Integracja z zewnętrznymi systemami jak np IFTTT

  • 1 Odpowiedzi
  • 9921 Wyświetleń
Integracja z zewnętrznymi systemami jak np IFTTT
« dnia: Luty 24, 2018, 14:52:36 »
Integracja z np. IFTTT pozwoliłaby na interakcje ze "światem zewnętrznym" (urządzenia, zdarzenia)
Strony www, web developer

*

Offline admin

  • *****
  • 1448
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Integracja z zewnętrznymi systemami jak np IFTTT
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2018, 15:13:23 »
Także bardzo fajny pomysł. Kwestia integracji ze światem zewnętrznym także zostałą już jakiś czas temu poruszona na forum. Są dziesiątki możliwości. IFTTT także brzmi dobrze. Niestety także i tutaj obawiam się, że to kwestia odległej przyszłości, jeśli w ogóle.

Dodatkowo z korespondecji z Zamelem obraz kontrolera jaki mi się wyłania to prostota i dość spore ograniczenia zasobów tego urządzenia. A to z kolei sprawia, że dodawanie kolejnych możliwości integracyjnych wiąże się ze sporymi trudnościami. Nawet kwestia ilości scen wynika z możliwości sprzętowych, więc implementowanie protokołów i technologii integracyjnych wydaje się rzeczą jeszcze bardziej złożoną i wymagającą.

W obecnej postaci kontrolera EFC-01 na coś takiego bym nie liczył, choć wydaje się to w dzisiejszej rzeczywistości rynkowej czymś zupełnie naturalnym. Dzisiaj rozwiazania chcące odnieść sukces rynkowy muszą integrować się z różnymi technologiami. Tutaj jednak "cienko" to widzę.

Do wprowadzenia Exta Life na poziom wyżej (i tym samym możliwości konkurowania z bardziej znanymi rozwiązaniami z obsługą m.in. push, integracji z asystentami głosowymi, zaawansowanej logiki) Zamel potrzebuje nowego kontrolera o sporo większych możliwościach i z tego co wiem - takie urządzenie jest w opracowaniu, ale uwierzę dopiero gdy zobaczę ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 15:16:27 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant