Alternatywa dla ExtaLife

  • 101 Odpowiedzi
  • 21836 Wyświetleń
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 13, 2019, 13:32:18 »
Cytuj
IP i SSL mam odkąd kupiłem swoje Synology. Home Assistant też dzięki temu używam poza domem, także to nie problem.
Wygląda, że mam wszystko czego potrzeba, aby to zrobić...poza Google Home, ale zaraz postaram się to zmienić :)

Mając już wszystko co potrzebne grzechem byłoby choćby nie spróbować, ja nawet nie liczyłem na jakiś spektakularny sukces w tym względzie, ale polecenia głosowe są tak dobrze rozpoznawane, że mógłbym określić je na 99% - jedyny problem to jak coś jesz i "zachce" Ci się zmienić utwór w spotify to trzeba przełknąć i potem powiedzieć "następny" bo inaczej może nie rozpoznać :). Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony jakością działania poleceń głosowych.

Cytuj
PS2. Niesamowite jak seksizm kwitnie w narodzie - wszyscy znajomi, którzy mają odkurzacze nadali im żeńskie imiona. Ja także  ;D

Żeby nie było, przed Marysią to ja byłem odpowiedzialny za żmudne odkurzanie mieszkania, dlatego pojawiła się myśl o zakupie czegoś co samo odkurza. Lenistwo dźwignią postępu ...

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 13, 2019, 13:42:55 »
Cytuj
IP i SSL mam odkąd kupiłem swoje Synology. Home Assistant też dzięki temu używam poza domem, także to nie problem.
Wygląda, że mam wszystko czego potrzeba, aby to zrobić...poza Google Home, ale zaraz postaram się to zmienić :)

Mając już wszystko co potrzebne grzechem byłoby choćby nie spróbować, ja nawet nie liczyłem na jakiś spektakularny sukces w tym względzie, ale polecenia głosowe są tak dobrze rozpoznawane, że mógłbym określić je na 99% - jedyny problem to jak coś jesz i "zachce" Ci się zmienić utwór w spotify to trzeba przełknąć i potem powiedzieć "następny" bo inaczej może nie rozpoznać :). Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony jakością działania poleceń głosowych.
To prawda, spróbować warto. Brakowało mi tylko GH Mini, ale i to się jutro lub pojutrze zmieni jak InPost dostarczy paczuchę :) Zaskakuje mnie niesamowicie cena tego głośniczka - 150 zł brutto. W sumie materiału niedużo, ale jakaś elektronika w środku musi być i to pewnie dużo lepiej oprogramowana niż np EFC-01. Do tego ładny design. Ale mnie się wydaje, że Google sprzedaje to po dumpingowej cenie, bo nie chodzi im o zysk na produkcie, a o pozyskanie danych od użytkowników do trenowania ich sztucznej inteligencji, ew. pewnie jeszcze głębszego poznania użytkownika pod kątem pozycjonowania reklam. No i przy okazji to dobry driver sprzedażowy dla ich usług oraz innych produktów.
No cóż - świadomie, ale sprzedam się Googlowi już w całości   :-X

Cytuj
Cytuj
PS2. Niesamowite jak seksizm kwitnie w narodzie - wszyscy znajomi, którzy mają odkurzacze nadali im żeńskie imiona. Ja także  ;D

Żeby nie było, przed Marysią to ja byłem odpowiedzialny za żmudne odkurzanie mieszkania, dlatego pojawiła się myśl o zakupie czegoś co samo odkurza. Lenistwo dźwignią postępu ...
U mnie podobnie - kupiłem odkurzacz z lenistwa, bo codzienny widok psiej sierści (i konieczność jej odkurzania) na czarno-białym dywanie doprowadzał mnie do furii, więc lenistwo podpowiedziało rozwiązanie :) Ale imię i tak nadałem żeńskie. Jakoś tak podświadomie ;)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 13, 2019, 13:59:47 »
Cytuj
No cóż - świadomie, ale sprzedam się Googlowi już w całości   :-X

Też mi się wydaje, że w tej kwestii to już za późno na wybór czy przekazujemy dane do googla czy nie. On już ma ich wystarczająco dużo. Np. tylko on pamięta gdzie się było kilka lat temu a ja już nie :)

https://maps.google.com/locationhistory


*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 13, 2019, 22:21:57 »
Cytuj
No cóż - świadomie, ale sprzedam się Googlowi już w całości   :-X

Też mi się wydaje, że w tej kwestii to już za późno na wybór czy przekazujemy dane do googla czy nie. On już ma ich wystarczająco dużo. Np. tylko on pamięta gdzie się było kilka lat temu a ja już nie :)

https://maps.google.com/locationhistory
Dokładnie. Moich danych ma juz tyle, że udzielenie mu jeszcze trochę nie zrobi mi już chyba różnicy. Historię lokalizacji mam też od kilku lat włączoną. Dobrowolnie i świadomie, chociaż to nic przymusowego i można ją wyłączyć. Pytanie czy wtedy faktycznie Google nas już nie śledzi czy tylko tego nie pokazuje :)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 16, 2019, 18:35:13 »
3. I teraz myk - jak już wszystko wcześniej skonfigurujesz na telefonie z androidem, to następnie pożyczasz lub może masz jakiegokolwiek iphona od apple. Instalujesz na nim google home logujesz się na swoje konto, wchodzisz w ustawienia asystenta i USUWASZ język angielski wybierając Brak. To można tylko zrobić na iPhone. I to w zasadzie tyle, od tej pory głośnik odzywa się po polsku. Możesz usunąć konto z iPhone i oddać telefon właścicielowi.
Tu jest film ale w tej chwili wystarczy zrobić cześć związaną tylko z Google Home na iPhone, żadnych kont amerykańskich czy instalacji innych programów.
No i chyba skończyło się polskie eldorado...:( Godzinę temu odpakowałem nowy GH Mini zakupiony w środę na necie. Zrobiłem wg procedury. Zniknął j angielski w Asystencie i został tylko j. polski. Jednak głośnika nadal uparcie rozumie i gada tylko po angielsku. Na grupie na FB ludzie piszą, że od kilku dni też tak mają. Kurcze szkoda... :( Jak masz polski to nie przywracaj przypadkiem niczego do ustawień fabrycznych, bo jest duża szansa, że już nie uda ci się przełączyć z powrotem na polski.

Natomiast zrobiłem skrypty w IFTTT i odpalałem je z powodzeniem z telefonu po polsku. Jeśli chodzi o niezawodność wykrywania tych komend po polsku to nie powiem, że jest tak dobrze jak piszesz. Jeszcze w przypadku komend dla odkurzacza to działała w miarę ok po polsku. Ale jeśli chodzi o sterowanie urządzeniami na zasadzie włącz/wyłącz, to musiałem się bardzo nakombinować, żeby Asystent wykrył że chodzi mi o dany skrypt IFTTT, bo w więksozści przypadków po prostu uruchamiał wyszukiwanie zamiast zrealizować komendę podaną w triggerze IFTTT. Po angielsku również.

No nic. Mam nadzieję, żę uda się jeszcze kiedyś zmusić głośnik do polskiego i wtedy to sterowanie głosowe będzie miało na prawdę sens.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 16, 2019, 23:51:35 »
Cytuj
No i chyba skończyło się polskie eldorado...:( Godzinę temu odpakowałem nowy GH Mini zakupiony w środę na necie. Zrobiłem wg procedury. Zniknął j angielski w Asystencie i został tylko j. polski. Jednak głośnika nadal uparcie rozumie i gada tylko po angielsku. Na grupie na FB ludzie piszą, że od kilku dni też tak mają.
O cholera, u mnie wszyscy już się tak przyzwyczaili do polskiego, że byłoby to ciężkie do przeżycia. Czyżby się połapali, że można zrobić takie kombinacje? Niemniej mój nadal rozmawia po polsku (aż poleciałem sprawdzić :) ), i powiem więcej po weekendzie miałem zamawiać większą wersję głośnika Google Home, bo ten mały miał iść do drugiego pokoju. Teraz to chyba się wstrzymam. Czy piszą także ci co wcześniej to ustawili, że znika im polski?
Czy masz na pewno w ustawieniach języka takie coś (na dole pole ma być puste):



Cytuj
Jeśli chodzi o niezawodność wykrywania tych komend po polsku to nie powiem, że jest tak dobrze jak piszesz.
Możesz podać przykład błędnego rozpoznawania? Oczywiście sam trafiłem na takie, np. w IFTTT vacuum the kitchen nie uruchamiało po moim "odkurzaj kuchnię", natomiast wszystkie on/off światła, gniazdek itp bezbłędnie mi rozpoznaje (sconces, chandelrier, top light itp) jeśli mówię po polsku. Miałem rozszyfrować co wpisać żeby reagował na moje "odkurzaj kuchnię" (vacuum nie działa - miałem sprawdzić dust), ale w końcu zostawiłem "posprzątaj kuchnię" co odpowiada "clean the kitchen" i to jest jedyny przypadek, który mi nie działał. Generalnie bazowałem na tłumaczu Google, w końcu to ta sama firma i większych problemów nie miałem.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 17, 2019, 22:14:02 »
O cholera, u mnie wszyscy już się tak przyzwyczaili do polskiego, że byłoby to ciężkie do przeżycia. Czyżby się połapali, że można zrobić takie kombinacje? Niemniej mój nadal rozmawia po polsku (aż poleciałem sprawdzić :) ), i powiem więcej po weekendzie miałem zamawiać większą wersję głośnika Google Home, bo ten mały miał iść do drugiego pokoju. Teraz to chyba się wstrzymam. Czy piszą także ci co wcześniej to ustawili, że znika im polski?
Na FB znalazłem w tym tygodniu kilka przypadków. Jeden to dziewczyna zaczeła mieć problem ze sterowaniem żarówkami Yeelight Asystentem po polsku z głośnika i przywróciła GH Mini do ustawień fabrycznych. Ponownie już nie udało jej się aktywować polskiego na głośniku. Była tak zdesperowana, że zakupiłą inny GH Mini, z innego kraju (GB zamiast US) i operację przeprowadzała na innym iPhone i koncie i to też nic nie dało. Została z anglojęzycznymi głośnikami :( Kolejny przypadek to ktoś zmienił na angielski żeby coś potestować a potem już nie może wrócić do polskiego na głośniku. Jeszcze inny to to, że w ostatnich dwóch tygodniach polski zaczął zanikać na GH Mini i pojawiało się coraz więcej błędów rozpoznawania i odpowiedzi po angielsku i w końcu polski całkowicie zniknął.
Jeszcze inna osoba pisała, że support Google oficjalnie potwierdził, że niektóre osoby "przypadkowo" miały polskiego asystenta.
Po przeczytaniu tego wszystkie doszedłem do wniosku, że niestety spóźniłem się z zakupem, a Google pewnie podjęło działania, żeby takich przypadków już nie było. Nie chcę być złym prorokiem, ale zacząłem wątpić, że polski Asystent oficjalnie będzie dostępny na GH Mini i innych. GH Mini jest u nas oficjalnie niedostępny i pewnie dopóki się to nie zmieni, to oficjalnego wsparcia nie będzie. Jak na razie żadne urządzenie Google (Chromecast, Pixele, GH) nie jest dostępne oficjalnie w PL, więc czarno to widzę.

Cytuj
Czy masz na pewno w ustawieniach języka takie coś (na dole pole ma być puste)
No właśnie wszystkie te przypadki mają wspólny mianownik - to puste pole, które widac u ciebie na screenie i na filmie - nie jest puste i pojawia się tam konkretny język, którym posługuje się GH Mini. Nie da się oczywiście wybrać tam j. polskiego i to jest pewnie źródło problemu.
To puste pole wygląda wg mnie jak bug, który Google pewnie w końcu załatał. Nie wiadomo czy polski zacznie znikać i pozostałych, ale szanse, że będzie się udawało tą procedurą wywołać polskiego Asystenta są wg mnie już małe, albo żadne...z zakupem chyba lepiej się wstrzymaj i obserwuj grupę o GA. W innym przypadku zostaniesz z kilkoma ładnymi kamyko-podobnymi dekoracjami, które gadają po angielsku

Cytuj
Jeśli chodzi o niezawodność wykrywania tych komend po polsku to nie powiem, że jest tak dobrze jak piszesz.
Cytuj
Możesz podać przykład błędnego rozpoznawania? Oczywiście sam trafiłem na takie, np. w IFTTT vacuum the kitchen nie uruchamiało po moim "odkurzaj kuchnię", natomiast wszystkie on/off światła, gniazdek itp bezbłędnie mi rozpoznaje (sconces, chandelrier, top light itp) jeśli mówię po polsku. Miałem rozszyfrować co wpisać żeby reagował na moje "odkurzaj kuchnię" (vacuum nie działa - miałem sprawdzić dust), ale w końcu zostawiłem "posprzątaj kuchnię" co odpowiada "clean the kitchen" i to jest jedyny przypadek, który mi nie działał. Generalnie bazowałem na tłumaczu Google, w końcu to ta sama firma i większych problemów nie miałem.
Ciekawe z tym odkurzaczem - u mnie słowo vacuum działało od początku. Clean także. W zasadzie wszystkie kombinacje słów, które próbowałem w komendach dla odkurzacza działały. Natomiast problem sprawiały bardziej konkretne komendy co do lokalizacji, gdzie ma odkurzać.
Niestety dużo bardziej problematyczne okazuje się sterowanie światłem. Pierwsze próby danej komendy przeprowadzałem po angielsku czytając tekst, który wprowadziłem do IFTTT. Wykluczam problem ze zrozumieniem tego co mówiłem, ponieważ transkrypcja do tekstu wyglądała zupełnie poprawnie, dokładnie tak jak w komendzie. Pierwsze próby to najczęściej uruchomienie wyszukiwarki zamiast skryptu. Ale powtarzanie kilkukrotne zdawało się "uczyć" angielskiego asystenta, że chodzi o skrypt.
Co do polskiego - przyjąłem dokładnie tą samą strategię, co Ty - także myślę, że obsługuje to Google Tłumacz, więc tekst musi się zgadzać z tłumaczeniem Google.
Wklejam moją listę komend.

Odkurzanie w większości przypadków załącza się prawidłowo. Ze sterowanie światłami częściej jest problem.
Myślę, że problemem może być to, że mam wszystkie swoje "inteligentne" światła zaimportowane do Google Home dzięki integracji HA. Być może to wprowadza jakiś konflikt pomiędzy GA / Google Home (aplikacją), a skryptami IFTTT

Trochę kicha teraz z tym angielskim GH Mini. Na razie chyba go odłączę od prądu i zostawię jako dekorek. Mam nadzieję, że doczekam się polskiego, ale szczerze to zacząłem w to wątpić. Może ktoś odkryje inny sposób, ale jak się Google zaweźmie, to może skutecznie to zablokować. Zobaczymy
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2019, 22:24:13 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 18, 2019, 11:34:34 »
No cóż, liczę, że do momentu zmiany konfiguracji w Google Home pozostanie u mnie polski, parodią jest, że to działa po polsku mimo, że nie jest oficjalnie wspierane i mi osobiście w zupełności wystarcza do sterowania tym co mam. W zasadzie oferuje dokładnie to co Google Asystent po polsku na urządzeniu mobilnym. Przykro mi, że być może właśnie za moją namową kupiłeś sprzęt, nie przewidziałem tego co zrobił Google. Z zakupem dużego głośnika się wstrzymuję. Ale nadal uważam, że warto ten mały zintegrować nawet po angielsku. Dam znać jak przestanie u mnie działać :).

Nie obserwuję grupy na FB bo ... nie mam tam konta, uchowałem się jakoś bez tego, dlatego podpytuję o sytuację tam opisywaną bo w zasadzie od Ciebie dowiedziałem się o sytuacji.

Co do komend - "vacuum" bez problemu działa po angielsku, to polskie polecenia nie aktywowały mi zdarzeń w IFTTT a właśnie powodowały wyszukiwanie odkurzaczy w wyszukiwarce. Ale może rzeczywiście trzeba było kilku prób, żeby asystent się tego nauczył. 'Clean' pozwoliło wywoływać po polsku.
Co do problemów z wywoływaniem, jedno jest pewne jak miałem TV zdefiniowane pod tą samą nazwą w Google Home i w skryptach IFTTT to był problem, dlatego TV w GH nazwya się "Telewizor" a w IFTTT wywołuję go jako "Sony Bravia", nic lepszego nie wymyśliłem i od tej pory wszystko gra.

Reasumując, czekamy na oficjalne wsparcie do głośników, szkoda, że przestaje działać to co jest, bo głośniki te oraz sterowanie głosowe spowodowały, że podjąłem decyzję o migracji z Domoticz do HA wszystkiego co mam. HA wydaje się bardziej otwarte na nowości i spójnie wykonane. I zrealizowałem to właśnie w ten weekend, jestem kolejnym użytkownikiem HA od tej pory (zobaczymy czy szczęśliwym).

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2019, 11:37:02 wysłana przez Automatic »

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 18, 2019, 13:35:27 »
To fakt - to parodia, że wszystko jest tak w tym Google'u poszatkowane między językami. Nawet poszczególne urządzenia. Dzisiaj zobaczyłem support dla języków w konkretnych urządzeniach Google i okazuje się, że Google Max i Google Home Hub wspierają tylko...3. Jedynie GH Mini wspiera znacznie więcej. Tak samo ze sterowaniem. Natywnie bez IFTTT sterowanie urządzeniami zintegrowanymi z Google Home przez HA nie działa w ogóle po polsku. Po angielsku działa za to bez problemów. Po wczytaniu się w dokumentację Google okazuje się, że komponent Asystenta o nazwie 'Traits', który HA wykorzystuje do integracji z Asystentem nie wspiera polskiego..,Tak więc polski Asystent w kontekście sterowania urządzeniami działa jedynie w oparciu o predefiniowane frazy podobnie jak np. IFTTT lub Dialogflow, Pan Śmieciarz, Niedziela Handlowa, PLAY i inne Kanarki ;) Dziwny jest ten, świat...Google'a ;)

Co do zakupu - spokojnie - nie mam pretensji. Doskonale zdawałem sobie sprawę z ryzyka i, że to nieoficjalna metoda. Nie było gwarancji że się uda, albo że jak się uda to tak już zostanie. Kwota zakupu nie powala. Zostawię sobie jako ciekawostkę. Może ktoś coś wymyśli w temacie, albo jakimś cudem Google faktycznie doda polski do GH Mini i wtedy wyciągnę i odkurzę to urządzenie :)

Witaj w klubie HA :) Ja na razie mogę powiedzieć, że jestem jednak szczęśliwym użytkownikiem tego systemu, choć oczywiście idealny nie jest, ale pewnie żaden system nie jest.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2019, 13:38:57 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 21, 2019, 11:37:45 »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 10, 2020, 18:15:54 »
Powracając do tematu urządzeń z-wave zaczętego w wątku o otwarciu standardu z-wave.
Moje urządzenie HaoZee, które zamówiłem na Alim (link) okazało się być nie odpowiednikiem urządzenia TKB. Ono jest urządzeniem TKB Home :) Wygląda idenatycznie jak TKB Home, pudełko i instrukcja są identyczne, a co najważniejsze - HA wykrył je jako TKB Home TZ74 :) Tak więc jest dość tanie źródło podwójnych switchy!  :D Czas dostawy - 2,5 tygodnia! Na takie przesyłki z Chin to można czekać!  ^-^
EDIT: Aktualnie jest promocja na Alim na te moduły 97 zł za sztukę! Taniej się chyba nie da kupić czegoś takiego na z-wave :)
Załączam zdjęcia:


Na koniec niestety łyżka dziegciu w beczce miodu. Przy montażu moduł uszkodził się elektrycznie. Nie mogę sterować jednym z przekaźników za pomocą łącznika. Podziałał kilka razy na etapie prowizorycznego podłączenia, a gdy schowałem kable w puszce i podpiąłem ponownie - wejście wyłącznika już nie działa :( Można tylko sterować z aplikacji... Bardzo szkoda. Będę reklamował, ale i tak już zamierzam kupić kilka kolejnych. Z tymi wyłącznikami reszta pomieszczeń doczeka się "usmartowienia" i z-wave będzie rządził w domu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2020, 18:45:23 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Alternatywa dla ExtaLife
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 31, 2020, 21:38:30 »
Po dzisiejszej lekturze bloga Home Assistant'a odkurzę temat UI. Kiedyś (chyba już rok temu🤔) pisaliśmy o różnych powłokach / panelach nadających się do sterowania z poziomu tabletu.
Dzisiaj zaciekawił mnie artykuł i post na forum HA właśnie na ten temat. Okazuje, że się w zasadzie wszystko można zrobić za pomocą środków dostępnych w standardzie w HA.
Interfejs, który wyrzeźbił pewien użytkownik mnie osobiście zachwycił. Home Assistant jak iOS. Wszystko ładne, responsywne, uporządkowane i czytelne. Chyba kiedyś sam spróbuję coś podobnego wyrzeźbić :)

Więcej tutaj: https://community.home-assistant.io/t/a-different-take-on-designing-a-lovelace-ui/162594
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2020, 21:54:52 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant