Włączanie/wyłączanie diody sygnalizującej komunikację po stronie odbiornika

  • 1 Odpowiedzi
  • 610 Wyświetleń
Witam,
osobiście brakuje mi możliwości wyłączenia sygnalizacji komunikacji po stronie odbiorników (zielona dioda). Odrobinę irytujące jest gdy wieczorem w ciemnym domu co jakiś czas pobłyskują mi kontakty w których umieszczone są steronwiki (SRP,ROP itd).
A można by było dodać opcję do konfiguracji odbiornika, czy dioda ma sygnalizować odbiór/nadawanie po torze radiowym. Może ktoś z Zamela się ustosunkuje do tej zmiany ?

Pozdrawiam,
Gadulowaty.
PS: Żona mi się czepia, że ją nawet w nocy naświetlam. Jak się nie pojawi rozwiązanie programowe, to nie pozostanie mi nic innego jak tylko porozkręcać wszystkie pstryczki i taśmą izolacyjną pozaklejać. Ale to rozwiązanie "garażowe".

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Witam,
osobiście brakuje mi możliwości wyłączenia sygnalizacji komunikacji po stronie odbiorników (zielona dioda). Odrobinę irytujące jest gdy wieczorem w ciemnym domu co jakiś czas pobłyskują mi kontakty w których umieszczone są steronwiki (SRP,ROP itd).
A można by było dodać opcję do konfiguracji odbiornika, czy dioda ma sygnalizować odbiór/nadawanie po torze radiowym. Może ktoś z Zamela się ustosunkuje do tej zmiany ?

Pozdrawiam,
Gadulowaty.
PS: Żona mi się czepia, że ją nawet w nocy naświetlam. Jak się nie pojawi rozwiązanie programowe, to nie pozostanie mi nic innego jak tylko porozkręcać wszystkie pstryczki i taśmą izolacyjną pozaklejać. Ale to rozwiązanie "garażowe".
No to prawda, też kiedyś myślałem, że dobrze by było mieć taką możliwość. Wiele klocków Z-Wave ma taką opcję konfiguracyjną, to może i tutaj Zamel coś mógłby zrobić. W końcu to kontroler klocka steruje tą diodą, więc to na pewno kwestia zmiany w sofcie, no i w aplikacji oraz EFC-01 - dodanie opcji konfiguracyjnej.

Znam ten ból gdy śpiąc w pokoju z zasłoniętymi roletami, a więc 100% ciemności błyskają nad głową zielone kontrolki w lampach i puszkach instalatorskich. Wrażenie jest takie jakby tam na prawdę mocne LEDy były założone i aż po oczach daje. Trochę to wkurzające jak się zasypia, a i w środku nocy jakoś człowiek się dziwnie czuje jak się obudzi, a tam coś mruga nad głową.
Do dzieła Zamelu!
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant