Problem z aktualizacją

  • 8 Odpowiedzi
  • 11555 Wyświetleń
*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Problem z aktualizacją
« dnia: Kwietnia 16, 2018, 22:16:41 »
Witam! Dzisiaj robiłem aktualizacje 7 sterowników SRP-22  z wersji 1.02 do 1.04 z 6 szt. poszło bez problemu natomiast ostatnia sztuka już po 4 sekundach daje komunikat "urządzenie nie odpowiada". Po kilku próbach stwierdziłem że to problem z zasięgiem . dlatego przeniosłem kontroler na 1 metr od sterownika i dalej jest to samo. Sterownik niby działa podnosi, opuszcza rolety w aplikacji poprawnie widać poziom położenia rolet, ale aktualizacji zrobić nie idzie. Jakieś pomysły?????  Czy mam go spróbować przywrócić do ustawień fabrycznych, choć w instrukcji jest napisane by tego nie robić po nieudanej aktualizacji. Pozdrawiam

Odp: Problem z aktualizacją
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 17, 2018, 06:34:21 »
Witam,
Wszystko wskazuje, że sterownik nawet nie przeszedł do trybu aktualizacji. Z tego co Pan opisał wykazuje on oznaki normalnego działania. Proszę zerknąć na diodę STATUS w odbiorniku - jeżeli odbiornik znajduje się w bootloaderze to dioda miga na zielono w odstępie 1s. Jeżeli u Pana nie ma takiego efektu to zalecam najpierw usunąć ten odbiornik z aplikacji ( Usuń z menu odbiornika ) a następnie proponuję ponownie go wyszukać, sparować i wykonać próbę aktualizacji. Jeżeli to nie pomoże to można jeszcze wykonać reset fabryczny sterownika i ponownie go sparować z kontrolerem ( proszę pamiętać aby wcześniej usunąć go z aplikacji ). Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problem z aktualizacją
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2018, 10:07:15 »
Witaj,
Przed odparowywaniem sterownika / resetem do fabrycznych możesz jeszcze spróbować odłączyć zasilanie na kilkanście sekund (pół minuty dla pewności) sterownikowi, aby uruchomił się ponownie i zobacz wtedy.

Ja miałem raz podobny problem - może nie z aktualizacją, a generalnie ze sterowaniem ściemniaczem RDP-21 i odłączenie go od zasilania pomogło.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Problem z aktualizacją
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2018, 17:49:28 »
Co do informacji o zachowaniu diody.
Naciskam aktualizuj, dioda zapala się na jakieś 3 sekundy po czym gaśnie mignie 5 razy w odstępach 1 sekundowych i to wszystko. Zabieram się za usuwanie. Pozdrawiam

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Problem z aktualizacją
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2018, 18:16:52 »
Usunięcie z aplikacji wyłączenie zasilania sterownika i kontrolera na kilka minut ponowne sparowanie i dalej to samo.
Usunięcie z aplikacji reset do ustawień fabrycznych wyłączenie z prądu na kilka minut ponowne parowanie i dalej to samo.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problem z aktualizacją
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2018, 18:22:10 »
No to zostaje już chyba tylko kontakt (najlepiej telefoniczny) z Zamelem.

Znowu przydałaby się funkcja pokazywania siły sygnału odbiornika w aplikacji...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2018, 18:26:18 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Problem z aktualizacją
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2018, 16:04:09 »
Siła sygnału by się przydała, ale myślę że z 1 metra to zasięg już jest pełny. Pozdrawiam

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Problem z aktualizacją
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 19, 2018, 21:35:57 »
Z kim tam się skontaktować by uzyskać konkretną odpowiedz??? Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problem z aktualizacją
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 20, 2018, 09:49:18 »
Teoretycznie masz do wyboru kilka osób - wszystkie wymienione w sekcji "zadzwoń do naszych doradców" na stronie http://extalife.pl/kontakt/

Ja polecam Michała Tyca, ale może i ktoś inny "da radę" cię wesprzeć.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant