EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE

  • 43 Odpowiedzi
  • 19828 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2018, 11:51:30 »
Nie mam żadnego linka. Łukasz R :P z Zamela osobiście mi pokazywał że to działa i 2 razy mi się tym już chwalił ale o szczegóły jeszcze nie pytałem. W sumie to zapytałem dzisiaj ale jeszcze odpowiedzi nie dostałem.

No czekamy z niecierpliwością. Może w końcu uda się sterować E.L. zdalnie jak zapewniali.

Zdaje się, że w wersji 0.9.5 ta funkcja jest już dostępna. Przeczytajcie changelog w pliku https://www.forumextalife.pl/index.php?action=dlattach;topic=126.0;attach=75 z wątku o testowej wersji . Wystarczy znać adres MAC swojego kontrolera i podpiąć się pod adres extalife.net

Ja nie jestem w stanie tego przetestować, ponieważ wyczerpałem już limit publicznych portów które przekierowuję do swojej sieci, a poza tym nie chcę tego robić ze względu na potencjalne niebepieczeństwo opisane w tym wątku, ale kierunek jest dobry i w końcu Zamel spełnia kolejną obietnicę z oficjalnych materiałow (jeśli to na prawdę działa - proszę niech ktoś potwierdzi).
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2018, 21:35:00 »
W opisie aktualizacji nowej jest już napisane jak korzystać z ich chmury ;)

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2018, 09:02:36 »
No to po weekendzie pochylę się nad tym i zobaczymy jak to lata.

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2018, 20:57:04 »
Witam
Na stronie exta life jest zamieszczona krótka instrukcja jak korzystać i konfigurować tą usługę. Instrukcja znajduje się w dziale Download. Pozdrawiam

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 09, 2018, 21:17:12 »
Cześć. Próbowałem się dziś zmierzyć z zdalnym dostępem ale nie potrafię odblokować portów na routerze plus idu200. Jest ktoś w stanie mi napisać jak to zrobić? Gdzieś widocznie popełniłem błąd.

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2018, 18:09:42 »
Witam,
Na początek najlepiej ustaw sobie stały IP na EFC-01 po czym zaloguj się do idu200 i wejdź w Ustawienia -->ustawienia zaawansowane-->przekierowanie portów i tutaj kliknij dodaj nową.
W tym miejscu wpisz adres IP EFC-01 oraz port (chyba 20400 ale nie jestem pewien mam EFC-02) po czym zastosuj zmiany i uruchom ponownie idu200. O ile masz wykupiony publiczny IP musi działać :)
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 11, 2018, 19:01:53 »
Wszystko zrobiłem tak jak napisałeś tylko nie jest wykupiony publiczny IP. Czy to jest konieczne? Chyba po to Zamel ruszył tą stronkę żeby nie trzeba było mieć zewnętrznego IP nie? Czy źle myślę? A publiczny ma być statyczny czy dynamiczny?
U klienta robiłem na statycznym zewnętrznym IP i bez tej usługi DNS zamela.
Ta usługa daje to że nie trzeba mieć statycznego zewnętrznego tylko dynamiczny zewnętrzny wystarczy?

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 11, 2018, 19:14:04 »
Aby działał DDNS udostępniony przez zamel musi być publiczny IP (może być dynamiczny). Mając statyczny publiczny IP można odpuścić usługę zamela.
Niestety bez publicznego IP (czy to statycznego czy dynamicznego) nie dostaniesz się z zewnątrz do swojego/klienta domu/EFC-01.

P.S. Usługa zamela jest o tyle użyteczna, że dynamiczny publiczny IP jest sporo tańszy niż stały i co więcej nie wszyscy dostawcy internetu umożliwiają wykupienie stałego publicznego IP.

Mam nadzieję że w miarę jasno to opisałem :)
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2018, 19:22:56 »
No spoko już wszystko jasne :) Jeszcze mało się na tym znam :)

A to jak możesz to napisz jeszcze jak ustawić ten dynamiczny IP w plusie. To jak pojadę to robić to już nie będę musiał się tyle męczyć i będzie się czym posiłkować

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 11, 2018, 19:31:06 »
Dynamiczny IP trzeba poprostu wykupić i po potwierdzeniu aktywacji zrestartować idu200 i o ile przekierowanie już jest zrobione to już działa. Nie trzeba nic ustawiać. O ile klient ma konto na ICOK to może to zrobić sam bez dzwonienia czy fatygowania się do salonu.
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 11, 2018, 20:05:12 »
Ale z tego co kojarzę to trzeba tam ustawić jakieś plusm2m czy coś w tym stylu. Czy się mylę?

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 11, 2018, 20:36:03 »
Mówisz o APN? Z tego co wiem do dla LTE z Polsatu/Plusa (idu200) nic nie trzeba zmieniać :)
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 11, 2018, 20:45:21 »
O właśnie o APN chodziło. No to dzięki za pomoc. Dam znać jak poszło dla przyszłych pokoleń :P

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 12, 2018, 00:33:50 »
Ludziska mam pytanko czy w obecnej wersji firmwaru i aplikacji ExtaLife Zamel udostępnił opcję deaktywacji ich usługi DynDNS. Pytam bo na żadnym obecnie uzywanym kontrolerze nie mam najnowszych wersji. i mam jeszcze jedno pytanie czy po wprowadzeniu tej usługi zamel zamieśćił w aplikacji informacji że urządzanie wysyła informacje w eter czy to wszystko jest zrobione na dziko bez poinformowania użytkownika ?

Pozdrawiam,
Gadulowaty.

PS. Temat rozwinę w ciągu najbliżych dni, tylko potrzebuję odpowiedzi na powyższe dwa pytania.

Odp: EFC-01 zdalne sterowanie na PLUS LTE
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 12, 2018, 09:39:10 »
Wiem że na pewno na fb wrzucili krótką informację że taka usługa została uruchomiona na serwerach dzierżawionych przez Zamel
ExtaFree 12xSRP-02 2xROB-01 EFC-02