DIY: Transformacja RNK-24 na nadajnik dopuszkowy :)

  • 4 Odpowiedzi
  • 14724 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
DIY: Transformacja RNK-24 na nadajnik dopuszkowy :)
« dnia: Listopada 24, 2017, 21:32:07 »
Witam,
Wiadomość dla wszystkich, którzy już nie mogą doczekać się dopuszkowej wersji nadajnika klawiszowego: weźcie sprawy w swoje ręce i zróbcie go sobie sami! :)

Potrzebne:
- RNK-24 lub RNK-22
- lutownica
- cyna
- 8 kabelków (lub 4)
- obcęgi
- 30 minut czasu
- piwo (najlepiej po ;))

Zyskujemy:
- w końcu możliwość sterowania bez aplikacji i pilota
- spójność stylistyczną łączników (brak RNK, który na pewno wygląda inaczej niż łączniki domowe)
- czujnik temperatury :)
 
Jeśli nie boicie się lutownicy i utraty gwarancji na RNK-24/2 (obecnie w niższej cenie niż początkowo) to proponuję zakupić któryś z nadajników RNK i po ok 30 minutach mamy wersję dopuszkową. Powinno udać się Wam wyprodukować coś takiego jak na zdjęciu z załącznika.

UWAGA 1: u mnie musiałem podczas montażu odciąć kawałek płytki z diodą LED, ponieważ płytka nie mieściła się na długość (łącznik nie chciał do końca wejść do puszki).

UWAGA 2: Płytkę umiejscowiłem w puszce pionowo odciętą diodą LED ku górze. Płytka wchodzi między śrubę mocowania łącznika a sam moduł łącznika. Być może, że dla niektórych łączników, które nie mają przerwy między śrubą mocującą a modułem operacja może się nie udać. Niestety nie udało się schować płytki z tyłu puszki. Brakuje kilku milimetrów na każdym rogu.

Zdrówko! Satysfakcja gwarantowana! Działa bezbłędnie :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2017, 14:39:02 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: DIY: Transformacja RNK-24 na nadajnik dopuszkowy :)
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 01, 2018, 12:21:41 »
Nie wiem gdzie to napisać ale może tu jest odpowiedni wątek. Zamel rozpoczął współpracę z firmą Karlik. I póki co jako jedyny Karlik ma w swojej ofercie RNK zamela jako cała seria wyłączników. Są to 2 wyłączniki RNK22 i 24 ale w serii deco smart. Czyli po prostu wygląda to jak normalny wyłącznik z serii deco i do tego są gniazka i wszystkie inne elementy. Żeby zobaczyć o czym mówię, trzeba wejść na http://www.karlik.pl/pl/produkty/seria/DECO/#tab-4  i pobrać katalog deco z 2017 roku. Na 35 stronie jest pokazane to o czym mówię. Jeśli ktoś ma życzenie to jego rnk22 w serii deco może być drewniany lub szklany lub cokolwiek co sobie nie wybierzecie z oferty. Nie wiem jak tam cenowo to wychodzi. Jeśli ktoś miał już styczność to niech da znać

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: DIY: Transformacja RNK-24 na nadajnik dopuszkowy :)
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:38:57 »
Wow, bardzo ciekawe wieści tutaj piszesz. Po twoich postach mam wrażenie że jesteś ukrytym podwójnym agentem Zamela ;) A tak serio - to na prawdę ciekawostka. Chociaż szczerze mówiąc to uważam to za chybiony pomysł w wykonaniu Zamela. Jest to jakiś sposób na zdywersyfikowanie designu dla RNK, ale nadal ograniczeni jesteśmy tylko do kilku wersji, gdy przy dostępności RNP możnaby mieć setki wariantów do wyboru. Z punktu widzenia klienta zdecydowanie bardziej ma sens RNP a nie kilka wersji RNK, nawet takich designerskich jak tutaj. Sam zainwestowałem w łączniki Simon w wersji Nature i nie chciałbym tego jednak mieszać i dobierać podobne produkty z innej firmy bo różnica w wyglądzie zawsze będzie widoczna.

Myślę, że Zamel jest mocno zdesperowany w promocji (choć na FB w kwestii Exta Life cisza jak makiem zasiał) tego systemu i chwyta się takiej współpracy, aby przy pomocy być może znanego producenta (nie znam firmy Karlik, ale znawcą od łączników też nie jestem) wypromować coś swojego. Wg mnie to dość karkołomny pomysł. Gdyby nawiązali współpracę z kilkoma największymi i najbardziej znanymi producentami - to jeszcze miałoby jako taki sens. Ale wg mnie najlepiej zrobiliby skupiając się na pracy nad produktem a nie szukając dziwnych dróg promocji.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2018, 14:34:00 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: DIY: Transformacja RNK-24 na nadajnik dopuszkowy :)
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:54:46 »
Agentem nie jestem ani pracownikiem:P Po prostu spotkałem się z ludźmi z Zamela 2 razy w ciągu 2-3 ostatnich miesięcy i mam trochę informacji. Mi się wydaje że chybiony pomysł to to nie jest. Padło na Karlika, gdyż aktualnie żaden inny producent nie chciał rozpocząć współpracy tylko Karlik. Myślę że gdyby Kontakt Simon rozpoczął współpracę to byłaby to wielka korzyść dla Kontaktu i Zamela gdyż kontakt to chyba teraz najwięcej modułów sprzedaje. Więc póki co został nam tylko Karlik.

Akurat mam taką inwestycję teraz jak domek drewniany i niektóre ze ścian działowych nie będą niczym obrabiane, żadne płyty g-k i inne rzeczy, a potrzebny jest tam wyłącznik. Nie zrobię tak żeby korytkiem czy czymś podjechać po tej ściance do wyłącznika i lampy bo będzie to ochydne. Więc wywierci się puszkę założy wyłącznik z seri deco smart z karlika i cały dom będzie wyposażony w serię deco. Wiec jakiś porządek będzie zachowany.

Co do mieszania Karlika z Simonem w jedynm domu też bym tego nie robił bo jakoś to musiało wyglądać.

RNP oczywiście dobre rozwiązanie ale w tym przypadku który ja podałem to np by się nie sprawdził. Chociaż też mógłby się sprawdzić ale to muszę kupić rnp i wyłącznik a tam mam to już zespolone.

Czy to próba promocji to nie wiem. Myślę że bardziej rozszerzenie oferty. Karlik to dla mnie też mało znana firma. Nie miałem okazji montować ich osprzętu jeszcze.

*

Offline PiCiU

  • *
  • 27
    • Zobacz profil
Odp: DIY: Transformacja RNK-24 na nadajnik dopuszkowy :)
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 27, 2018, 20:52:47 »
Mieszkam nieopodal tej firmy.
Bardzo solidny sprzęt koło jest też KOS.
http://kos.pl/index.php/pl/kontakt

Bardzo fajny mają design.

 A jak z awaryjnością tego układu mam w domu 4 sztuki na razie chciałbym kupić więcej
Lecz jeden odmówił posłuszeństwa :(
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2018, 20:57:40 wysłana przez PiCiU »
Elementy systemu, których używam: kontroler efc-01 | 4X RNK-24 | 2X p-457/4 | 5X ROP-21| 2X ROP-22 | 13X SRP-22 | 1X RDP-21 | KOLEJNE ZALEŻĄ OD POSTĘPU PRAC :p