Zasięg RCT-22

  • 2 Odpowiedzi
  • 6423 Wyświetleń
*

Offline tool

  • *
  • 14
    • Zobacz profil
Zasięg RCT-22
« dnia: Stycznia 29, 2019, 17:19:44 »
Cześć mam pytanie do użytkowników RCT-22 zanim będę go reklamował. Jak u was z zasięgiem z tego czujnika? Bo u mnie sygnał nie przechodzi przez cienką sciankę działową (cegła 12cm), nie przechodzi przez szybę 9,5m od kontrolera i z dużymi problemami zdaza się  mu z sukcesem wysłać sygnał jak schowałem go w puszce pod klawiszem ok 7m od kontrolera. Wymiana baterii nie pomoga. Nie ma natomiast problemy zeby sygnał do/z odbbiorników przechodził przez stropy i grube ściany. Tylko z tym czujnikiem mam problem i nie wiem czy one tak mają i szukać innego rozwiązania czy reklamować jego nieprawidłową pracę

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Zasięg RCT-22
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 29, 2019, 18:07:02 »
Nie mam co prawda tego czujnika, ale jak na mój gust to powinien spokojnie sobie z takimi przeszkodami poradzić. Zasięg działania chyba wszystkich urządzeń Exta Life wg producenta jest nie mniejszy niż 300 metrów w terenie otwartym. Wahania to 300-350 w zależności od urządzenia.
Jeśli nie radzi sobie nawet z szybą to wg mnie ewidentnie jest z nim jakiś problem. Exta Life to system radiowy. Moduły dedykowane do instalacji w puszkach powinny więc radzić sobie dobrze w takich warunkach. Jeśli sobie nie radzą, to albo jest wada projektowa, albo wada konkretnego egzemplarza.
Reklamuj, pewnie jest wadliwy.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: Zasięg RCT-22
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 29, 2019, 19:01:34 »
Witam!! Mam 4 takie czujniki i nie mam z nimi problemu. Najdalej mam w linii prostej jakieś 14m ale przez 4 ściany . [50+30+25+25] wiec trochę pustaków i cegły jest. No i w sumie w linii prostej jeszcze telewizor wisi. Ani razu nie zauważyłem by były problemy z zasięgiem .Pozdrawiam