Zamel uruchomił forum

  • 18 Odpowiedzi
  • 7191 Wyświetleń
Zamel uruchomił forum
« dnia: Stycznia 22, 2019, 13:34:37 »
Cześć.
Dziś facebook poinformował mnie że zamel uruchomił oficjalne forum exta life. Chyba to za bardzo gniotło ich w pewnym miejscu.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2019, 13:41:28 »
 :o :o :o Piekło zamarzło!  ;)

Ja tradycyjnie nie widzę tej wiadomości, ale to nie przeszkoda.
Tyle że jak będą tak gorliwie cenzurować wpisy na swoim forum jak na ich Facebooku to ja jednak dziękuję za takie forum.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2019, 15:31:16 »
Przecież tam się nic nie będzie działo. A odpowiedzą na pytanie za 15 dni roboczych

*

Offline PiCiU

  • *
  • 27
    • Zobacz profil
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2019, 20:57:08 »
Witam

Szkoda z ich strony na marnowanie energii na kolejne niepotrzebne zadania.
Zajęliby się na dodawanie (konstruowanie) nowych modułów.
Każdy by był zadowolony.
Dziwi mnie fakt, że jeszcze nie wpadli na pomysł dodawanie modułów które komunikują się z bazą za pomocą kabli energetycznych i ich systemem radiowym wymiernie (zamiennie). I problem rozwiązałby się sam z zasięgiem. :) Abstrachuje ;) 
Elementy systemu, których używam: kontroler efc-01 | 4X RNK-24 | 2X p-457/4 | 5X ROP-21| 2X ROP-22 | 13X SRP-22 | 1X RDP-21 | KOLEJNE ZALEŻĄ OD POSTĘPU PRAC :p

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2019, 10:56:33 »
Witam

Szkoda z ich strony na marnowanie energii na kolejne niepotrzebne zadania.
Zajęliby się na dodawanie (konstruowanie) nowych modułów.
Każdy by był zadowolony.
Dziwi mnie fakt, że jeszcze nie wpadli na pomysł dodawanie modułów które komunikują się z bazą za pomocą kabli energetycznych i ich systemem radiowym wymiernie (zamiennie). I problem rozwiązałby się sam z zasięgiem. :) Abstrachuje ;)

Witaj,
Zgadzam się. Uważam, że oficjalne forum producenta nie jest akurat czymś niezbędnym w tej chwili. Nie sądzę, aby wpłynęło to na częstotliwość aktualizacji softu ani pod kątem łatania błędów ani dodawania nowych funkcji. A to właśnie m.in. te dwie rzeczy powinny być zaadresowane priorytetowo. Oczywiście równolegle z rozszerzeniem dostępnych modułów. Wg mnie Zamel wprowadzając Exta Life jako kontynuację linii Exta Free powinien zadbać albo o pełną kompatybilność modułów Exta Free z Exta Life albo bardzo szybko wypuścić wszystkie moduły Exta Free natywnie kompatybilne z Exta Life. I wtedy na prawdę byłoby się czym chwalić. Niestety to tylko nasze, użytkowników, klientów marzenia, których nikt z tej firmy nie bierze poważnie pod uwagę.

Bardzo ciekawy pomysł z komunikacją po sieci energetycznej. Już nawet zapomniałem, że takie rozwiązania nadal istnieją. To byłoby coś. A jeśli nie chcieliby iść w tym kierunku (być może trudno byłoby upchnąć taką metodę komunikacji w pudełku dopuszkowym, to mogliby zrobić przynajmniej retransmiter, który komunikuje się z EFC-01 po sieci energetycznej. Nie byłoby problemu z umiejscowieniem go w takim punkcie, aby dostatecznie dobrze odbierał sygnał z EFC-01 i reszty urządzeń.

Może zgłoś to jako sugestię na oficjalnym forum - ciekawe co odpiszą?...ale najprawdopodobniej coś takiego :D
Cytuj
Stale pracujemy nad ulepszeniem systemu Exta Life i mamy w planach wprowadzenie nowych urządzeń. O wszystkich nowościach na bieżąco informujemy na naszych kanałach social media.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2019, 11:08:01 »
I jeszcze taka mała dygresja nt. oficjalnego forum. Ciekawy wpis w regulaminie:
Cytuj
1. Forum tworzą wszyscy forumowicze, którzy wspólnie dbają o rozwój i promocję grupy EXTA LIFE.
Czyli będąc użytkownikiem wypada piać z zachwytu promując tym samym Exta Life?  ??? W zasadzie to 'na zachodzie' są od tego dedykowane osoby, które dbają o dobro projektów. Nie wiem jak to się tłumaczy na polski, ale po angielsku nazywa się to 'evangelist'. I poza inicjatywami open-source jest to rola odpłatna :) W formularzu rejestracji powinno być zatem pole z numerem konta do przelewów za promocję Exta Life ;)

Cytuj
5. Moderatorzy mogą zamykać, kasować, przesuwać bądź zmieniać posty niezgodne z zasadami zależnie od ich uznania.
No to rozumiem, że krytyka nawet konstruktywna nie będzie tutaj raczej tolerowana jeśli ktoś uznaniowo potraktuje daną wypowiedź. Nie żebym straszył, ale Zamel jest niesamowicie wyczulony na tym punkcie. Przynajmniej na profilu FB.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2019, 15:29:52 »
A ktoś założył tam już konto? Bo dostaję link do zmiany hasła, w którym jest .... link do zmiany hasła, po którym dostaję link ... do zmiany hasła, ale tego hasła nigdzie nie mogę zmienić. Po pięciu linkach dałem za wygraną :).

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2019, 16:04:05 »
A ktoś założył tam już konto? Bo dostaję link do zmiany hasła, w którym jest .... link do zmiany hasła, po którym dostaję link ... do zmiany hasła, ale tego hasła nigdzie nie mogę zmienić. Po pięciu linkach dałem za wygraną :).
To taka zmyłka żeby nikt się nie mógł zarejestrować, ale żeby jednocześnie uciszyć tych, co narzekają, że nie ma oficjalnego forum ;)
A tak serio to widziałem tam na razie kilka wpisów i jednego usera, niemal identycznego jak na naszym forum - t00l. Więc chyba da się rejestrować, albo dało się wcześniej, a teraz coś nie działa. Może coś zmieniają w ustawieniach forum.
Ogólnie musze przyznać, że wzięli się za stronę webową Exta Life. Lekko przeorganizowane działy, w końcu wprowadzone https no i teraz to forum. Na pewno wizerunkowo nieco lepiej to teraz wygląda. Jakby jeszcze popracowali nad meritum sprawy czyli samym systemem to już byłoby świetnie :)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2019, 18:40:02 »
Ja też założyłem konto, bez większego problemu poszło ale po za założeniem nic więcej nie sprawdzałem nawet posta nie napisałem póki co  😁 w sumie to ja wciąż mam efc-02  więc za dużo się tam nie dowiem😂
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

*

Offline tool

  • *
  • 14
    • Zobacz profil
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 24, 2019, 06:57:50 »
A tak serio to widziałem tam na razie kilka wpisów i jednego usera, niemal identycznego jak na naszym forum - t00l. Więc chyba da się rejestrować, albo dało się wcześniej, a teraz coś nie działa. Może coś zmieniają w ustawieniach forum.
a no zarejestrowałem się :D

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 24, 2019, 11:28:44 »
Nie wiem co o tym myśleć...  ;D Generalnie mam zaufanie do Google ;) - screen z Gmaila w załączniku
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 28, 2019, 22:36:14 »
Niestety ale zamel to dziadostwo. Nie raz to udowadniali!

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 05, 2019, 11:34:17 »
Czyżby Zamel szykował kolejne nowości? Strona forum i extalife.pl nie działają. Ostatnim razem gdy CSS na stronie był zepsuty ponad tydzień to wystartowało forum. Ciekawe co teraz wdrażają...
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 05, 2019, 16:54:55 »
Usuwają forum :D

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zamel uruchomił forum
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 05, 2019, 16:56:18 »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant