Blokowanie rolety przy otwartych drzwiach

  • 3 Odpowiedzi
  • 1132 Wyświetleń
Blokowanie rolety przy otwartych drzwiach
« dnia: Kwietnia 30, 2021, 21:38:12 »
Mam małą zagwozdkę. Drzwi od biura otwierają się na zewnątrz. Zamontowana jest roleta, którą steruje przy pomocy SRP-22. Co zrobić żeby roleta nie opuszczała się (w trybie "czasowe") gdy drzwi są otwarte? Można do takiej funkcji wykorzystać  RCK-21? 

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Blokowanie rolety przy otwartych drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 02, 2021, 09:00:09 »
Mam małą zagwozdkę. Drzwi od biura otwierają się na zewnątrz. Zamontowana jest roleta, którą steruje przy pomocy SRP-22. Co zrobić żeby roleta nie opuszczała się (w trybie "czasowe") gdy drzwi są otwarte? Można do takiej funkcji wykorzystać  RCK-21?
W czasowych nie. Musiałbyś skorzystać z funkcji logicznych, tam ustawić wyzwalacz czasowy taki sam jak dla funkcji czasowych i dodać warunek na czujnik. Taką logikę kontroler jeszcze pociągnie.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Blokowanie rolety przy otwartych drzwiach
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 02, 2021, 17:10:10 »
Dzięki. Sprawdzę to rozwiązanie. Myślałem jeszcze żeby przewód fazowy rolety od opuszczania przepuścić przez styk ROP-21 i uwarunkować działaniem RCK-21. To rozwiązanie zapobiegłoby uszkodzeniu rolety nawet przy sterowaniu z przycisku

Odp: Blokowanie rolety przy otwartych drzwiach
« Odpowiedź #3 dnia: Października 18, 2021, 09:26:18 »
Można by było to jeszcze zrobić pomijając system EL.
Dać kontaktron przez który puścić 12V którym była by sterowana cewka przekaźnika który zawierał by styk fazowy opuszczania rolety. 8)