Nowe moduły

  • 9 Odpowiedzi
  • 12839 Wyświetleń
Nowe moduły
« dnia: Stycznia 01, 2018, 10:17:29 »
Z moich informacji wynika że początek 2018 czyli styczeń-luty to: "ROM-22 i ROM-24 są już skonstruowane, mają dokumentację i powstały pierwsze sztuki. Niestety nie są jeszcze dopuszczone do sprzedaży - brak walidacji, instrukcji i produkcji seryjnej". "Niebawem" będzie też puszkowy nadajnik RNP-21.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:19:09 »
Z moich informacji wynika że początek 2018 czyli styczeń-luty to: "ROM-22 i ROM-24 są już skonstruowane, mają dokumentację i powstały pierwsze sztuki. Niestety nie są jeszcze dopuszczone do sprzedaży - brak walidacji, instrukcji i produkcji seryjnej". "Niebawem" będzie też puszkowy nadajnik RNP-21.

Można wiedzieć z kiedy masz te informacje? W listopadzie Zamel nabrał wody w usta i od tego czasu o żadnych terminach nie chcą mówić. Jeśli jest to info z ostatnich tygodni to daj znać - zaktualizuję pozostałe wątki. Dzięki!
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:37:53 »
Kilka dni przed świętami. Jestem zainteresowany zakupem tych modułów i takie info dostałem. Możliwe że nie będzie to dostępne do ogólnej sprzedaży ale można już będzie u nich kupić. Teraz tak jest z jakimś modułem ale już nie pamiętam o który to chodziło, czy nadajnik czy coś innego. Mają wyprodukowane i gotowe do sprzedaży ale brakuje blistrów czyli tych opakowań. I tylko dlatego nie jest to dostępne w sklepie jeszcze. Mogą to sprzedać bez opakowania, taką informację dostałem ale to tak jak mówię, nie pamiętam o jaki moduł chodziło

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:46:46 »
Boziu drogi, co to są za amatorzy...widać nie bardzo im zależy i nie spieszą się z niczym odnośnie tego systemu, co mnie bardzo zastanawia... Dobrze, że mówisz -  być może chodzi o mój wyczekiwany RNP-21..Skontaktuję się z nimi i zobaczę co tam mogą "spod lady" wyciągnać ;)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:59:36 »
Na targach elektrycznych w Bielsku już słyszałem o tym że produkty często mają gotowe ale nie mogą sprzedawać bo trzeba instrukcje napisać i musi to ileś osób przejrzeć i podpisać, co do opakowań to musi tam być znaczek zamela a to już musi dyrektor podpisywać itp. i muszą im zrobić te opakowania i dosłać a to też czasem obsuwy mają inne firmy. Dużo papierkowej roboty przez którą nie mogą sprzedawać produktów a już by mogli.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 02, 2018, 21:08:55 »
Sprzedaż blokowana przez instrukcje...jeśli tak się tłumaczą, to na prawdę są amatorami...O tyle mnie to nie przekonuje, że wcześniej potrafili napisać instrukcje do modułów i opisać tam nieistniejące jeszcze funkcjonalności. Przecież znając założenia i funkcje każdego modułu można coś takiego napisać zawczasu. Znając z góry zamierzone wymiary modułów można zamówić blistry także zawczasu. A poza tym - blistry mają chyba identyczne rozmiarowo niezależnie od modułu (moduły różnią się jedynie wymiarem głębokości) - to przecież także taniej wychodzi gdy się używa takich samych opakowań..

Podsumowując - wszystkie te rzeczy można było zrobić znacznie wcześniej i tylko czekać na zatwierdzenie produktu do sprzedaży. Gdyby na prawdę zależało im na czasie to jestem pewny, że mieliby to zorganizowane tak jak trzeba i jedyną przeszkodą byłby brak wyprodukowanych modułów. Widać im nie bardzo zależy, albo nie radzą sobie organizacyjnie. Jeśli to ostatnie to w normalnej firmie ktoś dostałby już niezły oprdl albo po prostu wyleciał z pracy.

Jeśli faktycznie mają tego typu problemy, to przypomina to sprawność firmy rodem z PRL...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2018, 16:12:31 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 02, 2018, 21:52:33 »
No oczywiście że coś tu z logistyką nie tak skoro mają moduły gotowe a opakowań nie ma. Ale blistry nie są takie same. Co prawda ten plastik tak ale już ten kartonik z tyłu to każdy produkt ma inne napisy. Mimo wszystko można to lepiej organizacyjnie połapać. I tu wieeeeelki ------- do Zamela

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2018, 10:13:52 »
Tak, gwoli ścisłości chodziło mi o te plastiki. Kartoniki są oczywiście inne dla każdego modułu.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 03, 2018, 14:25:59 »
Dzwoniłem do Zamela dzisiaj i powiedzieli mi, że nie prowadzą sprzedaży produktów bez opakowań. Być może ktoś wprowadził Cię w błąd, albo stosują podwójne standardy. Ew. znają cię już tak dobrze, że byliby Ci skłonni sprzedać taki produkt.

Dowiedziałem się, że faktycznie jest pula elementów czekających na sprzedaż z powodu braku opakowań i innych kwestii. Potwierdziły się zatem Twoje informacje. Wśród tych elementów jest RNP-21!!! ;D Mają być dostępne "niebawem" w sprzedaży. Po dopytaniu o bardziej konkretny termin powiedziano mi, że to kwestia 1-2 tygodni...ciekawe czy się uda...

Zaktualizowałem wątek: http://www.forumextalife.pl/index.php/topic,18.0.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2018, 14:30:13 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Nowe moduły
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 03, 2018, 16:50:04 »
No widzisz, czyli jednak mają coś tam schowane pod ladą dla mnie :P a tak na serio to do ich siedziby mam 20 km więc zawsze mogę sobie po to podjechać, chyba że woleliby załatwić to przez moją zaprzyjaźnioną hurtownię bo podobno nie prowadzą sprzedaży detalicznej.