Odp: Ustawienie sterownika - sterowanie centralne

  • 2 Odpowiedzi
  • 11262 Wyświetleń
Odp: Ustawienie sterownika - sterowanie centralne
« dnia: Stycznia 22, 2018, 14:49:20 »
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów może mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie jak skonfigurować podłączyć sterownik srp-22 aby sterować roletami centralnie.?

Odp: Odp: Ustawienie sterownika - sterowanie centralne
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2018, 16:17:45 »
Najlepiej kupić nadajnik RNP22 i użyć go jako centralny moduł. Można też kupić inny nadajnik klawiszowy RNK21 lub RNK22, albo jakiś pilot z exta life. Nadajnik puszkowy RNP22 z końcem stycznia ma być w ogólnodostępnej sprzedaży. To info z hurtowni nie z Zamela :P

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Ustawienie sterownika - sterowanie centralne
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2018, 12:36:18 »
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów może mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie jak skonfigurować podłączyć sterownik srp-22 aby sterować roletami centralnie.?
Witaj na forum!
Wydzieliłem temat jako osobny wątek, ponieważ tamten wątek zboczył w sumie z tematu, a ty dodatkowo poruszasz nowe zagadnienie.

Przepis na sukces jest w zasadzie taki jak podaje kolega Gwozdziu944. Wystarczy dowolny nadajnik Exta Life sparować z kilkoma odbiornikami SRP-22 i gotowe. Masz z jednego łącznika wtedy sterowanie kilku na raz.

PS. Do dyspozycji będą dwa nowe nadajniki puszkowe - RNP-21 (zasilanie z sieci 230V) oraz RNP-22 (bateryjny). Tak jak kolega Gwozdziu pisze - w ciągu 2 tygodni powinny być w sprzedaży. Trwa produkcja partii 50 sztuk - info od Zamela. Ponoć pierwsza partia zeszła na pniu i produkują kolejną. W hurtowniach tego jeszcze nie ma, ale można już przez hurtownie zamawiać. Ja tak zrobiłem i czekam.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant