Dodanie pięter w aplikacji

  • 3 Odpowiedzi
  • 11141 Wyświetleń
Dodanie pięter w aplikacji
« dnia: Stycznia 07, 2018, 19:25:55 »
Witam serdecznie obecnych i przyszłych użytkowników Zamela Exta Life

Moim skromnym zdaniem brakuje w aplikacji możliwości podziału w zakładce „Dom” na piętra (aplikacja według mnie jest obecnie zdecydowanie bardziej dedykowana do mieszkań). Chodzi mi o to że wchodząc w zakładce „Dom” obecnie trzeba szukać pomieszczeń z długiej listy (w moim przypadku) i jest to nieczytelne. Lepszym rozwiązaniem było by móc po wejściu w zakładkę „Dom”, następnie (jeśli ktoś ma piętrowy) w konkretne piętro, a następnie konkretne pomieszczenie. Uprościło by to nazewnictwo dublujących się pomieszczeń na różnych piętrach i zdecydowanie poprawiło by czytelność.


Następną rzecz która mnie interesuje to w zakładce „Odbiorniki” już po przypisaniu danego odbiornika do konkretnego pomieszczenia powinno pokazać się to w opisie przy odbiorniku, mniejszą trzcionką (tak jak teraz są opisane jako Kanał 1 lub Kanał 2 przy odbiornikach 2-kanałowych). Uprościło by to sprawdzenie gdzie np. pili się światło. (Jeśli ma się kilkadziesiąt odbiorników to trudno połapać się gdzie to jest).

A tak by było nap. :

Żyrandol
kanał 1 Parter, Sypialnia                (jeśli to odbiornik  podwójny)

Lampa
Piętro, Łazienka                             (jeśli to odbiornik pojedynczy)
                     
(chodzi o to że nap. Masz wiele żyrandoli, lamp itp. w różnych pomieszczeniach i piętrach, trudno je opisać co prowadzi do skrajnego zamieszania). To samo w zakładce „Czujniki”.


Kolejną rzecz która mnie frapuje to w zakładkach poszczególnych pomieszczeń po przypisaniu elementów nie można zmieniać kolejności przełączników i termometru. Trzeba pamiętać żeby w pierwszej kolejności przypisać termometr a następnie przełączniki. Taka możliwość jest za to w liście pomieszczeń, które można dowolnie przesuwać, a szkoda.


Poza tym na razie wszystko chodzi dość przyzwoicie.

Ps.  Nie wiem czy jasno opisałem swoje propozycje.


Pozdrawiam forumowiczów. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Dodanie pięter w aplikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 07, 2018, 22:06:27 »
Witaj na forum!
Miło mi powitać nowego użytkownika, który w dodatku wnosi coś własnego.
Poruszyłeś sprawę podobną do innej, którą opisałem ja w innym wątku. Proponuję ci prześledzić wątek http://www.forumextalife.pl/index.php/topic,39.0.html. Wyrobisz sobie na jego podstawie swoje zdanie co do szans na zmianę. Mimo to oczywiście popieram zgłaszanie swoich uwag, bo chyba tylko w ten sposób damy sygnał do producenta systemu, że są rzeczy które zdecydowanie wymagają dopracowania.

Jest jeszcze inny wątek który porusza ten problem http://www.forumextalife.pl/index.php/topic,34.0.html

Moim zdaniem aplikacji brakuje jeszcze dość elementarnych z puntu widzenia użytkownika rzeczy. Aż dziwi, że profesjonalna firma, którą ponoć jest Ready4S nie zaproponowała wykonania funkcjonalności podnoszących komfort użytkowników korzystających z aplikacji. Zmiana kolejności elementów wydaje się czymś naturalnym i podstawowym. Pomysł na podział domu na piętra bardzo mi się podoba. Brak podziało ma sens oczywiście dla mieszkań lub domów parterowych, ew wielkich loftów z minimum ścian wewnątrz (np dom z materiałów reklamowych Exta Life). W normalnych, życiowych scenariuszach, zwłaszcza w Polskich warunkach i w przypadku (moim zdaniem) docelowych klientów systemu instalujących Exta Life w domach, które jednak w większości mają poziomy - dobrze byłoby dodać taką funkcję.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Dodanie pięter w aplikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 07, 2018, 22:32:02 »
Ładnie by to mogło wyglądać ja np odpalasz aplikację a tam ekran podzielony np na 2 części. Górna to piętro a dolna parter, no i gdzieś tam rozwinięcie opcji żeby można było wejść w ustawienia itp. Oczywiście musiałoby to być w pełni konfigurowalne przez klienta docelowego ale pomysł fajny.

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Dodanie pięter w aplikacji
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2018, 11:26:21 »
Witam
Jak dla mnie już w głównym ekranie przydał by się wybór DOM , GARAŻ, URZĄDZENIA ZEWNĘTRZNE, albo OGRÓD
Pozdrawiam