Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła

  • 32 Odpowiedzi
  • 17935 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2018, 23:11:37 »
Witam,

Aktualizacja aplikacji oraz kontrolera powinna pojawić się pod koniec przyszłego tygodnia - wyczyszczono w niej drobne błędy ( w tym ten opisany w wątku ), zmieniono sposób przypisywania odbiorników wielokanałowych do kategorii, wprowadzono modyfikacje w obsłudze czujników oraz uruchomiono wsparcie dla czujnika bateryjnego RCT-22. Pozdrawiam

A świstak siedzi i...
:)
Spokojnie, do północy jeszcze niecała godzina  ;)
A poważnie to liczę że najpóźniej we wtorek się pojawi
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2018, 10:40:31 »
Najnowszy soft do kontrolera (v1.0.0) pojawił się już na stronie extalife.pl w dziale DOWNLOAD. Więcej szczegółów dotyczących tego co obejmuje aktualizacja można znaleźć pod linkiem:

http://extalife.pl/aktualizacja-softu-kontrolera-do-wersji-v1-0-0-release-30_07_2018/

Aplikacja Android w wersji v1.8 współpracująca z tym softem powinna być dostępna w sklepie w dniu dzisiejszym.
Aplikacja iOS w przeciągu najbliższych 2-3 dni.

Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 30, 2018, 11:21:43 »
Witam,
Dziękujemy za informację! Czekam z niecierpliwością na nową aplikację - nie tylko w oczekiwaniu na fixa tego problemu, ale także z ciekawości jak wygląda teraz obsługa czujników w aplikacji.

Czekamy na kolejne funkcje  :)

Pozdrawiam
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2018, 10:03:18 »
Witam,
Wygląda, że u mnie poprawka z nieprawidłową zawartością zakładki nie działa właściwie tak jak wspominałem w poście o nowościach. Teraz zamiast prawidłowej zawartości zakładki pojawia się u mnie regularnie komunikat "wystąpił błąd" i zakładka pozostaje pusta. Myślałem, że to znowu wina EMUI, który zwyczajowo agresywnie ubija aplikacje w tle i czasem zakłóca ich poprawne działanie, ale na innym urządzeniu od Sony pojawia się taki sam problem, a tam jest prawie czysty Android, czyli jeden problem zamienił się na inny :(
Sytuacja występuje najczęściej gdy aplikacja pozostaje dłużej w tle a w międzyczasie używam innych. Prawdopodobnie Android usuwa aplikację całkowicie z pamięci i przy pełnym przywracaniu jej pojawia się błąd.
Trzeba znowu ręcznie odświeżać.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 31, 2018, 12:26:01 »
Szczerze mówiąc sprawdziłem opisaną sytuację i u mnie efekt nie występuje tzn. zawartość zakładki pobiera się poprawnie. Używam Huawei P8 Lite z Androidem 6.0 i EMUI 4.0. Jak miałem aktywną usługę oszczędzania energii to po przejściu aplikacji w tło i zostawieniu jej tam na moment i wyjściu z tła aplikacja każdorazowo uruchamiała się na nowo. Jak wyłączyłem tą opcję to normalnie po wyjściu z tła było wznawiane połączenie  i zaczytywała się zawartość zakładki na której pozostawiłem aplikację. Nie wiem w czym może tkwić problem. Czy dotyczy to każdej zakładki czy tylko ostatniej? Jakie elementy i ile macie ich w tej problematycznej zakładce? Występuje tylko przy połączeniu zdalnym czy także przy połączeniu lokalnym? Spróbuję jeszcze jakoś wywołać ten błąd jeżeli faktycznie ma miejsce. Wasze wskazówki będą pomocne.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 31, 2018, 12:54:33 »
Witam,
Mój telefon to Huawei Honor i Android w wersji 8.0, EMUI 8.0. Aplikacji jeszcze wczoraj ręcznie wyłączyłem ograniczenia działania w tle, więc EMUI nie powinien jej kasować po swojemu.

Oto reprodukcja problemu i dowód, że błąd istnieje. Proszę zwrócić uwagę na siłę sygnału WiFi - raczej wykluczam, aby były to problemu z siecią. Tryb działania lokalny w sieci lokalnej.

Jak na razie zaobserwowałem problem dla ostatniej zakładki. Mam tam 2 elementy - 2 kanały tego samego odbiornika ROP-22. Nie dzieje się to za każdym razem, ale przy zwykłym używaniu aplikacji od czasu do czasu - niestety wywala ten błąd.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 31, 2018, 13:02:36 »
UPDATE: błąd pojawił się także dla środkowej zakładki gdzie mam już wiele elementów - sceny i moduły.

Właśnie przypomniałem sobie, że kolega SebiCo raportował ten problem już wcześniej - jeszcze przy pierwotnym problemie z odświeżaniem:
https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,164.msg699.html#msg699
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 31, 2018, 17:21:04 »
U mnie w sieci lokalnej taka sama sytuacja - niekończący się spinner z tą małą różnicą, że poprzedzony komunikatem "znaleziono kontroler"

Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 01, 2018, 07:04:15 »
Wszystko wskazuje na to, że może to być problem Androida począwszy od wersji 7.0. Tak jak wspomniałem na moim Huawei z Androidem 6.0 problem nie występuje. Sprawdzałem jednak u znajomego na Nexusie z Androidem 7.0 i faktycznie jakiś problem jest. Postaramy się to zdiagnozować i naprawić.

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 01, 2018, 07:21:34 »
Tak może być, bo ja mam OnePlus 5 z Androidem 8.1

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:09:34 »
Wszystko wskazuje na to, że może to być problem Androida począwszy od wersji 7.0. Tak jak wspomniałem na moim Huawei z Androidem 6.0 problem nie występuje. Sprawdzałem jednak u znajomego na Nexusie z Androidem 7.0 i faktycznie jakiś problem jest. Postaramy się to zdiagnozować i naprawić.
Witam,
Nie sądzę, że to wina którejś wersji Androida i chyba szkoda czasu na rozpoznanie pod tym kątem. Inne urządzenie - tablet Sony który posiadam także pokazuje taki sam błąd mimo, że na jego pokładzie działa jeszcze Android 5.1. Zachowanie identyczne. Po dłuższym nieużywaniu aplikacji i używaniu w międzyczasie innych aplikacji - szczególnie tych zasobożernych - powrót do aplikacji ExtaLife skutkuje co któryś raz pojawieniem się komunikatu "Wystąpił błąd" i pustą zakładką.
Mamy więc błąd niezależny IMO od wersji Androida lub producenta nakładki. Jeśli będę miał więcej czasu to postaram się prześledzić komunikację aplikacji z kontrolerem przez TCP i wrzucę jakiś trace na forum. Myślę, że to może pomóc. Być może jest problem z softem kontrolera, choć na iOS nie zaobserwowałem takiego problemu do tej pory.

Pozdrawiam
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:28:21 »
Witam ponownie,
Udało się zreprodukować problem natychmiastowo i za pierwszym razem gdy puściłem trace na telefonie.
Oto co aplikacja wysyła do kontrolera i co otrzymuje:
{"command":1,"data":{"password":"podmienione","login":"root"}}
{"command":1,"status":"success","data":{"id":0,"permissions":"root","cards":[{"id":0,"name":"Salon","main":false,"bookmark":true,"icon":8,"order":1},{"id":2,"name":"Ogród","main":false,"bookmark":true,"icon":5,"order":3}]}}


Komunikacja wygląda poprawnie, więc to coś z aplikacją jest chyba nie tak. Wygląda jakby nie próbowała zażądać od kontrolera listy elementów dla tych zakładek - czyli brakuje wysłania żądania command:41 do kontrolera.
Załączam pliki trace (haslo zostało ręcznie zmienione w pliku, ale reszta jest bajt po bajcie tak jak się zarejestrowała.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 14:31:15 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 03, 2018, 07:22:41 »
Witam,
W załączniku apk ,w której problem wczytywania zawartości zakładki po wyjściu z tła powinien :) być rozwiązany. Osoby zainteresowane proszę o stosowne testy i info zwrotne. Z góry dzięki za pomoc. PS. informuję was, że w obsłudze czujników też jest jeszcze drobny błąd, który leży najprawdopodobniej po stronie softu kontrolera. Mianowicie jeżeli czujnik zostanie dodany do kategorii to jego nazwa z automatu jest wyszarzana - to efekt ostatnich naszych zmian w zakresie dodawania urządzeń do kategorii. Sam czujnik pomimo tego błędu działa poprawnie czyli temperatury i czasy się aktualizują. Jest jeszcze drobny błąd z wyszarzaniem nazwy jeżeli jest włączona opcja Automatycznej synchronizacji czasu z internetem. Oczywiście błędy te zostaną poprawione. Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 03, 2018, 09:31:22 »
Witam,
W załączniku apk ,w której problem wczytywania zawartości zakładki po wyjściu z tła powinien :) być rozwiązany. Osoby zainteresowane proszę o stosowne testy i info zwrotne. Z góry dzięki za pomoc. PS. informuję was, że w obsłudze czujników też jest jeszcze drobny błąd, który leży najprawdopodobniej po stronie softu kontrolera. Mianowicie jeżeli czujnik zostanie dodany do kategorii to jego nazwa z automatu jest wyszarzana - to efekt ostatnich naszych zmian w zakresie dodawania urządzeń do kategorii. Sam czujnik pomimo tego błędu działa poprawnie czyli temperatury i czasy się aktualizują. Jest jeszcze drobny błąd z wyszarzaniem nazwy jeżeli jest włączona opcja Automatycznej synchronizacji czasu z internetem. Oczywiście błędy te zostaną poprawione. Pozdrawiam
Witam,
Od rana testuję tą aplikację i jedyna zmiana którą zauważyłem to brak komunikatu "wystąpił błąd", ale zakładka nadal pusta i trzeba ręcznie odświeżać  :(
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 03, 2018, 11:46:50 »
Mam jeszcze jedną prośbę. Proszę zrobić następującą próbę:
1. Odinstalować aplikację extalife
2. Ponownie uruchomić telefon
3. Zainstalować powtórnie aplikację testową
4. Sprawdzić zaczytywanie zakładek

Zauważyłem jakąś dziwną nieprawidłowość, ale nie wiem jeszcze do końca od czego ona zależy. Potwierdziło się to na jednym z urządzeń na których
testowałem tą najnowszą aplikację. Na moim Huawei testowałem to wielokrotnie zarówno przy połączeniu lokalnym i zdalnym i wszystko działało poprawnie.