Rocznicowy post o Exta Life i forum

  • 0 Odpowiedzi
  • 6670 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Rocznicowy post o Exta Life i forum
« dnia: Października 29, 2018, 16:15:43 »
Witajcie,
Dawno nie było jakichś znaczących nowości na forum, więc postanowiłem z okazji minionej rocznicy ukończenia przez forum 1 roku życia ;) napisać dłuższe "wypracowanie" podsumowujące nasz system z perspektwy minionego roku. Post ten możecie znaleźć tutaj w dziale z opiniami.

Pierwotny post jest o tyle istotny, że Google "postanowiło" dla zapytania "Exta Life opinie" kierować internautów właśnie do tego forum i tego posta wyświetlając go jako pierwszy wynik na liście w wyszukiwarce. Także z tego powodu postanowiłem odświeżyć temat mojej recenzji i napisać jej nową wersję, ponieważ zależy mi na tym, aby informacje na forum były aktualne.

Co do samego forum, to jak widać - jego znaczenie w wyszukiwarce Google wzrosło. Wiele zagadnień związanych z Exta Life i opisanych na forum jest wyświetlanych w wynikach Google na pierwszej stronie, co już o czymś świadczy. Z drugiej strony temat Exta Life jest bardzo niszowy, a forum o nim jest nadal tylko jedno w sieci, ale mimo wszystko konkurowanie z takim gigantem jak elektroda.pl w pierwszych miesiącach łatwe nie było. Tym bardziej, że nie stosowałem żadnych sztuczek SEO aby forum wypozycjonować (no może poza facebook'iem i linkiem do YouTube  :P). To właśnie treść głównie wykonała tą pracę i pozwoliła na wysoki wynik tego forum w wynikach Google.
Co za tym idzie - popularność forum wśród internautów także wzrosła. Wg analizy ruchu Google forum notuje średnio 30-35 odwiedzin unikalnych użytkowników dziennie. W szczytowych momentach liczba dochodzi do 50-60 - przykład aktualizacja zmieniająca komunikację radiową. Niby nadal niedużo, ale prawda jest taka, że Exta Life to nadal system niszowy, więc i ruch jakiś gigantyczny nie jest.

Z perspektywy roku czasu mogę Wam, forumowiczom podziękować za zaufanie do forum i życzyć sobie oraz Wam, aby nasz system jednak dalej się rozwijał i abyśmy nie mieli zbyt wielu powodów do narzekania na niego ;)

admin
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant