iOS - odświeżanie stanu.

  • 3 Odpowiedzi
  • 684 Wyświetleń
iOS - odświeżanie stanu.
« dnia: Lutego 12, 2022, 08:32:04 »
Cześć,

System Exta Life jest dwukierunkowy to dlaczego jak używam przełączników to stan poszczególnych urządzeń musi być ręcznie odświeżany ? Przez zmianę zakładki lub przeciągnięcie jej w dół ?

Szukałem w ustawieniach ale bezskutecznie. Co robię źle ? Ktoś ma pomysł / rozwiązanie ?

Odp: iOS - odświeżanie stanu.
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 12, 2022, 13:10:27 »
Wynika to z faktu, że urządzenia nie raportują natychmiast zmiany swojego stanu, lecz tylko jako odpowiedź na zapytanie z kontrolera (przez odświeżenie w aplikacji lub cyklicznie).
Jak ExtaLife startowała, to urządzenia od razu raportowały stan, jednak po pewnym czasie Zamel zmienił to, ponieważ występowało ryzyko, że urządzenia jednocześnie nadające np. swój stan spowodują zakłócenie/zablokowanie kanału radiowego, przez co te informację nie dotarłyby do kontrolera. Niestety w ExtaLife protokół komunikacji radiowej nie ma mechanizmu wykrywania kolizji i sterowania dostępem do pasma radiowego.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: iOS - odświeżanie stanu.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 12, 2022, 14:23:43 »
Dokładnie tak jak pisze kolega powyżej. Extalife jest dwukierunkowy, ale w specyficzny , niemal unikatowy sposób...Zamel ugasił pożar w taki sposób, że dwukierunkowość jest tylko na żądanie, a nie tak jak wszędzie indziej. Poczytaj, było o tym dużo na forum. Wersja 0.9.5 bodajże to zmienila. Początkowo to był na prawdę dwukierunkowy system real-time, a teraz tylko ad-hoc ;)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: iOS - odświeżanie stanu.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 13, 2022, 22:47:27 »
No to muszę ten fakt zaakceptować i z nim żyć. Narazie buduję systematycznie i powoli system. Niestety nie myślałem o tym wcześniej i mam puszki jakie mam. Co do nich podchodzę to przeklinam elektryka  :D