Poprawki graficzne w wersji 2.0 - zrobić jak na iOS

  • 3 Odpowiedzi
  • 8223 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Poprawki graficzne w wersji 2.0 - zrobić jak na iOS
« dnia: Października 08, 2018, 14:13:54 »
W wersji 2.0 gdzie pojawiła się kompatybilność z Exta Free w widoku 'Urządzenia' w aplikacji na Androida zauważyłem 2 błędy:
1. Nazwy zakładek pojawiają się DUŻYMI LITERAMI. Powstaje problem, że przy 4 zakładkach tekst nazwy zakładki nie mieści się w obszarze zakładki i pojawia się rażące i nieestetyczne zawijanie tekstu. W wersji iOS pojawiają się tam nazwy pisane małymi literami i problem nie występuje

2. Poeksperymentowałem trochę z aplikacją i dla urządzenia ROP-01 ikona bramy na Android pojawia się jako brama otwarta, a na iOS zamknięta. Reszta ikon na obu platformach wygląda tak samo. Mnie bardziej podoba się brama zamknięta, co z resztą koresponduje z innymi ikonami przedstawiającymi stan 'wyłączony' / 'zamknięty'.

Sytuację pokazują załączniki do posta.

Proszę o poprawki szczególnie tych napisów, gdyż na prawdę wygląda to paskudnie i sprawia wrażenie jakby aplikacja była niedopracowana.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2018, 14:17:16 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Poprawki graficzne w wersji 2.0 - zrobić jak na iOS
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2018, 16:26:43 »
W wersji 2.0 gdzie pojawiła się kompatybilność z Exta Free w widoku 'Urządzenia' w aplikacji na Androida zauważyłem 2 błędy:
1. Nazwy zakładek pojawiają się DUŻYMI LITERAMI. Powstaje problem, że przy 4 zakładkach tekst nazwy zakładki nie mieści się w obszarze zakładki i pojawia się rażące i nieestetyczne zawijanie tekstu.

Potwierdzam, u mnie nazwy zakładek też są zawinięte, dokładnie tak samo jak na załączonym przed 'admina' zrzucie, choć widać, że napisy mogłoby się bez problemu zmieścić w jednej linii. W trybie poziomym telefonu ten problem nie występuje, bo jest wystarczająco dużo miejsca.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Poprawki graficzne w wersji 2.0 - zrobić jak na iOS
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 11, 2019, 23:07:21 »
@Zamel, dzięki za poprawkę tekstu w aplikacji 2.1. Wygląda dużo lepiej.

Natomiast ikony nadal inaczej niż na iOS
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Poprawki graficzne w wersji 2.0 - zrobić jak na iOS
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2019, 13:50:23 »
Problemy z listą elementów - dalsza część tego wątku została przeniesiona do nowego tutaj

Ten wątek zostawiam dla kontynuacji tematu ikon w wersji 2.0/2.1
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant