Poprawa funkcjonalności

  • 47 Odpowiedzi
  • 10128 Wyświetleń
*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 10, 2020, 14:40:16 »
@shibby mam dwie sztuki
@przemek.zamel ok oczywiście zgłoszę się do Was bo to zaczęło być "bardzo uciążliwe"

a spróbuj na test jedną wyłączyć (wyjmij baterie, nie musisz odpinać z EFC) i zobacz czy druga magicznie nie przestanie się wieszać...
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 11, 2020, 08:27:43 »
Mogę tak zrobić, ale to nie jest rozwiązniem problemu. Docelowo chciałem wymienić wszystkie głowice na Zamelowe, ale jeszcze się wstrzymam...

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 11, 2020, 08:54:44 »
Mogę tak zrobić, ale to nie jest rozwiązniem problemu. Docelowo chciałem wymienić wszystkie głowice na Zamelowe, ale jeszcze się wstrzymam...

oczywiście, że nie. Bardziej chodzi o potwierdzenie tezy, że przy jednej głowicy wszystko działała stabilnie a przy większej ilości coś głupieje i głowice zaczynają żyć własnym życiem.

Też czekam na rozwiązanie tego problem, bo nie ukrywam, że brak możliwości zdefiniowania harmonogramu mocno mnie irytuje. Zdarza mi się zapomnieć skręcić grzejniki przed wyjściem z pracy i niepotrzebnie grzeją mieszkanie - jedynie kot ma z tego frajdę ;)
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 11, 2020, 09:56:17 »
Już nie zdążę już tego przetestować, bo odsyłam głowice do Zamela

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 11, 2020, 11:07:17 »
Też czekam na rozwiązanie tego problem, bo nie ukrywam, że brak możliwości zdefiniowania harmonogramu mocno mnie irytuje.
Czyli problem jest tylko wtedy, gdy głowice działają w oparciu o harmonogram? Bo jeśli tak, to wykorzystaj HA do sterowania głowicą i w nim zdefiniuj harmonogram temperatur. Na pewno nie będzie to tak wygodne jak harmonogram wbudowany w głowice, ale wtedy powinno działać. Chyba, że nie chcesz odbierać kotu odrobiny radości z życia ;)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 11, 2020, 12:23:19 »
tego nie wiem. Po prostu u mnie zawsze głowice działały w trybie Auto (wg harmonogramu). Nagle potrafiły się jakby zawiesić przykładowo przy pełnym otwarciu i zamiast dogrzać mieszkanie, nagrzewały do blisko 30st. Albo w drugą stronę, jestem w pracy, głowice ustawione na 20st. Wracam wcześniej do domu i chcę zwiększyć temperaturę ręcznie. Odpalam więc apkę, zwiększam temperaturę i status pozostaje w wiecznej synchronizacji - głowica zero reakcji.
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 11, 2020, 21:35:26 »
ok, jeśli głowica się nie synchronizuje, to i sterowanie z HA nic nie da, bo EFC-01 nie przekaże do niej nowych nastawów...miejmy nadzieję, że Zamel wymieni je na sprawne.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 14, 2020, 22:33:53 »
Już nie zdążę już tego przetestować, bo odsyłam głowice do Zamela

Wróciły może twoje głowice? Ja mogę potwierdzić że u mnie od 2 tygodni głowice działają poprawnie. Głowica się nie wiesza i wyraźnie dłużej działa na baterii.
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 15, 2020, 19:41:51 »
Wróciły może twoje głowice? Ja mogę potwierdzić że u mnie od 2 tygodni głowice działają poprawnie. Głowica się nie wiesza i wyraźnie dłużej działa na baterii.

Super, że problem został rozwiązany!  :)
zamel.com

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 16, 2020, 17:15:24 »
Wróciły może twoje głowice? Ja mogę potwierdzić że u mnie od 2 tygodni głowice działają poprawnie. Głowica się nie wiesza i wyraźnie dłużej działa na baterii.

Tak, wróciły. Dostałem jedną głowicę z softem 2.x i z nią początkowo miałem problem, ale wydaje mi się że mechaniczny bo głowica bardzo głośno pracowała, zacinała się i szybko rozładowała baterię. Ale minęło jej i teraz obie pracują od ponad tygodnia bez najmniejszych problemów.
A Ty w swoich głowicach jaki masz soft? Bo nie jestem do końca pewny, ale na tej z 1.x  chyba nie wyświetlił mi się alert o słabej baterii, jak możesz to zaobserwuj.

Ale ogólnie teraz wydaje się, że wszystko działa ok, zobaczymy tylko jak głowice radzą sobie z zapotrzebowaniem na energię ;)

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 23, 2020, 12:01:30 »
na obu głowicach mam soft 2.0.193. Obie działają poprawnie. Na bateriach obie działają bez problemu. Raz wyświetlił mi się błąd o niskim stanie baterii. Po wymianie baterii wszystko działa. Będzie to już z 3ci tydzień bezproblemowej pracy.
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 30, 2020, 22:44:53 »
czesc, mam 4 głowice podłączone do kontrolera EFC-01, harmonogram ustawiony 24/7 na jedna temperaturę 20'

proszę pomóżcie i podajcie przyczynę bardzo szybkiego rozładowania się baterii, ok 1-2 tyg i głowica jest martwa. Myślałem ze to kwestia baterii ale zainwestowałem i kupiłem akumulatory Energizer 2300mAh ale nic nie pomogło.

 

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 31, 2020, 17:30:27 »
czesc, mam 4 głowice podłączone do kontrolera EFC-01, harmonogram ustawiony 24/7 na jedna temperaturę 20'

proszę pomóżcie i podajcie przyczynę bardzo szybkiego rozładowania się baterii, ok 1-2 tyg i głowica jest martwa. Myślałem ze to kwestia baterii ale zainwestowałem i kupiłem akumulatory Energizer 2300mAh ale nic nie pomogło.
Masz wgrany najnowszy soft dla głowicy? Ponoć bardzo poprawił długość działania.
Jaki masz ustawiony czas synchronizacji głowicy z kontrolerem? Kolega @shibby pisał że 2 tygodnie głowice wytrzymywały przy synchronizacji co 5 minut (fabryczne ustawienie to chyba 20).
Jeśli masz bardzo krótki czas synchronizacji to niestety baterie długo nie pociągną. Jeśli normalny, to pewnie są wadliwe.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 15, 2021, 09:49:22 »
Drodzy koledzy. Potwierdzam problemy z głowicami Zamel. Mam dwie które są sparowane z EFC-01 ale wszelkie sterowanie jest poprzez integracje z HA. Głowice zawieszają się "na zimno". Pomimo poprawnego statusu synchronizacji z EFC-01 podają cały czas tę samą temperaturę i przestają reagować na wychładzanie się pomieszczenia. W ten sposób jeśli zawieszą się w nocy to do rana temperatura spada o 2 stopnie. Aktualnie mam dwie takie głowice ale używam tylko jedną. Soft wgrany najnowszy t/j 2.0193.
Prawdę mówiąc już mam tak dość tego badziewia że zastanawiam się nad wywaleniem całego zamela i zastąpienie go systemem od Satel.
Pozdrawiam, Jacek

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Poprawa funkcjonalności
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 15, 2021, 15:09:38 »
Nie mam co prawda głowic, ale mam pytanie żeby lepiej zrozumieć ten problem. Czy w aplikacji Exta Life też brak jest zmian temeratury? Bo jeśli tylko w HA to niewykluczone, że coś jest nie tak z integracją, ale jeśli w apce Exta Life jest to samo, no to jest problem z głowicami. Tym bardziej jeśli nie grzeją, gdy powinny grzać to jest to problem z nimi a nie z kontrolerem czy integracją.
Na wszelki wypadek zmień jeszcze baterie, bo pamiętam, że ktoś zgłaszał kiedyś problemy tego typu, że na słabych bateriach głowice wyglądają, że jeszcze działają, ale w rzeczywistości jednak nie. Tyle mogę doradzić.
W razie czego pewien kolega z forum chwalił Danfoss na ZWave jako dobre rozwiązanie zamiast tych z Exta Life. Z HA działają bez problemu poprzez dongle'a ZWave np Aeotec. Szczególnie czas pracy wyglądał rewelacyjnie, no i po prostu działały a nie tylko udawały, że działają ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2021, 15:11:57 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant