Aplikacja prosi o dane logowania pomimo zapamiętanych danych

  • 0 Odpowiedzi
  • 10516 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1443
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Aplikacja prosi o dane logowania pomimo zapamiętanych danych
« dnia: Grudzień 01, 2017, 12:33:22 »
Witam,
@michal1981: chciałbym zgłosić kolejną uwagę do działania aplikacji. Opisywaną sytuację zauważają oprócz mnie inni użytkownicy forum.

Problem:gdy Android zamknie aplikację (np. po uruchomieniu i korzystaniu w międzyczasie z innych aplikacji) to po powrocie do aplikacji Exta Life zamiast ekranu widocznego po zalogowaniu z ikonką zerwanego połączenia, otwiera się ekran startowy z polami do wpisania danych do logowania. Identyczne zachowanie występuje po zresetowaniu (ponownym uruchomieniu) EFC-01 z aplikacji oraz po zmianie ustawień synchronizacji czasu z internetem gdy kontroler się ponownie uruchamia. W tych dwóch ostatnich przypadkach może nie ma sensu próbować logowania od razu, ponieważ kontroler się w tym czasie uruchamia (może te 8-9 sekund przy uruchamianiu zostało przewidziane właśnie na ten przypadek?), ale na pewno powinien wyświetlić się ekran logowania z uzupełnionymi polami i jedyne co powinno pozostać użytkownikowi to wciśnięcie przycisku "zaloguj".
To jest moim zdaniem błąd aplikacji, ponieważ jeśli ktoś ma zapamiętane dane logowania to nie powinien widzieć tego ekranu lub. ew ekran się pokazuje, ale aplikacja powinna w tym momencie sama podjąć próbę ponownego zalogowania się do EFC-01 przy użyciu wypełnionych wartościami pól logowania. Czyli powinna zachować się tak samo jak przy pierwszym uruchomieniu lub uruchomieniu po zamknięciu aplikacji przez użytkownika.

Zamiast takiego zachowania mamy ekran logowania z pustymi, niewypełnionymi polami, pomimo ich zapamiętania przez aplikację. Po zamknięciu (nie "puszczeniu" w background) aplikacji z androidowego "managera zadań" - aplikacja uruchamia się już wtedy normalnie z zapamiętanymi danymi. Denerwujące zachowanie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 15:25:53 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant