Ustawienia parametrów modułów z aplikacji

  • 10 Odpowiedzi
  • 12213 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« dnia: Październik 27, 2017, 16:10:41 »
Witam
Z informacji podanych przez Zamel w odpowiedzi na komentarz Google Play wynika, że ustawianie parametrów modułów z poziomu aplikacji będzie dodane dopiero po wypuszczeniu funkcji logicznych w systemie. Cytat z dnia 13.04.2017
Cytuj
Jeżeli chodzi o konfigurację odbiorników z poziomu apki to Pan Grzegorz ma rację -  nie są jeszcze dostępne. Jak wspominałem mają być wdrożone zaraz po logice ( czerwiec/lipiec br.).

Same funkcje logiczne miały premierę dopiero 26.10.2017 co w stosunku do tego komentarza oznacza 3-4 miesiące obsuwy. Jeśli nic się nie zmieniło to dopiero zaczynają nad tym prace. W takim tempie prac przyjdzie nam pewnie na tą funkcjonalność trochę poczekać

UPDATE 14.01.2018:
Cytuj
W dniu 11.01.2018 o 07:24, Michał Tyc pisze:

"Ta funkcjonalność jest zaimplementowana w sterownikach SRP-22 jednak nie jest jeszcze obsługiwana z poziomu aplikacji i kontrolera.
pracujemy nad tym - aktualizacja powinna wyjść do miesiąca."
Informacja pochodzi od kolegi guzika z wątku: http://www.forumextalife.pl/index.php/topic,81.msg274.html#msg274
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 20:16:44 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2018, 10:13:04 »
Z tego co się orientuję to te opcje są "już" dostępne

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2018, 20:16:05 »
Z tego co się orientuję to te opcje są "już" dostępne
Witaj,
Czyżbyś dysponował jakąś nieoficjalną wersją aplikacji? ;) Jeśli tak to pochwal się screenami a może nawet daj namiar na apk :)

W przeciwnym wypadku - myślę, że możesz mylić tą funkcjonalność z jakąś inną. Funkcjonalność opisana w tym wątku to konfigurowanie parametrów odbiorników np. parametrów ściemniacza takich jak czas 0-max, max-0; dla sterownika rolet - czas opuszczania, czas podnoszenia itp. Obecnie niektóre parametry wybranych odbiorników da się programować jedynie z poziomu modułu przy pomocy przycisku 'PROG'. Problem w tym, że dotyczy to tylko kilku parametrów, a tych jest znacznie więcej wymienionych w instrukcjach. Większość parametrów modułów da (czyt. "może kiedyś będzie się dało") się konfigurować tylko z aplikacji. Tyle, że...jeszcze się nie da...i nie wiadomo kiedy będzie się dało. Niektóre z nich są bardzo istotne funkcjonalnie np wybranie typu łącznika z którym moduł współpracuje - bistabilny, monostabilny itp...

Jeśli masz od Zamela jakieś wieści w tym temacie tzn. jeśli pochwalili się kiedy to będzie dodane to daj znać na forum.

Pozdro
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:49:16 »
Witajcie. Nie ma takiej wersji i pewnie jej nie doczekamy. Ewidentnie Zamel olał sprawę. Niestety wszyscy ci kupili extalife w tym ja daliśmy się nabić w butelkę.
Co do nich się dzwoni opowiadają o tym że wszystko już praktycznie gotowe tylko kwestia obudowy.
Kit. Wydaje mi się że teraz idą w kierunku supla.org

Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2018, 19:05:04 »
Koryguję swoją informację. Funkcje te nie są jeszcze dostępne ale pracują nad nimi. Nie wiem kiedy będą i oni pewnie też nie wiedzą. Ale istnieje możliwość np zmiany trybu wejścia tylko trzeba ich trochę przycisnąć. Mają możliwość zmiany tego parametru. Mnie zaproponowali np podesłanie ROP ze zmienionym trybem wejścia a ja im przyślę te które mam zamontowane. Po prostu wymiana 1-1. Z tym że przy 25 odbiornikach nie zgodziłem się na wymontowywanie tego bo to za dużo czasu i ponowny montaż. Więc przyjadą do mnie i to pozmieniają

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2018, 15:03:57 »
Witajcie. Nie ma takiej wersji i pewnie jej nie doczekamy. Ewidentnie Zamel olał sprawę. Niestety wszyscy ci kupili extalife w tym ja daliśmy się nabić w butelkę.
Co do nich się dzwoni opowiadają o tym że wszystko już praktycznie gotowe tylko kwestia obudowy.
Kit. Wydaje mi się że teraz idą w kierunku supla.org
To fakt, że ich wypowiedzi brzmią jak kit :-\ Ewidentnie im się nie spieszy z niczym co dotyczy Exta Life. Nie mają ciśnienia na rozwijanie systemu. Więc albo sprzedaje się to jak ciepłe bułeczki (w co raczej wątpię), albo planują w niedługiej perspektywie zatrzymanie projektu i przejście w support czyli w stadium w jakim jest od dawna Exta Free (nadal sprzedawana o dziwo)... Ja jednak nadal liczę, że coś się będzie działo, ale wymaga to cierpliwości niczym składanie modelu statku w butelce...
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2018, 14:54:35 »
Dobre wieści! Z maila otrzymanego od Michała Tyca wynika, że ta funkcjonalność (chyba najbardziej wyczekiwana przez użytkowników i instalatorów) ma pojawić się "początkiem lutego".
Cyt.
Cytuj
Poza tym aktualizacja powinna już obejmować konfigurację odbiorników oraz implementację nowych urządzeń z grupy exta life.

Trzymam mocno kciuki, bo nauczeni doświadczeniem wszyscy wiemy jak wygląda sprawa terminowości firmy Zamel. Ja czekam, chociaż studzę emocje. Dobrze będzie jeśli ukaże się to chociaż w marcu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2018, 15:11:25 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2018, 07:06:17 »
Początek a w zasadzie środek miesiąca a funkcji jak nie było tak nie ma.
Ewidentnie Zamel olał exta life.
Po wprawdzeniu czujników temperatury. Które montuje się w puszkach (co jest niesamowitą głupota) nawet nie ma słowa na stronie extalife.pl ani na ich Facebooku.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2018, 12:04:04 »
Początek a w zasadzie środek miesiąca a funkcji jak nie było tak nie ma.
Ewidentnie Zamel olał exta life.
Po wprawdzeniu czujników temperatury. Które montuje się w puszkach (co jest niesamowitą głupota) nawet nie ma słowa na stronie extalife.pl ani na ich Facebooku.
No niestety. Zdaje się, że moje przewidywania co do marca mogą być (niestety) trafne. Coś mi się wydaje, że Zamel uświadomił sobie, że sprzedawanie systemu z nieistniejącymi funkcjonalnościami i brak komunikowania tego potencjalnym użytkownikom to kiepska decyzja. Z mojej perspektywy to wygląda jakby teraz zrobili pauzę z działaniami marketingowymi (kampania reklamowa w Google już nie widnieje, a w zeszłym roku właśnie poprzez reklamy w Google znalazłem Exta Life) i czekali aż dział techniczny wprowadzi wszystko czego brakuje od strony oprogramowania i być moze od strony dostępności brakującego sprzętu.
Nie wiem czy zauważyliście, ale nawet ostatni update oprogramowania wprowadzający te koślawe funkcje logiczne także nie był na facebooku komunikowany, a jedynie na stronie extalife.pl/nowosci. Tak samo dostępność w sprzedaży nowych modułów dodanych niedawno na stronie extalife.pl/produkty także nie była komunikowana na facebooku nawet jako "już wkrótce". Zupełnie przeciwnie do supli, gdzie w ostatnich 2-3 miesiącach działo się sporo.
Z perspektywy użytkowników znowu od końca października nic się nie dzieje. Nadal mamy do dyspozycji jedynie zapowiedzi. Można było wypuścić przecież choćby nową wersję aplikacji, która wprowadziłaby takie małe rzeczy jak nowe ikony i poprawiony czas ruchamiania, a być może nawet rozwiązany problem drenażu baterii. Lepiej wypuszczać częściej małe update'y. Chyba, że te rzeczy wymagają zmian w sofcie EFC-01, ale to także przecież można rozwiazać małymi releas'ami...nadal nie rozumiem, dlaczego aktualizacje aplikacji są tak ściśle związane z oprogramowaniem EFC-01 i dlaczego to oprogramowanie jest wypuszczane jedynie co kilka miesięcy...
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2018, 14:00:55 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2018, 06:38:38 »
Zamel zrobił sobie z nas królików doświadczalnych.
I należy to głośno powiedzieć.
Pytanie co dalej czy temat extalife firma oleje (z tego co widzę to tak się to skończy) czy jednak w cierpieniach się system jednak ruszy i coś z tego będzie.
W przeciwnym razie niech firma skupi swój potencjał inżynieryjny na dzwonkach a nie bierze się za coś na czym się kompletnie nie zna.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Ustawienia parametrów modułów z aplikacji
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2018, 11:15:11 »
Zamykam wątek. Funkcjonalność została w końcu wprowadzona w aktualizacji 0.9.5 z dnia 12.04.2018.

Powiązane wątki:
https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,111.0.html
https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,126.0.html
https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,129.0.html
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant