Brak możliwości ustawienia wartości 0% jako minimalny poziom zamknięcia SRP-22

  • 10 Odpowiedzi
  • 13066 Wyświetleń
Moduł SCENY - brak możliwości ustawienia wartości 0% jako minimalny poziom zamknięcia sterownika rolet SRP-22.

Tworząc nową scenę, ktorej elemantem będzie sterownik rolet SRP-22, należy zdefiniować poziom zamknięcia rolety.
Teoretycznie dostępny zakres mieści się w przedziale 0%-100%.
Nie ma jednak możliwości ustawienia wartości 0% (całkowicie otwarty). Minimalna, akceptowana przez aplikację wartość wynosi 1%.
Wartość 100% (całkowicie zamknięty) jest akceptowana i można ją ustawić z poziomu aplikacji.

*

Offline jm

  • **
  • 38
    • Zobacz profil
Odp: Brak możliwości ustawienia wartości 0% jako minimalny poziom zamknięcia SRP-22
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2017, 14:45:41 »
Witam.
"W przypadku scen w celu całkowitego zamknięcia / otwarcia rolet należy zaznaczyć ( podświetlić ) tylko wybrany przycisk góra lub dół podczas edycji sceny. Nie używamy wówczas suwaka ( powinien być delikatnie wyszarzony ).
Suwaka używamy tylko wtedy gdy w scenie chcemy ustalić konkretny % zamknięcia ( od 1 do 99 % )".
Taką odpowiedź dostałem z Zamela na podobnie postawiony problem.
Może się przyda :).
Pozdrawiam.
Fajnie, że forum ruszyło. Proponowałem to Panom z Zamela ale nie podjęli tematu.

Odp: Brak możliwości ustawienia wartości 0% jako minimalny poziom zamknięcia SRP-22
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2017, 14:53:53 »
Moim zdaniem nie tak to powinno działać, ta porada to bardziej workaround.

Ale bardzo fajnie, że dzielisz się swoją wiedzą i informacjami jakie otrzymałeś od ZAMEL.

BTW, witamy na forum!

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Brak możliwości ustawienia wartości 0% jako minimalny poziom zamknięcia SRP-22
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2017, 15:01:12 »
Witaj na forum!
Po weekendzie dużo się na forum dzieje (jak na twór, który istnieje dopiero 4 dni :) I o to właśnie chodzi - dyskusja nad tematem w szerszym gronie!

Ciekawa sprawa z tym suwakiem. Podzielam opinię lookasso - to trochę workaround, a przynajmniej mało intuicyjny sposób obsługi w aplikacji. Skoro da się do 100% a nie 99 to dlaczego miałoby się nie dać ustawić suwaka na 0%?

Mam nadzieję, że Zamel wypowie się na ten temat na forum.

Pozdrawiam i witam raz jeszcze
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Witam,
Myślę, że zmiana działania suwaka w przypadku sterownika rolet SRP-22 nie jest dużym problemem - jest to typowo poprawka aplikacyjna. Takie działanie związane jest z początkowymi założeniami. Musimy natomiast przeanalizować czy równie łatwo będzie wprowadzić taką zmianę do ściemniacza RDP-21 w przypadku obsługi z suwaka. Ściemniacz włącza się i wyłącza tylko za pomocą przełącznika a natężenie oświetlenia reguluje się suwakiem w zakresie od 1 do 100%. Wprowadzając zakres regulacji od 0 do 100% nastawa 0% musi wyłączyć ściemniacz - to musimy sprawdzić od strony samego ściemniacza. Chodzi tutaj o spójność aplikacji. Zajmiemy się tym tematem.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Witam
Dzisiaj właśnie takie działanie suwaka przy sterowniku rolet dało mi się we znaki. Po zrobieniu zmiany w scenach w których roleta musi się otworzyć do końca dzisiejszego poranka okazało się że może to być irytujący problem jeszcze w jednym przypadku. Mianowicie po raz pierwszy zdarzyło mi się że przy sterowaniu z EFC-01 jedna z rolet nie zaczęła się podnosić. Kliknąłem raz jeszcze na przycisk uruchamiający scenę otwierania rolet i właśnie przez to, że scena jest teraz ustawiona jako włączenie podnoszenia, a nie pozycja 0% to pozostałe rolety zatrzymały się, a ta jedna która nie wystartowała początkowo zaczęła się podnosić. Po kolejnym kliknięciu sceny dwie pozostałe rolety znowu zaczęły się podnosić, a ta jedna znowu się zatrzymała itd. Przy możliwości otwierania rolet jako 0% taka sytuacja nie miałaby miejsca w przypadku, gdy ktoś raz jeszcze i kliknie daną scenę.

Myślę że poprawka lub zmiana jest tu co najmniej wskazana.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2017, 08:49:06 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

OK - tak jak pisałem wcześniej rozeznamy czy da się wprowadzić taką zmianę w aplikacji. Jak będę coś wiedział to dam info.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
OK - tak jak pisałem wcześniej rozeznamy czy da się wprowadzić taką zmianę w aplikacji. Jak będę coś wiedział to dam info.
Info dla pozostałych - Zamel prawdopodobnie zaczął pracę nad tą kwestią - a przynajmniej tak wynika z innego wpisu na forum - link.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Witam,
Tak pracujemy nad tym jak również nad innymi zgłaszanymi sprawami. W przypadku rolet najprawdopodobniej poza suwakiem zostanie nieco zmieniony sposób sterowania roletą - dokładniej mówiąc w aplikacji zostanie dodany trzeci przycisk realizujący tylko funkcję 'STOP'. Zmieni się także funkcja przycisków 'góra' / 'dół' które będą realizować tylko otwieranie i zamykanie. Zmiany te jak się okazuje są konieczne aby poprawić pewne mankamenty związane z obsługą rolet a pojawiające się szczególnie wówczas, gdy wystąpią jakieś problemy z transmisją danych. Temat jest obecnie w trakcie realizacji. Proszę zatem o cierpliwość  ;)

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Na "początek lutego" zaplanowana jest aktualizacja zmieniająca sposób sterowania roletami z aplikacji. Nie wiem natomiast czy oznacza to także, że można będzie ustawić pełne otwarcie jako 0%, ale po powyższej komunikacji P. Michała Tyca chyba tak można założyć.

Cytat z maila:
Cytuj
Zmieniona będzie obsługa rolet - wprowadziliśmy dodatkowy przycisk "STOP".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 15:08:19 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Błąd naprawiony w sofcie 0.9.5 i aplikacji 1.5
Więcej w wątkach:
https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,126.0.html
https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,129.0.html

Zamykam wątek
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant