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Sprawdziliśmy po naszej stronie czy urządzenia się aktualizują. Potwierdzam, że wszystko działa poprawnie. Może akurat w tamtym momencie był jakiś kłopot?
W przypadku problemów proszę spróbować pobrać aktualizację ze strony:

Do pobrania
zamel.com

Również mam info z apki: Pobranie pliku niemożliwe - brak połączenia z serwerem. Screen w załączniku.
Zainstalowałem przez USB - narazie działa.
Elementy systemu, których używam: 8xSRP-22, 4xROP-21, 5xROP-22, 2xP-456/8, 2xRNK-24, 1xRCT-21, 1xREP-21, 1xRNP-21, 1x EFC-01, aplikacja na Android.

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
U mnie wygląda następująco:
zamel.com

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
He he standardowa odpowiedź nr 1 w branży IT "dziwne... u mnie działa"  ;)
Oczywiście cieszymy się Twoim szczęściem, ale problemem jest to, że u nas nie ma możliwości przeprowadzenia aktualizacji.
Po ręcznej aktualizacji do wersji 1.6.6 nadal występuje błąd ten co poprzednio.

U mnie też ten sam problem "Pobranie pliku niemożliwe - brak połączenia z serwerem". Po zrestartowaniu kontrolera pojawił się pasek postępu pobierania pliku, ale po chwili zniknął i dalej znowu ten sam komunikat i informacja "Brak dostępnych aktualizacji". Obecnie w kontrolerze jest zainstalowana wersja 1.6.5.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
He he standardowa odpowiedź nr 1 w branży IT "dziwne... u mnie działa"  ;)
Oczywiście cieszymy się Twoim szczęściem, ale problemem jest to, że u nas nie ma możliwości przeprowadzenia aktualizacji.
Po ręcznej aktualizacji do wersji 1.6.6 nadal występuje błąd ten co poprzednio.
U mnie także kontroler nie wziął sobie do serca tych słów otuchy i także dalej nie chce się aktualizować z poziomu aplikacji. Zostaje tylko ręczna przez Pendrive USB jak za dawnych czasów.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera EFC-01 do wersji 1.6.6 oraz odbiorników EXTA LIFE
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 15, 2020, 09:47:12 »
Proszę sprawdzić czy pomoże uruchomienie opcji DHCP SERWER w aplikacji EXTA LIFE. Możemy ją uruchomić przez zalogowanie się do kontrolera przez aplikację EXTA LIFE, następnie w zakładce USTAWIENIA --> USTAWIENIA SIECIOWE powinna być zaznaczona opcja DHCP SERWER.
zamel.com

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera EFC-01 do wersji 1.6.6 oraz odbiorników EXTA LIFE
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 15, 2020, 11:59:06 »
U mnie pomogło - co prawda nie mogłem uruchomić DHCP na kontrolerze, mimo ustawienia opcji i zrestartowaniu nadal miałem IP przypisane manualnie. Dopiero edycja pliku ustawień na karcie SD przyniosła efekt i po uruchomieniu bramki w aplikacji był widoczny postęp pobierania firmware, oraz już nie ma komunikatu o braku połączenia z serwerem. 

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera EFC-01 do wersji 1.6.6 oraz odbiorników EXTA LIFE
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 15, 2020, 12:06:58 »
U mnie pomogło - co prawda nie mogłem uruchomić DHCP na kontrolerze, mimo ustawienia opcji i zrestartowaniu nadal miałem IP przypisane manualnie. Dopiero edycja pliku ustawień na karcie SD przyniosła efekt i po uruchomieniu bramki w aplikacji był widoczny postęp pobierania firmware, oraz już nie ma komunikatu o braku połączenia z serwerem.

Dziękuję za potwierdzenie. Innym sposobem jest też przywrócenie backup (kontroler sformatuje kartę SD).
zamel.com

Odp: Nowa aktualizacja kontrolera EFC-01 do wersji 1.6.6 oraz odbiorników EXTA LIFE
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 15, 2020, 20:51:08 »
Proszę sprawdzić czy pomoże uruchomienie opcji DHCP SERWER w aplikacji EXTA LIFE. Możemy ją uruchomić przez zalogowanie się do kontrolera przez aplikację EXTA LIFE, następnie w zakładce USTAWIENIA --> USTAWIENIA SIECIOWE powinna być zaznaczona opcja DHCP SERWER.

U mnie faktycznie też pomogło, aktualizacja się pobrała i zainstalowała. Jednak po ponownym powrocie do ustawienia statycznego adresu IP kontrolera, znowu ten sam komunikat błędu. A kiedyś przecież aktualizacje online działały z wyłączonym DHCP... Błąd do poprawki.

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera EFC-01 do wersji 1.6.6 oraz odbiorników EXTA LIFE
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 15, 2020, 21:35:51 »
Proszę sprawdzić czy pomoże uruchomienie opcji DHCP SERWER w aplikacji EXTA LIFE. Możemy ją uruchomić przez zalogowanie się do kontrolera przez aplikację EXTA LIFE, następnie w zakładce USTAWIENIA --> USTAWIENIA SIECIOWE powinna być zaznaczona opcja DHCP SERWER.

U mnie faktycznie też pomogło, aktualizacja się pobrała i zainstalowała. Jednak po ponownym powrocie do ustawienia statycznego adresu IP kontrolera, znowu ten sam komunikat błędu. A kiedyś przecież aktualizacje online działały z wyłączonym DHCP... Błąd do poprawki.

Ogólnie zalecamy ustawiać statyczny adres IP na router, niż w aplikacji EXTA LIFE. Gdy mamy uruchomiony DHCP w aplikacji to czasem router filtruje połączenie z zewnątrz i zachowuje się jak firewall. Cieszę się, że jednak udało się rozwiązać ten problem. Postaramy się jednak aby znaleźć rozwiązanie, które rozwiąże w tym przypadku problemy z aktualizacją.
zamel.com