Połączenie zdalne EFC-01 / PLAY Lte

  • 6 Odpowiedzi
  • 3001 Wyświetleń
Połączenie zdalne EFC-01 / PLAY Lte
« dnia: Listopada 13, 2019, 22:36:34 »
Witam serdecznie,

Proszę o pomoc, wsparcie. Niestety nie mogę za się połączyć z aplikacją extalife zdalnie.

Posiadam internet LTE od play (internet poza miastem). Ruter to Huawei B2368-66.

Przekierowałem porty wg instrukcji, ale to nic nie dało. Poczytałem fora play i na moje nieszczęście w PLAY nie ma możliwości uzyskania publicznego stałego IP. Nie ma nawet możliwości uzyskania publicznego dynamicznego IP. Posiadam adres IP wewnętrzny, natomiast w internecie jest widoczny zupełnie inny adres. Wyczytałem również, że PLAY blokuje cały ruch inicjowany z zewnątrz (blokuje porty). Tak działa ten ich internet. Czy jest w ogóle szansa aby w moim przypadku mieć zdalny dostęp do aplikacji exta life ?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Połączenie zdalne EFC-01 / PLAY Lte
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 14, 2019, 10:08:36 »
Witaj,
Niestety w tej sytuacji nie ma możliżwości, abyś mógł się łączyć z EFC-01 zdalnie.
Zamel nie oferuje chmury serwerowej, która by to umożliwiała tak jak inni producenci smart urządzeń np Xiaomi, Philips, Sonoff, supla i mnóstwo innych.

Jest jednak na to sposób. Możesz zintegrować Exta Life z systemem typu open smart home np Home Assistant (integracja do pobrania na forum, a dzisiaj ukaże się jej jeszcze prostsza i lepsza wersja w tym samym dziale), OpenHAB lub innym, który umożliwia łączenie się poprzez chmurę.
W przypadku Home Assistant jest to opcja płatna (5$ / m-c), ale zyskujesz dostęp do systemu z dowolnej sieci, nawet gdy nie masz publicznego IP, a poza tym zystkujesz olbrzymie możliwości integracyjne i prawdziwy system smart home na miarę XXI wieku, a nie namiastkę w postaci Exta Life :)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Połączenie zdalne EFC-01 / PLAY Lte
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2019, 08:36:10 »
Dziękuję za odpowiedź. Integracja zamel z HA to dla mnie chyba za wysokie progi. Pozostaje mi tylko poczekać do końca umowy z PLAY :)

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Połączenie zdalne EFC-01 / PLAY Lte
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 15, 2019, 10:11:26 »
Dziękuję za odpowiedź. Integracja zamel z HA to dla mnie chyba za wysokie progi. Pozostaje mi tylko poczekać do końca umowy z PLAY :)
To zależy...jeśli zajmujesz się trochę IT to będzie prosto. Jeśli nie, ale masz w sobie żyłkę eksperymentatora to warto poświęcić trochę czasu.
Przykładowe korzyści:
- łączność z dowolnej sieci (odpłatna)
- dowolnie konfigurowalne i wyglądające GUI - https://demo.home-assistant.io/
- prawdziwie zaawansowane reguły automatyki (ale oczywiście można robić i proste :) )
- integracje z tysiącami różnych smart urządzeń i możliwość zarządzania tym wszystkim z jednej aplikacji - przykładowo przeróżne urządzenia Xiaomi, Philips, Google Chromecast, Apple TV, kamery internetowe, czujniki bluetooth, popularne urządzenia Sonoff, urządzenia do lokalizacji, nawet supla  i mnóstwo, mnóstwo innych. Wszystkie integracje można zobaczyć tutaj: https://www.home-assistant.io/integrations/
- powiadomienia push na telefon
i wiele wiele innych korzyści.

Oczywiście nie będzie tak prosto jak w aplikacji Exta Life - szczególnie na początku gdy trzeba się trochę z tym oswoić, ale moim zdaniem warto.

Potrzebny tylko komputer np. PC, Mac, coś z linuxem (np Raspberry Pi i jego klony), dysk sieciowy (NAS).
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2019, 10:14:16 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Połączenie zdalne EFC-01 / PLAY Lte
« Odpowiedź #4 dnia: Września 18, 2021, 20:32:55 »
Zmieniło się coś w powyższym temacie? Można już połączyć się zdalnie z EFC-01 przy wykorzystaniu internetu z Play?

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Połączenie zdalne EFC-01 / PLAY Lte
« Odpowiedź #5 dnia: Września 22, 2021, 14:40:31 »
to nie extalife jest problemem? Musisz mieć internet z publicznym IP by móc otworzyć na świat port EFC lub serwera VPN.
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Połączenie zdalne EFC-01 / PLAY Lte
« Odpowiedź #6 dnia: Września 23, 2021, 17:53:36 »
Zmieniło się coś w powyższym temacie? Można już połączyć się zdalnie z EFC-01 przy wykorzystaniu internetu z Play?
Problemem jest sieć PLAY i brak możliwości posiadania własnego IP. Nic się tutaj nie zmieniło. Exta Life wymaga publicznych portów aby można było się logować z internetu do bramki. Tutaj też nic się nie zmieniło od 2017 roku gdy wystartowali z systemem. Zamel coś pisał ostanio, że wkrótce to ma być, ale wkrótce każdy sobie może interpretować inaczej, dla jednych to miesiąc, dla innych rok itp. (nie żebym był złośliwy (no może trochę  :P), ale znając historię Exta Life to "wkrótce" raczej prędzej będzie oznaczało rok niż miesiąc czy dwa)
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2021, 17:55:41 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant