Środowisko developerskie dla extalife_custom_component

  • 3 Odpowiedzi
  • 651 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Środowisko developerskie dla extalife_custom_component
« dnia: Październik 11, 2022, 09:00:13 »
Ja korzystam ze środowiska utworzonego według tego opisu: https://developers.home-assistant.io/docs/development_environment

Najlepszym rozwiązaniem jest Dev Container działający z VS Code i takiego używam.

Kod integracji mam wrzucony w workspace devcontainer do folderu config/custom_components/extalife z racji tego, że jest to custom component i dlatego tam a nie w folderze homeassistant/components, chociaż tam również działałby bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2023, 19:59:31 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Środowisko developerskie dla extalife_custom_component
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2022, 09:44:35 »
Ok, w takim razie jedziemy na tym samym. Bo to co piszesz to ogarnąłem przez weekend. Chociaż jakoś nie do końca podoba mi się ten dev-container i jade bez niego.

Na razie,
Gadulowaty

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Środowisko developerskie dla extalife_custom_component
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2022, 18:17:25 »
Ok, w takim razie jedziemy na tym samym. Bo to co piszesz to ogarnąłem przez weekend. Chociaż jakoś nie do końca podoba mi się ten dev-container i jade bez niego.

Na razie,
Gadulowaty

Co kto lubi :) Ja cenię sobie dev container za wszystkie zalety kontenera - brak bałaganu i zainstalowane z miejsca wszystkie dependencies. Otwieramy repo w kontenerze i w ciągu kilku minut mamy gotowe, skonfigurowane środowisko gotowe do pracy. Jest debugger, są potrzebne rozszerzenia VS Code itp. Coś nie działa? Kasujemy kontener, otwieramy repo ponownie w devcontainer, tworzy i konfiguruje się nowy i za chwilę znów wszystko działa. Mnie akurat bardzo to pasuje. Jak przypomnę sobie początki pisania integracji w Notepad++ to mnie trzęsie :D
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Środowisko developerskie dla extalife_custom_component
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2022, 19:31:20 »
Notepad - Hardcore max.

A ja znowu sobie cenie platforme VMWARE. Pełna kontrola nad os-em jak cos nie tak to rollback z nakivo backup. Ale jak bylo juz napisane kazdy ma to co lubi...

Na razie,
Gadulowaty