Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - admin

Strony: 1 2 3 ... 12
1
Instrukcja instalacja i konfiguracji:
1. Wypakować podkatalog extalife z archiwum do katalogu HA config/custom_components. W razie potrzeby stworzyć katalog custom_components, gdy nie istnieje. Po wypakowaniu pliki z kodem (rozszerzenie .py) powinny znajdować się w katalogu HA config/custom_components/extalife

2. W GUI HA w ekranie Integracje odszukać pozycję 'Exta Life' ze znajomym logo i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Proste, prawda? :)
UWAGA: może się zdarzyć, że integracji nie będzie na liście mimo poprawnego wypakowania plików do folderu custom_components. To wina cache'owania w przeglądarce listy integracji. Trzeba wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć stronę HA i integracja powinna pojawić się na liście. Kto instalował u siebie HACS ten wie o co chodzi. A resztę odsyłam do procedury opisanej na stronie HACS, bo jest ona taka sama dla naszej integracji.

3. Integracja została załadowana. W Narzędziach Deweloperkich powinny pojawić się wszystkie encje a w ekranie Urządzenia - wszystkie urządzenia Exta Life włącznie z nadajnikami i kontrolerem EFC-01.


2
Development / Środowisko developerskie dla extalife_custom_component
« dnia: Października 11, 2022, 09:00:13 »
Ja korzystam ze środowiska utworzonego według tego opisu: https://developers.home-assistant.io/docs/development_environment

Najlepszym rozwiązaniem jest Dev Container działający z VS Code i takiego używam.

Kod integracji mam wrzucony w workspace devcontainer do folderu config/custom_components/extalife z racji tego, że jest to custom component i dlatego tam a nie w folderze homeassistant/components, chociaż tam również działałby bez problemu.

3
Development / Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.2
« dnia: Września 20, 2022, 22:35:33 »
Witajcie umiłowani w HA bracia i siostry! 😉
Trochę niespodziewanie wydałem kolejną wersję, abyście w końcu mogli spróbować najnowszej wersji HA.

UWAGA - TO WYDANIE TESTOWE (beta). PEWNE RZECZY MOGĄ JESZCZE NIE DZIAŁAĆ PRAWIDŁOWO DO MOMENTU WYDANIA WERSJI STABILNEJ

Do pobrania z github: https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/releases/tag/2.2b5

A teraz changelog:
Nowe funkcje
* Dla atrybutów encji sensor tworzone są nowe, oddzielne encje sensor. Obecnie obsługiwane atrybuty: stan baterii (batery_state) i wszystkie mierzalne wartości MEM-21 na danej fazie. Można to dość prosto rozszerzyć na pozostałe encje typu light, switch, climate itp - dajcie znać jakich info potrzebujecie z atrybutów innych urządzeń.
* Powiadomienia z kontrolera o aktywacji sceny Exta Life są teraz dostępne w HA jako zdarzenie extalife_scene. Możliwe jest dizęki temu wykrycie wciśnięcia klawisza nadajnika Exta Life, jeśli skojarzy się go ze sceną wyzwalaną nadajnikiem

Breaking changes
* dodatkowe atrybuty stanu zredukowane do minimum, aby encja sensor była zgodna z wytycznymi dla programistów HA

Poprawki
* poprawki dla ROB-21 autorstwa @SebiCo
* naprawiony warning o niezgodności "Detected code that uses deprecated async_get_registry to access entity registry, use async_get instead.""
* naprawiony błęd kompatybilności dla encji light,
* różne mniejsze poprawki
* kod sformatowany w celu dopasowania do stylu kodowania HA

Znane problemy
* stan baterii dla urządzeń bateryjnych w rzeczywistości posiada tylko dwie wartości 100% i 0%. Wynika to z modelu danych kontrolera, który raportuje tylko dwa stany baterii: 1(ok) oraz 0 (rozładowana)

Zapraszam do testowania i komentowania!

Jeśli chcesz wesprzeć moje hobby i pracę to możesz postawić mi kawę na buycoffee.to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

4
Dyskusja, pytania, pomoc, inne / [OT] Integracja BleBox z HA
« dnia: Stycznia 24, 2022, 13:18:15 »

Natomiast zrobiłeś mi mega prezent informacją że dość prosto powinno dać się dodać obsługę thermoboxa. bo tam sobie patrzę na saunabox w pliku box_types.py i faktycznie to wygląda bliźniaczo podobnie do thermoboxa

curl http://10.1.1.206/api/thermo/extended/state | jq .

{
  "thermo": {
    "state": 1,
    "operatingState": 0,
    "desiredTemp": 2200,
    "mode": 1,
    "minimumTemp": 1400,
    "maximumTemp": 3500,
    "safety": {
      "eventReason": 0,
      "triggered": []
    },
    "safetyTempSensor": {
      "sensorId": null
    }
  },
  "sensors": [
    {
      "id": 0,
      "type": "temperature",
      "value": 2293,
      "state": 2
    }
  ]
}

Żeby było zabawniej to API dla thermoboxa jest z lutego 2020 a to saunaboxa nie ma oficjalnego API, więc nie zdziwię się jak korzysta on z api thermoboxa
https://technical.blebox.eu/

idę się pobawić :)
Powinno się bez problemu dać łatwo ten plik uzupełnić - wystarczy popatrzeć np jak wygląda ta sekcja dla Sauna Boxa i Shutterboxa  w dokumentacji https://technical.blebox.eu/openapi_shutterbox/openAPI_shutterBox_20190911.html#tag/Control-with-GET, porównać to z https://technical.blebox.eu/openapi_thermobox/openAPI_thermoBox_20200229.html#tag/Control-with-GET.
Wątpliwość mam tylko co do sekcji, która wydaje się opisywać encje danego urządzenia - tu pewnie będą potrzebne sensory i pewnie climate, ale ty jako właściciel tych urządzeń pewnie będziesz wiedział co każde z nich eksponuje i w ten sposób rozkminisz co tam trzeba dodać.

Jakbyś miał problem z wyedytowaniem pliku wewnątrz kontenera to daj znać, ale to nie jest takie trudne - trzeba tylko wejść do kontenera komendą docker exec -it nazwa_kontenera_ha_core /bin/bash i tam już jakąś komendą wyedytować plik. Może być problem z dostępnością edytora typu vim, więc lepiej zrobić tak - kopiujesz ten plik z konenera do katalogu config, który w kontenerze mapuje się na folder z konfiguracją HA poza kontenerem, edytujesz tam na zewnątrz, potem kopiujesz znowu wewnątrz konkenera z mapowanego folderu config do odpowiedniego miejsca i po sprawie. Ja raz tak robiłem kodyfikację w integracji HA, bo chciałem coś sprawdzić i wszystko działało w ten sposób.

6
Nowości w Exta Life / Co tam w Zamelu piszczy (09/2020) [SPOILER ;)]
« dnia: Września 14, 2020, 18:15:30 »
Dawno nie było jakiś wieści o nowościach, więc teraz dla odmiany postanowiłem napisać małego posta z cyklu "uprzejmie donoszę" 😈😉
Niemal rok po poprzedniej publikacji tego typu i podsumowaniu nowości ogłoszonych na ENERGETAB 2019 pora na nową dawkę wiadomości o nadchodzących urządzeniach z serii Exta Life.
Otóż według najlepiej poinformowanych źródeł (dostępnych dla każdego 😁) wygląda, że Zamel nadal rozwija i opracowuje kolejne moduły do tego systemu. A wśród nich są to:
1. Sterownik bramowy ROB-21, czyli najprawdopodobniej odpowiednik ROB-01 z serii Exta Free
2. Kolejne wcielenie odbiornika ROP: ROP-27 - prawdopodobnie odpowiednik ROP-07 z serii Exta Free
3. Oraz (najciekawsze na koniec😈) tajemniczy moduł o oznaczeniu MEM-21.

O ile pierwsze dwa nie wzbudzą specjalnych emocji, a jedynie wypełnią lukę w systemie i dopełnią go o oczekiwane moduły (prośby o ROB-021 pojawiały się już 3 lata temu), o tyle MEM-21 jest zagadką. Jednak moim zdaniem chodzi tutaj o odpowiednik modułu MEW-01 z serii Supla, czyli monitor zużycia energii - więce tutaj: https://www.zamel.com/pl-PL/produkty/supla-sterowanie-wi-fi/supla-czujniki/mew-01
Taki moduł faktycznie ma sens, ponieważ nie trzeba już będzie sięgać po inne systemy, a poza tym Zamel ma już technologiczną bazę dla takiego modułu w postaci inteligentnego gniazdka ROG-21.

Tyle ciekawostek na teraz. Zobaczymy kiedy istniejące na razie tylko w kodzie (i dziale R&D Zamela) urządzenia zmaterializują się i ujrzą światło dzienne.

7
Development / Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« dnia: Września 14, 2020, 11:04:03 »
Witajcie podłączeni do HA! 😉👊
Zgodnie z obietnicą oddaję w Wasze ręce kolejną wersję integracji: 2.1
Ogólny opis i możliwości opisane w wątku o wersji 2.0.

Do pobrania z github: https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/releases/tag/2.1.2

A teraz changelog:
Wiele zmian pod maską. Komunikacja z kontrolerem jest wreszcie w pełni asynchroniczna! To co jeszcze rok temu wydawało mi się niemożliwe teraz stało się normalką :) Oznacza to wiele dobrych rzeczy, w tym:
* lepsza wydajność
* większa stabilność połączenia
* lepsza obsługa powiadomień o statusie odbieranych z kontrolera
* biblioteka wykorzystuje tylko 1 połączenie z kontrolerem! co oznacza, że ​​zużywa się mniej zasobów w HA i w samym kontrolerze! Na to wielu czekało. Oznacza to, że teraz integracja działa dokładnie tak samo jak aplikacja Exta Life (tylko stabilniej😁)

Nowe funkcje
* nowa usługa extalife.refresh_state, aby wyzwalać odpytywanie stanu ad-hoc z automatyzacji HA. @Cezary.K wedle życzenia
* nowa opcja konfiguracji integracji: interwał odpytywania można teraz konfigurować w opcjach i można go zmienić w dowolnym momencie bez restartu HA,
* nowa opcja konfiguracji integracji: "Wyszarzaj encję gdy urządzenie nie odpowiada (tak jak w aplikacji Exta Life)" Było to domyślne zachowanie w integracji 2.0, ale teraz można je zmienić. Może to pomóc tym z Was, którzy chcieliby spróbować sterować urządzeniem, które jest oznaczone jako „nie odpowiada”, ale w rzeczywistości zmienia swój status, ale kontroler go nie otrzymuje. Ta funkcja pozwala ominąć standardowe zachowanie natywnej aplikacji Exta Life, która nie pozwala sterować wyszarzonym urządzeniem (mam 1 taki przypadek w domu), ale jak się okazuje - urządzenie odpowiada na sygnały sterujące z kontrolera, ale kontroler nie odbiera z niego danych. Typowy problem z zasięgiem, ale pozwala nadal sterować urządzeniem za pomocą automatyki domowej.
PAMIĘTAJCIE: Opcje są zapisywane tylko wtedy, gdy użytkownik przejdzie do końca wszystkie okna dialogowe, czyli na samym końcu po ostatnim okienku.
* dodana wstępna obsługa dla miernika energii MEM-21 i sterownika bramowego ROB-21

Breaking changes
* począwszy od wersji 2.1 integrację można dodać wyłącznie z GUI. Konfiguracja przez plik configuration.yaml jest już niewspierana

Plan na kolejne wersje jest taki, aby spróbować wciągnąć integrację jako komponent dystrybuowany razem z HA :) Niewiele już do tego brakuje.

Zapraszam do testowania i komentowania!

Jeśli chcesz wesprzeć moje hobby i pracę to możesz postawić mi kawę na buycoffee.to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

8
Moduły / Odbiornik sygnałów z nadajników Exta Life
« dnia: Sierpnia 28, 2020, 15:19:23 »
A propos twojego rozwiązania, to tak jeszcze myślę, że aby osiągnąć nasz cel z przechwytywaniem, to najlepiej trzebaby się podpiąć do scalaka na płytce jakiegoś modułu Exta Life i przechwytywać transmisję między modułem radiowym a układem STM (chyba wszystkie Exta Life są na jakiś STM, bodajże STM16 albo 8, bo EFC-01 i głowica RGT już na STM32). Tylko tu pewnie problemem będzie szyfrowanie, które nie jest chyba sprzętowe (SX1272 z EFC-01 nie ma czegoś takiego) tylko programowe prawdopodobnie za pomocą biblioteki Waspmote i prawdopodobnie użyty jest AES 128 bit. Oj gdyby tak udało się taką transmisję przechwycić i odkodować, to możnaby wtedy pomyśleć nad spięciem tego z ESP32 lub ESP8266 i mielibyśmy sniffer. Jednak dla mnie to na razie niewykonalna abstrakcja

9
Exta Life to zupełnie inny system niż Supla [1]. Działa w całkowicie odmienny sposób i z zupełnie innymi założeniami. Nie ma możliwości bezpośredniej integracji [2]
Jendnakże system posiada niejawne API dla aplikacji Exta Life działające na protokole TCP. Dane wymieniane są w formacie JSON. Więcej o API i protokole komunikacyjnym tutaj

Dzięki API JSON istnieje nieoficjalna możliwość integracji systemu z systemem Home Assistant, a tym samym z całą masą innych systemów. Pośrednio przez Home Assistant można zintegrować Exta Life z Supla. Integracja z Home Assistant opisana jest tutaj.

Źródła:
[1] https://www.facebook.com/zamelpl/posts/2676539685891570?comment_id=2677424959136376&reply_comment_id=2677470502465155
[2] https://www.facebook.com/zamelpl/posts/2676539685891570?comment_id=2677424959136376&reply_comment_id=2678365342375671


10
Nowości na forum / Problem z osttanimi wpisami na forum
« dnia: Lipca 08, 2020, 12:39:38 »
Witajcie,
Od dzisiaj obserwuję błędy w działaniu forum. Wpisy znikają i pojawiają się naprzemiennie. Załącznilki "pływają" między postami. Coś dziwnego dzieje się z forum. Najprawdopodobniej jest jakiś problem z bazą, ponieważ wczoraj w nocy dostałem powiadomienie o błędach bazy i od tego momentu pojawiają się te problemy.
Muszę przyglądnąć się temu problemowi i zobaczyć co się dzieje.

Dam znać gdy problem ustąpi lub gdy uda mi się go usunąć. Forum posiada mechanizmy samonaprawy działające cyklicznie, więc niewykluczone, że problem ustąpi sam.

11
Development / Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.0
« dnia: Czerwca 12, 2020, 16:43:15 »
Oto jest! Nowa, jeszcze bardziej funkcjonalna i prostsza w instalacji i konfiguracji wersja integracji z Home Assistant! 🔥🔥🔥
Do pobrania z: https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/releases/tag/2.0

Postanowiłem przeskoczyć od razu z wersji 1.1 na wersję 2.0, bo zmian w środku jest na prawdę dużo. Jest i dużo nowości. O tym poniżej.

Ogólny opis rozwiązania, lista obsługiwane moduły Exta Life jest taki sam jak dla starszej wersji 1.1 i jest dostępny pod tym linkiem.

Nowa funkcjonalność w wersji 2.0:
  • integracja obsługuje teraz konfigurację z GUI! (ekran integracji HA). Należy wyszukać na liście integracji pozycję 'Exta Life' i postępować zgodnie z kreatorem krok po kroku.
    Dodałem wsparcie dla logo Exta Life! teraz w jakimkolwiek miejscu w HA, gdzie występuje lista integracji - zobaczycie znajome logo Exta Life :) Tym samym zrobiłem pierwszy swój commit na GitHub'ie projektu HA :) Gdybyście tylko wiedzieli jak uzyskałem logo w wysokiej rozdzielczości dla HA, aby ładnie się skalowało…To był wyczyn




    Jest możliwość dodania integracji wyłącznie z GUI (np "czysta" instalacja HA), ale nie zapomniałem także o tych, którzy woleliby niczego nie zmieniać w swoich instalacjach HA, więc przygotowałem kod migrujący konfiguracje integracji z pliku configuration.yaml do GUI. Migracja dokona się automatycznie podczas startu HA. Po uruchomieniu HA integracja będzie widoczna w ekranie ‘Integracje’.

    Generalnie planuję porzucić konfigurację poprzez plik configuration.yaml w przyszłości zgodnie z wytycznymi architektów HA. Integracje mają być konfigurowane z GUI, gdyż to pozwala lepiej i łatwiej nimi zarządzać. Ale na razie będzie, aby dać czas na oswojenie się z konfiguracją GUI.

  • Możliwe jest usunięcie integracji "w locie" w trakcie działania HA bez konieczności restartu! To funkcja, która jest możliwa dla integracji dodawanych z GUI lub ogólnie poprzez tzw. Config Entry, które tworzy się z GUI lub poprzez kod migrując konfigurację z pliku configuration.yaml. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie usuniecie wpisu 'extalife' z pliku configuration.yaml, to integracja pojawi się ponownie po restarcie.

  • Dzięki konfiguracji z GUI możliwe jest teraz dodanie integracji Exta Life wielokrotnie i dzięki temu połączyć HA z dowolną liczbą kontrolerów EFC-01 (warunek: różne adresy IP kontrolerów oraz różne adresy MAC widziane przez serwer HA - do zrealizowania przez VPN). Mający Exta Life w pracy i domu na pewno docenią tą możliwość

  • dodałem obsługę konfiguracji integracji poprzez tak zwane Opcje (strona Integracje> Exta Life> Opcje, aby precyzyjnie dostosować zachowanie integracji do potrzeb użytkownika. Opcje zdefiniowane w pliku configuration.yaml automatycznie zmigrują się do GUI.
    Zaimplementowane opcje są tymi samymi, co w wersji 1.1: mapowanie na światło na podstawie ikony (znaczenie numerów można sprawdzić tutaj), odwrócone sterowanie roletą - suwak w GUI HA nadal będzie działał tak jak w aplikacji Exta Life; niestety przyciski góra dół nadal będą działać nieprawidłowo w położeniach skrajnych.
    Zmiany niektórych opcji (np mapowanie switch na light) wymagają restartu HA, aby przynieść oczekiwany efekt.

  • Dodałem obsługę Rejestru urządzeń (Device Registry) - można teraz zobaczyć wszystkie urządzenia Exta Life (!) i powiazane z nimi encje na ekranie 'Urządzenia' w HA. Zobaczycie tam także kontroler EFC-01 oraz wszystkie nadajniki Exta Life!

  • Dodałem obsługę Automatyzacji urządzeń (typ wyzwalacza/warunku/akcji ‘Urządzenie’)! Można teraz tworzyć nowe automatyzacje bardzo łatwo dzięki zdarzeniom i działaniom dla danego urządzenia! Nie potrzeba już znać technicznych nazw encji oraz wywoływać usług (services) dla danego urządzenia do stworzenia automatyzacji. Wszystko jest reprezentowane czytelnie i zrozumiale w HA. Nowi i niezaznajomieni użytkownicy HA na pewno docenią tą funkcjonalność. Bariera wejścia w HA znacznie się obniża dzięki temu.
    Zachęcam Was do zdefiniowania sobie w ten sposób automatyzacji


  • dodałem obsługę kontrolera EFC-01 w ekranie Urządzenia (Device Registry)! Kontroler posiada teraz swoją własną encję, dzięki której można monitorować jego dostępność (stany: ready oraz unavailable).
    Poza stanem można monitorować wersję softu kontrolera, jego IP oraz MAC.
    Nazwa encji kontrolera widoczna będzie w ekranie ‘Urządzenia’ (Device Registry) i zaczyna się od ‘extalife.’ a po kropce nazwa encji zależna jest od nazwy zdefiniowanej w samym kontrolerze. Domyślnie: extalife.efc_01

  • Dodałem - wieloktrotnie już wspominaną - obsługę automatyzacji wywoływanych poprzez sygnały z nadajników Exta Life! Wyobraźcie sobie np uruchomienie odkurzacza w zadanej strefie poprzez przyciśnięcie przycisku na pilocie Exta Life, albo sterowanie różnymi rzeczami poprzez jeden łącznik RNP-21 uruchamiając różne rzeczy lub sceny w zależności od tego czy przyciśniemy raz, czy dwa czy przytrzymamy? Fantastyczna wizja, nieprawdaż?

    Możliwe będzie w HA zareagowanie na następujące zdarzenia z nadajnika: wciśnięcie przycisku, puszczenie przycisku, dwuklik(!), trójklik(!), przytrzymanie klawisza na dłużej(!) (*)

    Przykład dla RNP-21:

  • EDIT 03.08.2020:
    W wersji 2.0b2 dodałem dzięki koledze @rampler wsparcie dla klocków Exta Free obsługiwanych przez kontroler EFC-01. Są to: ROP-01, ROP-02, ROM-01, ROM-10, ROP-05, ROP-06, ROP-07, ROB-01, SRP-02, RDP-01, RDP-02, RDP-11, SRP-03.
    Elementy te z racji jednokierunkowej transmisji reprezentowane są w GUI HA przez 2 przyciski do włączania i wyłączania osobno i działają w oparciu o stan tzw assumed state czyli założoną wartość stanu elementu. Po włączeniu w GUI stan zmienia się zawsze na włączony a po wyłączeniu na wyłączony. Kontroler nie jest w stanie sprawdzić prawdziwego stanu elementu.
    UWAGA: Kontroler oferuje sterowanie jedynie na zasadzie włącz/wyłącz nawet dla ściemniacza RDP-11 mimo, że w aplikacji da się wybierać kolor, to aplikacja i tak wysyła jedynie komendy załączania i wyłączania. Tak samo robi integracja HA.

(*) - obsługa reakcji na sygnały z nadajników przekazywane przez kontroler została dodana testowo. Funkcja ta została dodana z myślą o przyszłości, gdy Zamel (miejmy nadzieję) doda wsparcie dla sygnałów z nadajników w aplikacji Exta Life, i co za tym idzie - do integracji. Mam na prawdę nadzieję, że firma Zamel stanie na wysokości zadania i doda wsparcie, szczególnie gdy deklarowała, że integracje z innymi systemami traktuje poważnie.
Obecnie możliwe jest zdefiniowanie automatyzacji typu ‘Urządzenie’, wybranie nadajnika, który ma być wyzwalaczem dla automatyzacji oraz wybranie zdarzenia: wciśnięcie przycisku, puszczenie przycisku, dwuklik, trójklik, przytrzymanie klawisza na dłużej. Przetestowanie tego jest możliwe poprzez wywołanie testowego serwisu w ekranie Narzędzi deweloperskich


Instalacja i konfiguracja:
1. Wypakować podkatalog extalife z archiwum do katalogu HA config/custom_components. W razie potrzeby stworzyć katalog custom_components, gdy nie istnieje. Po wypakowaniu pliki z kodem (rozszerzenie .py) powinny znajdować się w katalogu HA config/custom_components/extalife

2. W GUI HA w ekranie Integracje odszukać pozycję 'Exta Life' ze znajomym logo i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Proste, prawda? :)
UWAGA: może się zdarzyć, że integracji nie będzie na liście mimo poprawnego wypakowania plików do folderu custom_components. To wina cache'owania w przeglądarce listy integracji. Trzeba wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć stronę HA i integracja powinna pojawić się na liście. Kto instalował u siebie HACS ten wie o co chodzi. A resztę odsyłam do procedury opisanej na stronie HACS, bo jest ona taka sama dla naszej integracji.


3. Integracja została załadowana. W Narzędziach Deweloperkich powinny pojawić się wszystkie encje a w ekranie Urządzenia - wszystkie urządzenia Exta Life włącznie z nadajnikami i kontrolerem EFC-01.


Proszę w tym wątku o wszelkie komentarze z problemami, niedziałającymi funkcjami, wrażeniami, sugestiami itp. Im więcej błędów znajdziemy tym lepiej, bo to pozwoli na stworzenie stabilnego i lepszego softu.
Gotowi do testowania? START! 🟢🏁

Dla chętnych przyłączyć się do pracy nad tą integracją deweloperów - oto link do repozytorium Github.

ROADMAP:
Plany na kolejne wersje:
2.1:
- przebudować integrację tak, aby zużywała tylko jedno połączenie z kontrolerem tak jak aplikacja Exta Life.

12
Nowości w Exta Life / Strona extalife.pl i forum zdjęta?
« dnia: Maja 24, 2020, 13:24:13 »
Witajcie,
Nie wiem czy to tylko u mnie, ale teraz wchodząc na stronę http://www.extalife.pl/ lub http://extalife.pl/forum jestem przekierowywany na stronę: https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-life-inteligentny-dom
Ciekawe czy to błąd czy intencjonalne działanie, ale widać coś się święci. Tylko pytanie co takiego? 🤔

14
Nowości w Exta Life / Nowa wersja softu EFC-01 - 1.6.5
« dnia: Marca 02, 2020, 10:16:13 »
Witajcie,
Końcem zeszłego tygodnia pojawiła się nowa wersja softu 1.6.5. Oto changelog:
- dodano możliwość szybkiego przełączania się nawersję ‘beta’ w celu testowania jeszcze nieupublicznionego oprogramowania kontrolera
- dodano pełny format karty zgodny z FAT32 ( format robiony jest podczas resetu kontrolera do ustawień fabrycznych )
- wprowadzono poprawki do ściągania plików aktualizacyjnych z serwera
- wyeliminowano dublowanie urządzeń oraz poprawiono obsługę urządzeń dla użytkownika root ( zawsze ma dostęp do wszystkich urządzeń )
- dodano parametr ‘Czas ostatniej synchronizacji’ w konfiguracji głowicy RGT-01
- poprawiono czas wyświetlany w ekranie konfiguracyjnym głowicy RGT-01
- wprowadzono wsparcie dla ikony sygnalizującej potrzebę aktualizacji urządzenia ( kółko z dwoma strzałkami przy ikonie urządzenia )
- wprowadzono wsparcie do aktualizacji głowic RGT-01 opartych na procesorze STM32L073


Jak widać zaadresowano sporo błędów. Miejmy nadzieję, że EFC-01 będzie w końcu działał stabilnie jak za dawnych czasów.
Są też ulepszenia - np wsparcie dla pokazywania, które urządzenie wymaga aktualizacji. Bardzo przydatna drobnostka.

15
Nowości na forum / Problem z rejestracjami
« dnia: Stycznia 17, 2020, 15:40:24 »
Dostaję informacje, że nie docierają maile aktywacyjne z linkiem do aktywacji. W takich przypadkach proszę o kontakt mailowo z maila, który został podany do rejestracji. Maile należy wysłać na adres: forumextalife na gmail.com
Po weryfikacji, że faktycznie takie konto oczekuje na aktywację - dokonam ręcznej aktywacji.

Jeszcze nie ustaliłem przyczyny, ale podejrzewam, że może mieć ona coś wspólnego z niedawną aktualizacją PHP na moim serwerze prze usługodawcę hostingowego.

Strony: 1 2 3 ... 12