Kolejne dziwne zachowanie kontrolera

  • 2 Odpowiedzi
  • 3894 Wyświetleń
*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Kolejne dziwne zachowanie kontrolera
« dnia: Marca 05, 2019, 16:08:19 »
Witam!! Od 2 może 3 miesięcy mam utworzone dwie funkcje logiczne . 1. Jeśli temp mniejsza niż 22 wykonaj scenę [załącz pompkę CO] 2. Jesli temp większa 23 wykonaj scenę [wyłącz pompkę CO]. do dzisiaj wszystko było OK. Dzisiaj wracam do domu a tu zimno . Sprawdzam temperaturę 19 stopni - pompka OFF . Wchodzę w funkcje logiczne a tam jeśli temp mniejsza niż 22 stopnie wykonaj scenę [załącz oświetlenie zewnętrzne]. Jeszcze w innej funkcji logicznej zamienił mi się wynik. Ja tego nie zmieniłem a nikt inny nie mógł tego zrobić tym bardziej że jak wszystko chodziło to nie logowałem się na kontrolerze. Sceny ponownie ustawiłem tak jak być miało i na razie jest ok. Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Kolejne dziwne zachowanie kontrolera
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 05, 2019, 21:33:40 »
Zdaje się że nie jesteś pierwszym, u którego występuje ten problem.
wygląda na to że kolega remarcin coś takiego opisał już w listopadzie zeszłego roku https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,244.0.html

Nie wiem jak tamta historia się skończyła, ale wygląda na to, że niemal kultowy Zamel ;P tego błędu do tej pory nie naprawił.

Kupuj malinę i przejdź na Home Assistant. Tam funkcję logiczne działają bez zarzutu
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Kolejne dziwne zachowanie kontrolera
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 06, 2019, 20:00:14 »
Tak na marginesie - zobacz wątek na oficjalnym forum https://extalife.pl/forum/topic/rct-21-blad-komunikacji/

Widać że EFC-01 jest jeszcze pełen bugów  :-\
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant