AIS "Jolka" i integracja z HA

  • 38 Odpowiedzi
  • 6154 Wyświetleń
Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 28, 2020, 22:09:57 »
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź (jak zawsze). Nie mam zbytnio czasu na tworzenie scen w Jolce, które załatwią prawdopodobnie moje potrzeby (czy raczej leniwe fanaberie). Polecenia głosowe zaimplementowane w AI-S obsługują od razu encje i urządzenia czy obszary. Zaraz po integracji zamykałem i otwierałem pojedyncze rolety głosowo.
Wolę obecnie próbować rozszyfrowania komunikacji z moją wentylacją (póki tzn. "zima"). W centrali rekuperacji jest sporo czujników i funkcji typu przewietrzanie, które chętnie widział bym pod ręką, a są na ścianie salonu, bez podglądu poza ekranikiem manipulatora. Jolka spisuje się nad wyraz dobrze. Znalazła sporo fajnych zastosowań w domu. Ale nadal uczę się HA i logiki jego założeń. Im dalej, tym bardziej mi się podoba. Jeśli uda się Tobie coś nowego w integracji stworzyć/napisać chętnie przetestuję i podzielę się uwagami. Na ten moment nie mogę narzekać. Integracja stabilna po aktualizacjach Jolki. Soft kontrolera EFC-01 od paru tygodni 1.6.4, z jednym problemem znikających urządzeń w pliku device po zaniku napięcia. Z nową aktualizacją na 1.6.5 poczekam. Automatyzacje będę przenosił pomału i kolejno do Jolki.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 01, 2020, 14:32:05 »
Zainteresowanych informuję, ze integracja ExtaLife z HA autorstwa @admin została oficjalnie dodana w Jolce :D
http://ai-speaker.com/blog/2020/07/01/release-notes/
Ciszę się z tego, że choć w tak małym stopniu przyczyniłem się do tego związku Exty - HA - AIS.
Przy okazji jeszcze raz wielkie dzięki @admin ;)

P.S.
Aż miło patrzeć jak szybko projekt AIS się rozwija.

« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2020, 14:34:55 wysłana przez Cezary.K »
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 01, 2020, 23:11:22 »
Załącznik bez komentarza.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 02, 2020, 20:17:31 »
No miło się to czyta. Gratulacje przede wszystkim dla @admin, robi dobrą robotę!

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 03, 2020, 09:38:59 »
Zainteresowanych informuję, ze integracja ExtaLife z HA autorstwa @admin została oficjalnie dodana w Jolce :D
http://ai-speaker.com/blog/2020/07/01/release-notes/
Ciszę się z tego, że choć w tak małym stopniu przyczyniłem się do tego związku Exty - HA - AIS.
Przy okazji jeszcze raz wielkie dzięki @admin ;)

P.S.
Aż miło patrzeć jak szybko projekt AIS się rozwija.
Potwierdzam :) Dostałem od Jolki bramkę do testowania i muszę powiedzieć, że to bardzo ciekawy produkt. Zapowiada się tak ciekawie, że być może w przyszłości zmigruję na niego mojego obecnego HA.
Co do samej integracji to przyjemnie widzieć jak to działa na czyimś produkcie. Mam nadzieję, że Zamel wykaże się dobrą wolą i troską o nowe funkcje kontrolera i doda jeszcze to wyczekiwane wsparcie dla zdarzeń z nadajników Exta Life, to wtedy będzie już w ogóle świetnie :)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 03, 2020, 09:57:33 »
Potwierdzam :) Dostałem od Jolki bramkę do testowania i muszę powiedzieć, że to bardzo ciekawy produkt. Zapowiada się tak ciekawie, że być może w przyszłości zmigruję na niego mojego obecnego HA.
Co do samej integracji to przyjemnie widzieć jak to działa na czyimś produkcie. Mam nadzieję, że Zamel wykaże się dobrą wolą i troską o nowe funkcje kontrolera i doda jeszcze to wyczekiwane wsparcie dla zdarzeń z nadajników Exta Life, to wtedy będzie już w ogóle świetnie :)
To tak myślę, że kolejnym etapem będzie integracja z Z-Wave. Pamiętam, że wspominałeś o posiadaniu urządzeń w tym protokole.
Może zaciekawi Cię informacje, że zespół AIS pracuje nad tym:
https://ai-speaker.discourse.group/t/z-wave-zapowiedz-integracji-przez-dongle-zwave2mqtt/413

Ja obecnie udanie sflaszowałem dongle CC2531 pod Zigbee2MQTT przy pomocy ESP8266 (zamiast kupowania CC Debugger`a).
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 03, 2020, 10:33:31 »
Z-Wave mam obecnie na dongle USB Aeotec. Działa super stabilnie.
Widzę że Z-Wave jest na liście integracji AIS. Tak samo Open Z-Wave czyli Z-Wave via MQTT. Ta drugą opcją zapowiada się bardzo ciekawie bo umożliwi odseparowanie dongle Z-Wave is serwera HA. Można będzie to mieć uruchomione na 1 urządzeniu jak obecnie lub zupełnie osobno i komendy będą nadawane na MQTT.
AIS nic tutaj nie musi robić oprócz czekania na wersję stabilną integracji od zespołu HA🙂
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 24, 2020, 17:07:00 »
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

Odp: AIS "Jolka" i integracja z HA
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 30, 2020, 22:45:45 »
Dla zainteresowanych, Jolka daje na starcie dostęp asystenta domowego poprzez:
Głośnik, monitor po HDMI, sterowanie komendami głosowymi - język polski
Aplikacja w sieci lokalnej pod adresem: http:// - (połączenie LAN lub Wi-Fi).
Aplikacja Android i Wear OS (zegarki).
Połączenie TCP - zdalny tunel do bramki (za darmo) z możliwością włączenia uwierzytelniania dwuetapowego
oraz
serwer FTP i połączenie SSH do zasobów systemu.
Dodatkowo mamy:
broker MQTT, Radia internetowe, zasoby audio z Youtube, Spotify, podcasty, audiobooki itp itd.
Ale najlepsze, że po wyjęciu z pudełka.

Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.