Nowości na forum cz. I

  • 0 Odpowiedzi
  • 2200 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Nowości na forum cz. I
« dnia: Września 18, 2019, 17:43:35 »
Witajcie,
Choć na forum ostatnimi miesiącami pustawo i wiatr świszcze, to mimo wszystko postanowiłem trochę nad nim popracować, aby umilić życie sobie i forumowiczom.
Otóż mój wewnętrzny wizualny purysta nakazał mi dopracować nieco wygląd kilku rzeczy, które na codzień albo są nieco niemiłe dla oka lub wręcz utrudniają poruszanie się po forum.

Oto one:
1. Najważniejsza zmiana - popracowałem nad stylami i generowaniem się indeksu stron np. gdy wątek ma wiele odpowiedzi i są one pokazywane na wielu stronach. Domyślne rozwiązanie z szablonu wyświetlało dotąd coś takiego: Strona: 1 [2] 3 4 itp. Problem polegał na tym że te klamerki nie wyglądały zbyt dobrze, a przede wszystkim odległości między cyframi były bardzo małe, co szczególnie utrudniało nawigację w mobilnej wersji strony. Od teraz zmieniłem sposób generowania tego indeksu i wygląd i międyz cyframi jest więcej odstępu, a numer aktywnej strony pokazuje się w czarnym kwadracie.
Myślę, żę wygląda to zdecydowanie lepiej i pasuje w końcu do rzeczywistości roku AD 2019 :)
Próbka nowego wyglądu: w wątku o Exta Free

2. Oprócz tego denerwowało mnie to, że kolory cytatów i bloków kodu 'odstawały' od reszty bazowej kompozycji. Tak więc postanowiłem to ujednolicić i teraz wygląda to tak:
Cytuj
To jest przykładowy cytat
...a to kawałek koduMyślę, że i tuaj zmiana jest na duży plus. Wygląda to bardziej elegancko i nowocześnie i pasuje kolorystycznie do reszty

3. Guzik do akcji na postach (cytuj, odpisz itd) - dotąd niebieski, a teraz w eleganckiej czerni. Dodatkowo napis jest pogrubiony a strzałka nie dytyka już tekstu. To także dodało elegancji oraz czytelności temu elementowi.

Poza tym dodałem kilka drobnych poprawek dla pozycjnowania niektórych elementów na stronie, w związku z czym nawigacja na komórce powinna być łatwiejsza, a strona wygląda schludniej i na bardziej dopracowaną.

Z wizualnych wodutrysków to tyle. Szykuję jeszcze kilka istotnych z punktu widzenia tzw. "wrażeń użytkownika" (UX) nowości. Miały pojawić się razem ze zmianą kolorystyki, ale jak to w świecie oprogramowania bywa - w testach kilka rzeczy nie działa do końca prawidłowo, więc wymagają dopracowania.
Może jutro uda się je wdrożyć. Forum zyska na funkcjonalności, a Wam będzie się go - mam nadzieję -  wygodniej używać.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant