Problem z zasięgiem działania ROP-22

  • 1 Odpowiedzi
  • 11696 Wyświetleń
Problem z zasięgiem działania ROP-22
« dnia: Listopada 19, 2017, 16:07:29 »
Wczoraj napotkałem dziwny problem - chciałem uruchomić kolejny odbiornik 2-kanałowy, który miałem kupiony jakiś czas temu i okazało się, że jest problem z jego wyszukaniem przez kontroler. Resetowanie odbiornika do ustawień fabrycznych nie rozwiązywało problemu. Ustawiłem ROP-22 w bliskiej odległości (kilka metrów bez przeszkód) od kontrolera i dopiero wtedy odbiornik został znaleziony i mogłem go sparować. W tej bliskiej odległości odbiornik działa prawidłowo, jednak gdy mam go w innej części domu (ok. 10m i 1-2 ściany) aplikacja przy próbie sterowania zgłasza "Urządzenie nie odpowiada". Co ciekawe, polecenia sterowania wysłane z kontrolera są odbierane przez ROP-22 i wykonywane (przekaźniki załączają się), jednak kontroler nie odbiera już zwrotnego komunikatu ze stanem odbiornika. Również, gdy wysteruję moduł z lokalnego wejścia, to EFC-01 nie otrzymuje zmiany stanu w odbiorniku. Mój wniosek - w tym konkretnym egzemplarzu ROP-22 jest najwyraźniej jakiś problem z torem nadawczym modułu radiowego (słaby sygnał wychodzący).
Dodam, że z żadnym (a było ich 7) wcześniej uruchamianym odbiornikiem ROP-22 nie miałem takiego problemu, a działają one prawidłowo "rozrzucone" po domu w większych odległościach i z większą ilością przeszkód, niż ten felerny egzemplarz.

Chyba będę zmuszony wysłać odbiornik na reklamację (muszę się tylko dowiedzieć czy do sklepu, w którym dokonałem zakupu - firma DOMUS z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach, czy bezpośrednio do Zamela).

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problem z zasięgiem działania ROP-22
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2017, 16:18:27 »
Witaj,
Ja mam podobny problem, ale ze ściemniaczami RDP-21 - 2 egzemplarze "marudzą". Opisuję to w dziale ściemniaczy. Szczególnie jeden uparcie od czasu do czasu nie wysyła statusu (albo EFC-01 go nie odbiera) i od czasu do czasu zdarza się że sterując go z EFC-01 dostaję taki komunikat jak ty -  "Urządzenie nie odpowiada". Z odbiornikami ROP - mam zarówno ROP-21 jak i ROP-22 nigdy nie miałem najmniejszego problemu.

Zamel powinien chyba polepszyć kontrolę jakości swoich modułów.

Jeśli kupiłeś przez internet - odsyłaj do sprzedawcy - zwróci ci koszty reklamacji-wysyłki (jeśli Zamel ją uzna). A jeśli zależy ci na czasie - wysyłaj do Zamela. Muszą przyjąć, bo produkt przecież jest sprzedawany dopiero od kilku miesięcy.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant