Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!

  • 63 Odpowiedzi
  • 9054 Wyświetleń
*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 13, 2019, 17:00:03 »
Po 1.6.0, ale przed 1.6.2

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 13, 2019, 17:06:58 »
Po 1.6.0, ale przed 1.6.2
W takim razie faktycznie tego nie załatali, bo 1.6.2 nic nie wspomina o tym. 1.6.0 miała to naprawić...
To fatalnie... :-\ Czy kiedykolwiek doczekamy momentu, że ten soft będzie działał stabilnie?? >:(
Dlaczego ten soft nie jest dokładnie testowany? Dlaczego w Zamelu nikt nie sprawdza zawartości karty w trakcie testów lub po prostu od czasu do czasu w trakcie użytkownika? Nie mają kontrolera, który symuluje używanie go przez przeciętnego użytkownika? Jeśli testują soft tam i z powrotem, to pewnie co chwilę formatują kartę, ale wtedy mała szansa, że zaobserwują ten problem...Masakra...
Jeśli tak to będzie wyglądało w dalszym ciągu, to jednak bardzo mnie to zmotywuje, aby jednak znaleźć sposób na pozbycie się Exty Life u siebie. Jest już tyle zamienników do wyboru, w dodatku często tańszych, że coś się na pewno znajdzie, albo wymyślę jakieś zastępstwo dla RNP, bo tylko to mnie powstrzymuje.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 14, 2019, 13:53:17 »
Jak sformatować kartę SD bez rozkrecania kontrolera? Mam ciągle wiadomość po zalogowaniu się do apki o konieczności aktualizacji ROP-22 a wszystkie 3 zaktualizowałem.
Elementy systemu, których używam: 8xSRP-22, 4xROP-21, 5xROP-22, 2xP-456/8, 2xRNK-24, 1xRCT-21, 1xREP-21, 1xRNP-21, 1x EFC-01, aplikacja na Android.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2019, 15:04:14 »
Jak sformatować kartę SD bez rozkrecania kontrolera?
Nie da się. Apka i kontroler musiałyby mieć taką funkcję.

Cytuj
Mam ciągle wiadomość po zalogowaniu się do apki o konieczności aktualizacji ROP-22 a wszystkie 3 zaktualizowałem.
Sprawdź jeszcze raz ile masz tych ROP bo ja też myślałem początkowo że jest taki bug a potem przypomniałem sobie że mam jeden ROP w którym wykorzystuje tylko jeden kanał i byłem przekonany że to ROP-21
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2019, 15:28:53 »
W aplikacji w menu URZĄDZENIA mam zawsze sparowane oba kanały. Sprawdzałem 100 razy...
Elementy systemu, których używam: 8xSRP-22, 4xROP-21, 5xROP-22, 2xP-456/8, 2xRNK-24, 1xRCT-21, 1xREP-21, 1xRNP-21, 1x EFC-01, aplikacja na Android.

Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 14, 2019, 15:35:35 »
Co do formatowania to chyba zostaje przytrzymac przycisk RESET na 5 sek. na kontrolerze...
Elementy systemu, których używam: 8xSRP-22, 4xROP-21, 5xROP-22, 2xP-456/8, 2xRNK-24, 1xRCT-21, 1xREP-21, 1xRNP-21, 1x EFC-01, aplikacja na Android.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 14, 2019, 15:37:09 »
W aplikacji w menu URZĄDZENIA mam zawsze sparowane oba kanały. Sprawdzałem 100 razy...
W takim razie jest kolejny bug  :-\

Ta funkcja wymaga dopracowania moim zdaniem, bo faktycznie przy większych instalacjach nie można być już pewnym, które jeszcze urządzenia wymagają aktualizacji. Powinna być lista urządzeń i np. w nawiasie nazwa urządzenia (kanałów) i wtedy sprawa jest jasna.
Może trzeba założyć taki feature request.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 16, 2019, 08:26:33 »
wystarczył by jakiś wykrzyknik przy danym odbiorniku że wymaga aktualizacji.

Wczoraj zamontowałem pierwszy SLR-21 w mojej instalacji. Wchodzę w informacje i widzę że jest "najnowsza wersja". Po kilku godiznach wszedłem raz jeszcze w apkę extalife i dopiero wtedy pokazało mi że jest aktualizacja do SLR-21. Czyli kontroler nie ściąga całej paczki firmwarów do wszystkich produktów, tylko te które aktualnie w instalacji posiada.
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 16, 2019, 09:25:46 »
wystarczył by jakiś wykrzyknik przy danym odbiorniku że wymaga aktualizacji.

Wczoraj zamontowałem pierwszy SLR-21 w mojej instalacji. Wchodzę w informacje i widzę że jest "najnowsza wersja". Po kilku godiznach wszedłem raz jeszcze w apkę extalife i dopiero wtedy pokazało mi że jest aktualizacja do SLR-21. Czyli kontroler nie ściąga całej paczki firmwarów do wszystkich produktów, tylko te które aktualnie w instalacji posiada.
wystarczył by jakiś wykrzyknik przy danym odbiorniku że wymaga aktualizacji.

Wczoraj zamontowałem pierwszy SLR-21 w mojej instalacji. Wchodzę w informacje i widzę że jest "najnowsza wersja". Po kilku godiznach wszedłem raz jeszcze w apkę extalife i dopiero wtedy pokazało mi że jest aktualizacja do SLR-21. Czyli kontroler nie ściąga całej paczki firmwarów do wszystkich produktów, tylko te które aktualnie w instalacji posiada.
O, pomysł z wykrzyknikiem podoba mi się bardzo. Nie trzebaby było wchodzić w ekran aktualizacji, żeby zauważyć, że coś wymaga uwagi.
Tak kontroler pobiera tylko soft dla urządzeń, które są z nim powiązane. To akurat moim zdaniem ma sens, bo każdy może mieć inny zbiór urządzeń u siebie. Ale dobrze by było gdyby kontroler sprawdził oprogramowanie danego urządzenia zaraz po jego sparowaniu a nie w ciągu 24 godzin. Ewentualnie może nawet lepiej gdyby już na ekranie parowania gdzie wyświetlają się podstawowe informacje o parowanym urządzeniu wyświetlała się informacja, że jest dostępna nowsza wersja oprogramowania dla niego.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2019, 16:45:25 »
Jak sformatować kartę SD bez rozkrecania kontrolera? Mam ciągle wiadomość po zalogowaniu się do apki o konieczności aktualizacji ROP-22 a wszystkie 3 zaktualizowałem.

Problem rozwiązany. Zamel dodał aktualizacje EFC-01 (1.6.3), po której zmieniła się treść wyświetlanej wiadomości - dodano jedno kluczowe słowo "root". Tylko na root można było znaleść wszstkie moje ROPy. ROPów nie widziałem bo nie były już od roku sparowane i tylko na root dało się je usunąć. Trochę moja w tym wina, że ciągle byłem na użytkowniku, a nie ma administratorze root. Życze wszystkim forumowiczom Spokojnych Świąt z jak najmniejszą ilością urządzeń "Smart".
Elementy systemu, których używam: 8xSRP-22, 4xROP-21, 5xROP-22, 2xP-456/8, 2xRNK-24, 1xRCT-21, 1xREP-21, 1xRNP-21, 1x EFC-01, aplikacja na Android.

Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 21, 2019, 18:19:55 »
A mnie niestety nie działa aktualizacja poprzez Apkę.
Już wcześniej jak była dostępna wersja 1.6.2 aplikacja przy uruchomieniu informowała że jest nowa aktualizacja. Jednak po wyborze "aktualizuj" apka się zamykała. Przy ponownym uruchomieniu pokazywał się napis kontroler w trakcie aktualizacji. Jednak potem wchodząc ponownie znowu był komunikat o nowej aktualizacji, czyli jednak kontroler się nie zaktualizował. I tak kilka razy. Zaznaczam że loguję się jako root.
W końcu się poddałem nagrałem plik na pena i wgrałem starą metodą i oczywiście się zaktualizował.

Teraz jest znowu komunikat że jest nowa aktualizacja i ta sama sytuacja po wyborze aplikacja się nie aktualizuje. Restartowałem kontroler ale nie pomogło.
Gdzie szukać przyczyny??

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 24, 2019, 12:05:35 »
Problem rozwiązany. Zamel dodał aktualizacje EFC-01 (1.6.3), po której zmieniła się treść wyświetlanej wiadomości - dodano jedno kluczowe słowo "root".
Chętnie bym sobie zaktualizował, gdybym tylko mógł zalogować się aplikacją Exta Life do kontorlera, ale nie mogę ...działa mi tylko sterowanie z Home Assistant...paranoja z tym Zamelem i śmiech przez łzy... :-\
Cytuj
Tylko na root można było znaleść wszstkie moje ROPy. ROPów nie widziałem bo nie były już od roku sparowane i tylko na root dało się je usunąć. Trochę moja w tym wina, że ciągle byłem na użytkowniku, a nie ma administratorze root. Życze wszystkim forumowiczom Spokojnych Świąt z jak najmniejszą ilością urządzeń "Smart".
No taki to właśnie system "smart", że użytkownik musi się czegoś domyślać, a pewne rzeczy wyglądają jak bugi a nie celowe ograniczenie funkcjonalności.

A czy ty może używasz integracji z Home Assistant? Pytałem Cię też o to w innym wątku o głowicy RGT. Chcę potwierdzić lub wykluczyć zwiechy kontrolera z "winy" integracji. Kontroler przez ponad rok działał mi bardzo stabilnie (o dziwo) i współpracował z HA, a po aktualizacji do 1.6 się zawiesza.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 24, 2019, 12:07:58 »
A mnie niestety nie działa aktualizacja poprzez Apkę.
Już wcześniej jak była dostępna wersja 1.6.2 aplikacja przy uruchomieniu informowała że jest nowa aktualizacja. Jednak po wyborze "aktualizuj" apka się zamykała. Przy ponownym uruchomieniu pokazywał się napis kontroler w trakcie aktualizacji. Jednak potem wchodząc ponownie znowu był komunikat o nowej aktualizacji, czyli jednak kontroler się nie zaktualizował. I tak kilka razy. Zaznaczam że loguję się jako root.
W końcu się poddałem nagrałem plik na pena i wgrałem starą metodą i oczywiście się zaktualizował.

Teraz jest znowu komunikat że jest nowa aktualizacja i ta sama sytuacja po wyborze aplikacja się nie aktualizuje. Restartowałem kontroler ale nie pomogło.
Gdzie szukać przyczyny??
Możliwe, że dołączyłeś do grona szczęśliwców, u ktorych pojawiły się błędy na karcie SD i kontroler sobie teraz nie radzi. Inny forumowicz opisywał gdzieś podobny przypadek, że nie mógł zaktualizować softu nawet przez pendrive. Dopiero jak wyciągnął kartę, naprawił błędy w Windows i wsadził ponownie - wszystko wróciło do normy...
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 24, 2019, 16:21:11 »
Problem rozwiązany. Zamel dodał aktualizacje EFC-01 (1.6.3), po której zmieniła się treść wyświetlanej wiadomości - dodano jedno kluczowe słowo "root".
Chętnie bym sobie zaktualizował, gdybym tylko mógł zalogować się aplikacją Exta Life do kontorlera, ale nie mogę ...działa mi tylko sterowanie z Home Assistant...paranoja z tym Zamelem i śmiech przez łzy... :-\
Cytuj
Tylko na root można było znaleść wszstkie moje ROPy. ROPów nie widziałem bo nie były już od roku sparowane i tylko na root dało się je usunąć. Trochę moja w tym wina, że ciągle byłem na użytkowniku, a nie ma administratorze root. Życze wszystkim forumowiczom Spokojnych Świąt z jak najmniejszą ilością urządzeń "Smart".
No taki to właśnie system "smart", że użytkownik musi się czegoś domyślać, a pewne rzeczy wyglądają jak bugi a nie celowe ograniczenie funkcjonalności.

A czy ty może używasz integracji z Home Assistant?


Nie używam HA.
 Pytałem Cię też o to w innym wątku o głowicy RGT. Chcę potwierdzić lub wykluczyć zwiechy kontrolera z "winy" integracji. Kontroler przez ponad rok działał mi bardzo stabilnie (o dziwo) i współpracował z HA, a po aktualizacji do 1.6 się zawiesza.
Nie mam RGT.
Problem zgłosiłem na stronie Zamela.

Elementy systemu, których używam: 8xSRP-22, 4xROP-21, 5xROP-22, 2xP-456/8, 2xRNK-24, 1xRCT-21, 1xREP-21, 1xRNP-21, 1x EFC-01, aplikacja na Android.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowa aktualizacja kontrolera - funkcja aktualizacji bez pendrive USB!
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 25, 2019, 22:26:49 »
Dla użytkowników integracji z HA wiadomość: opublikowałem niwa wersję, która umożliwia zrestartowanie EFC-01 z HA.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant