EFC-01 i Exta Free

  • 2 Odpowiedzi
  • 7408 Wyświetleń
EFC-01 i Exta Free
« dnia: Listopada 06, 2018, 13:51:31 »
Witam kolegów

Mam pytanie, jako że posiadam system Exta Free którego centralka i aplikacja po prostu spędza mi sen z powiek myślę nad jakimś innym rozwiązaniem sterowania odbiornikami. Posiadam w tej chwili odbiorniki 12xSRP-02 oraz 2xROB-01, jako że z tego co się dowiedziałem od kolegi Gadulowaty nie ma opcji wycisnąć z EFC-02 nic więcej, to proszę o informację jak się sprawuje EFC-01 z odbiornikami Exty Free czy są jakieś problemy i ograniczenia i czy warto pójść w kierunku tej centralki?

Jak wygląda kwestia zasięgu? gdyż na EFC-02 nie było problemu z żadnymi odbiornikami (dom dosyć spory, centralka w centrum domu)

Rozumiem że gdybym miał EFC-01 i nadajniki exta life to będę mógł tworzyć funkcje logiczne z odbiornikami exta free?
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: EFC-01 i Exta Free
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 06, 2018, 15:32:50 »
proszę o informację jak się sprawuje EFC-01 z odbiornikami Exty Free czy są jakieś problemy i ograniczenia i czy warto pójść w kierunku tej centralki?
Z tego co zrozumiałem to ograniczeń przy sterowaniu z kontrolera/aplikacji nie ma i działa to tak samo jak dla zwykłych modułów Exta Life

Cytuj
Jak wygląda kwestia zasięgu? gdyż na EFC-02 nie było problemu z żadnymi odbiornikami (dom dosyć spory, centralka w centrum domu)

Rozumiem że gdybym miał EFC-01 i nadajniki exta life to będę mógł tworzyć funkcje logiczne z odbiornikami exta free?
Mam tylko jeden odbiornik Exta Free, ale jest zlokalizowany kilka metrów od kontrolera, tyle że za 2 ścianami, ale działa to ok. Żadnych problemów. Myślę, że kwestia zasięgu wygląda identycznie w obu systemach.

Teoretycznie powinieneś móc sterować elementami Exat Free tak jak Exat Life -czyli sceny, a co za tym idzie - funkcje logiczne i czasowe. Zobacz na odpwiedź od michal1981. ALE - właśnie próbowałem coś takiego wykonać i u mnie nie da się użyć ROP-01 z Exta Free w scenie...nie wiem czy to błąd czy jeszcze nie jest to zaimplementowane...?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: EFC-01 i Exta Free
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 06, 2018, 18:31:34 »
Witam

Dzięki za info, odpowiedź kolegi michal1981 widziałem ale chodziło mi właśnie o praktykę a nie teorię Zamela :)
Czyli wygląda na to że w praktyce nie jest aż tak kolorowo... poczekam może ktoś jeszcze ma odbiorniki Exta Free i centralkę Lite, nie chcę znowu wydać kasy i się rozczarować....
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02