Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła

  • 32 Odpowiedzi
  • 17910 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Witam,
W aplikacji lub kontrolerze jest błąd objawiający się pokazywaniem zawartości innej zakładki niż aktywana w aplikacji po powrocie aplikacji z tła tzn po jej ponownym uruchomieniu z launchera android gdy wcześniej została zminimalizowana w tło przez użytkownika.

Posiadam u siebie 3 zakładki w widoku DOM:
id 0 - ulubiona
id 1 - pokazywana tylko w widoku DOM
id 2 - ulubiona

Procedura reprodukcji:
1. Z ekranu głównego aplikacji przechodzimy do zakładki o id = 2
2. Wychodzimy z aplikacji wysyłając ją w tło (wciskamy androidowy przycisk home)
3. Odczekajmy kilka sekund
4. z launchera ponownie uruchamiamy aplikację ExtaLife poprzez dotknięcie jej ikony
5. Po powrocie aplikacji na ekran pokazuje się nam ta sama zakładka podczas oglądania której opuściliśmy aplikację
6. Niestety jej zawartość jest nieprawidłowa. Zamiast elementów z tej zakładki o id=2 - obserwujemy zawartość zakładki o id=0

Po przeanalizowaniu ruchu sieciowego między aplikacją a kontrolerem skłaniam się ku tezie, że to wina aplikacji. Dziwi mnie podwójnie wysłana ta sama komenda do kontrolera która może powodować problem oraz to, że kontroler zwraca komplet danych dla żądań z aplikacji, ale aplikacja pokazuje niezależnie od zakładki dane, które kontorler zwrócił jako pierwsze.

Oto sekwencja zdarzeń na poziomie TCP przy przywracaniu aplikacji ponownie na ekran
1. Aplikacja -> Kontroler: command: 1 (logowanie)
2. Kontroler -> Aplikacja: command: 1 status : success - zwrócone dane zawierają nazwy i id wszystkich zakłądek - prawidłowo tak jak w pliku ustawień z katalogu USERS
3. Aplikacja -> Kontroler: command: 41 data: id: 0
4. Aplikacja -> Kontroler: command: 41 data: id: 2
5. Aplikacja -> Kontroler: command: 41 data: id: 2 (ponownie!)
6. Kontroler -> Aplikacja: status: searching command: 41 data....dane dla zakłądki z id=0
6. Kontroler -> Aplikacja: status: searching command: 41 data....dane dla zakłądki z id=2


Błędy są wg mnie dwie rzeczy:
1. Aplikacja żąda danych dla nieaktywnej na ekranie zakładki (po co?)
2. Podwójnie żąda danych dla drugiej, aktywnej zakładki

Jeśli nie uda się zreprodukować błędu - mogę nagrać screencast z telefonu i będzie widać w czym problem, ale sądzę, żę przytoczony przeze mnie fragment komunikacji sieciowej jednoznacznie wskaże "winnego" tej sytuacji.

Problem występuje od wersji aplikacji z autoponawianiem połączenia. Występował zarówno w wersji testowej z końca kwietnia, potem w wersji oficjalnej 1.6 ze sklepu Play oraz w wersji testowej z 10 maja. Ja używam testowej wersji z forum z 10 maja Extalife_login_fixes_rc.zip
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2018, 10:15:07 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2018, 13:35:45 »
Mogę potwierdzić taki błąd w wersji testowej z 10 maja, zdarzyło mi się tak parę razy.
Ale na wersji 1.6 ze SP u mnie jest ok, a przynajmniej do tej pory nie zauważyłem takiego zachowania aplikacji.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2018, 13:57:45 »
Mogę potwierdzić taki błąd w wersji testowej z 10 maja, zdarzyło mi się tak parę razy.
Ale na wersji 1.6 ze SP u mnie jest ok, a przynajmniej do tej pory nie zauważyłem takiego zachowania aplikacji.
Witaj,
Dałeś mi do myślenia, że może błąd występuje tylko na moim urządzeniu Huawei, ale właśnie przetestowałem na 2 innych urządzeniach Sony Xperia - jedno jeszcze z Androidem 5.0 a drugie z 6.0. Na obu z nich wersja 1.6 z Google Play ma ten sam problem co wcześniejsza jak i obecna wersja testowa.

Spróbuj wykonać test wg podanej procedury - powinno się wydarzyć to samo. Być może to kwestia specyficznego ustawienia zakładek - nie wiem, ale wiem, że błąd na pewno istnieje.

Dzięki za sprawdzenie
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline jm

  • **
  • 38
    • Zobacz profil
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2018, 15:34:28 »
Cześć,

Potwierdzam ten sam problem. Używam Extalife_login_fixes_rc.zip. na Android 8.1
Wyłączyłem aktualizację do ver. 1.6 bo ona chyba ma coś z VPN nie tak. Jeżeli możesz sprawdzić to będę wdzięczny. Błąd wygląda następująco:
  • loguję się do aplikacji 1.6 pracuję normalnie,
  • wyjście 2xklawiszem cofania,
  • ponowne wejście do aplikacji - po chwili wylatuje z błędem (podobnie przy ponownym użyciu 2x klawisz cofania).

Zmieniłem telefon bo też myślałem, że to może wina androida. Ale mam to samo na and.6 i na 8.1
Ten błąd, który Ty opisałeś jest denerwujący ale wolę go niż tą wylatującą aplikację.
Zastanawiam się czym różnią się wersje: ta z Forum i ta 1.6 ??
Tak na marginesie wersja apki na iOS działa poprawnie zarówno lokalnie jak i przez vpn.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2018, 15:47:03 »
Cześć,

Potwierdzam ten sam problem. Używam Extalife_login_fixes_rc.zip. na Android 8.1
Wyłączyłem aktualizację do ver. 1.6 bo ona chyba ma coś z VPN nie tak. Jeżeli możesz sprawdzić to będę wdzięczny. Błąd wygląda następująco:
  • loguję się do aplikacji 1.6 pracuję normalnie,
  • wyjście 2xklawiszem cofania,
  • ponowne wejście do aplikacji - po chwili wylatuje z błędem (podobnie przy ponownym użyciu 2x klawisz cofania).

Zmieniłem telefon bo też myślałem, że to może wina androida. Ale mam to samo na and.6 i na 8.1
Ten błąd, który Ty opisałeś jest denerwujący ale wolę go niż tą wylatującą aplikację.
Zastanawiam się czym różnią się wersje: ta z Forum i ta 1.6 ??
Tak na marginesie wersja apki na iOS działa poprawnie zarówno lokalnie jak i przez vpn.
Dzięki za weryfikację problemu z zakładkami. Błąd w takim razie powinien występować u każdego.

Jeli dobrze rozumiem to poprzez 'wylatywanie' masz na myśli to podwójne pokazanie się ekranu gównego? Jeśli tak to potwierdzam. Dodatkowo podwójne wciśnięcie klawisza wstecz nie wychodzi z aplikacji tylko pokazuje ponownie ekran główny.
Ale to już jest inny temat i inny błąd - jeśli chcesz to zgłosić to załóż proszę osobny wątek. Nie chciałbym żeby te tematy się mieszały.

PS. Wersja z forum i wersja 1.6 - różnica jest taka, że wersja z forum działa w przybliżeniu tak jak sugerowałem czyli nie szuka kontrolera poprzez multicast jeśli masz zapamiętane dane logowania tylko od razu próbuje logowania z tymi danymi. Dodatkowo zawiera chyba jakąś poprawkę, która eliminuje Twój problem. Wersja oficjalna 1.6 z GP zachowuje się raczej nie jak wersja stabilna, tylko jak jakaś niedokończona wersja testowa  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2018, 15:50:28 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2018, 16:50:51 »
Właśnie sprawdziłem na wersji 1.6 z GP, u mnie nie pokazuje się niewłaściwa zakładka tylko wyświetla się pusta z komunikatem "Wystąpił błąd", po odświeżeniu jest ok.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2018, 17:58:47 »
Właśnie sprawdziłem na wersji 1.6 z GP, u mnie nie pokazuje się niewłaściwa zakładka tylko wyświetla się pusta z komunikatem "Wystąpił błąd", po odświeżeniu jest ok.
U mnie pusta zakładka też się pokazuje raz na ileś przypadków. Zrób tak - zamknij aplikację a potem powtórz procedurę, ale odczekaj dobre 10 sekund przy powrocie do aplikacji. U mnie gdy szybko powracam to częściej pojawia się pusta. Ale gdy powtórzę taie szybkie powroty wielokrotnie to zamiast pustej zaczyna się pokazywać od razu niepoprawna zawartość bez komunikatu "błąd".

Nie potrafię znaleźć dokładnej zależności kiedy pojawia się pusta, kiedy niepoprawne dane, a kiedy jest ok przy powrocie do aplikacji. Natomiast ten problem pojawia się bardzo często. Jedynym rozwiązaniem jest ręczne odświeżenie lub przejście do innej zakłądki i powrót do poprzedniej.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2018, 21:26:07 »
No to przetestowałem  ;)
Jak się loguję z sieci lokalnej to wyświetlają się błędne zakładki.
Jak się loguję z poza sieci lokalnej (przekierowany port na routerze) to mam komunikat błędu i pustą zakładkę.

Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2018, 07:02:28 »
Błąd faktycznie występuje - sprawa zgłoszona twórcom aplikacji. Mam nadzieję, że poprawka wyjdzie możliwie szybko... :D

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2018, 13:56:32 »
Błąd faktycznie występuje - sprawa zgłoszona twórcom aplikacji. Mam nadzieję, że poprawka wyjdzie możliwie szybko... :D
Także mamy taką nadzieję :)

Myślę, że po wprowazeniu tych poprawek - wersja testowa z forum (login_fixes_rc) może stać się wersją oficjalną w sklepie GP. Co prawda od czasu do czasu z niewiadomych powodów powrót do aplikacji nie udaje się i widać znowu ekran logowania, ale poza tym działa raczej dość stabilnie.
Może jeszcze przy okazji kolega od Androida pochyli się nad logowaniem w VPN i wyłączy w tym przypadku multicast co przyspieszy logowanie tak jak przy zwykłym połączeniu WiFI w sieci domowej?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2018, 12:59:24 »
Błąd faktycznie występuje - sprawa zgłoszona twórcom aplikacji. Mam nadzieję, że poprawka wyjdzie możliwie szybko... :D
Witam,
Czy wiadomo coś w temacie tj. kiedy można spodziewać się poprawki?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2018, 15:16:26 »
Podbijam temat. Czy wiadomo coś na temat poprawki? Może jeśli poprawka jeszcze nie jest gotowa to jakaś wersja testowa do testowania jest już gotowa i mogłaby być opublikowana do testów?

Wygląda, że po optymistycznym kwietniu i maju Zamel powrócił do dawnego tempa bug fixingu i aktualizacji :( Bug zgłoszony jest już od niespełna 2 miesięcy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2018, 15:38:08 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2018, 08:56:44 »
Witam,

Aktualizacja aplikacji oraz kontrolera powinna pojawić się pod koniec przyszłego tygodnia - wyczyszczono w niej drobne błędy ( w tym ten opisany w wątku ), zmieniono sposób przypisywania odbiorników wielokanałowych do kategorii, wprowadzono modyfikacje w obsłudze czujników oraz uruchomiono wsparcie dla czujnika bateryjnego RCT-22. Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2018, 09:57:56 »
Witam,

Aktualizacja aplikacji oraz kontrolera powinna pojawić się pod koniec przyszłego tygodnia - wyczyszczono w niej drobne błędy ( w tym ten opisany w wątku ), zmieniono sposób przypisywania odbiorników wielokanałowych do kategorii, wprowadzono modyfikacje w obsłudze czujników oraz uruchomiono wsparcie dla czujnika bateryjnego RCT-22. Pozdrawiam
Witam!
Dziękuję za update. Trzymamy więc kciuki, że do końca lipca faktycznie obydwie aktualizacje wyjdą.

Pozdrawiam!
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Nieprawidłowa zawartość zakładki po powrocie aplikacji z tła
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2018, 18:30:25 »
Witam,

Aktualizacja aplikacji oraz kontrolera powinna pojawić się pod koniec przyszłego tygodnia - wyczyszczono w niej drobne błędy ( w tym ten opisany w wątku ), zmieniono sposób przypisywania odbiorników wielokanałowych do kategorii, wprowadzono modyfikacje w obsłudze czujników oraz uruchomiono wsparcie dla czujnika bateryjnego RCT-22. Pozdrawiam

A świstak siedzi i... [E] i się doczekał ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2018, 17:19:45 wysłana przez SebiCo »