Gubienie urządzeń sparowanych z kontrolerem po aktualizacji

  • 0 Odpowiedzi
  • 7972 Wyświetleń
Gubienie urządzeń sparowanych z kontrolerem po aktualizacji
« dnia: Września 02, 2018, 13:32:30 »
Witam,

Wczoraj wykonałem aktualizację softu kontrolera z 1.0.0 do 1.0.1 i zauważyłem, że niestety z listy urządzeń zniknęły mi 4 odbiorniki (dwa ROP-22 i dwa SRP-22). Zniknęły też z kategorii w "Dom" i ze scen. Sytuacja nie poprawiła się po restarcie kontrolera. Wyszukanie odbiorników też nic nie dało (bez ich odparowania z kontrolera nie są znajdywane przy dodawaniu nowych urządzeń). Niestety zmuszony byłem do przywrócenia ustawień fabrycznych tych odbiorników, co wiązało się z koniecznością fizycznego dostępu do nich :(
Nie wiem czy czasem nie zaczyna się pojawiać problem z kartą SD, bo kiedyś już też miałem dziwne problemy po jednej z aktualizacji - wtedy jednak było jeszcze gorzej, bo nawet nie mogłem wejść w "Urządzenia" - wtedy skończyło się na przywróceniu ustawień fabrycznych kontrolera, co wiązało się niestety z odtworzeń sporej ilości programów czasowych.

W takich sytuacjach zdecydowanie przydałaby się opcja utworzenia backupu. Dobrze by było, by Zamel pomyślał o jej zaimplementowaniu w najbliższych aktualizacjach. Chyba dodanie procedury skopiowania kilku plików z karty SD na pendrive USB - bo tak to sobie wyobrażam (a potem w drugą stronę) nie jest jakoś bardzo pracochłonne? Opcje "Stwórz backup" i "Przywróć backup" dostępne od zawsze w aplikacji tylko na to czekają  ;)