Własna kolejność elementów systemu w widoku Urządzenia i Dom

  • 4 Odpowiedzi
  • 12293 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Witam,
Myślę że warto podyskutować nad dalszymi usprawnieniami interfejsu użytkownika. Tak jak wspomniałem w swojej opinii - widok Dom oraz Urządzenia posiadają pewną niedogodność - brak możliwości ustawienia elementów systemu według własnej kolejności.
System pokazuje elementy według kolejności ich sparowania z systemem.
Dla kilku odbiorników może to nie problem, ale przy dłuższej liście jest to trochę denerwujące gdy np 4 ściemniacz szeregu lamp jest na końcu (zamiast ściemniacza 3), ponieważ z różnych względów (u mnie problem techniczny) został na końcu sparowany, a logicznie należy do tej samej grupy urządzeń.

Bardzo przydałaby się możliwość własnego ustawiania kolejności elementów w tych widokach. Co ciekawe - widok "Dom" pozwala na "przetasowanie" elementów, ale po opuszczeniu widoku w aplikacji i ponownym wejściu - elementy pokazują się znowu po "staremu" tak jak je system poukładał.

Być może producent przewidział taką możliwość, ale z różnych względów nie zaimplementował. Ewentualnie istnieje błąd (tak to trochę wygląda) i system nie zapamiętuje stanu listy, mimo, że powinien. To według mnie także pewna niekonsekwencja, gdy jeden widok pozwala na własne przetasowanie elementów, a drugi już nie, choć przestawiamy rzeczy tego samego typu - elementy wykonawcze.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Własna kolejność elementów systemu w widoku Urządzenia i Dom
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 18, 2017, 14:40:14 »
Tak mnie wpienia brak możliwości przestawiania (być może początek jakiejś jednostki chorobowej ;)), że chyba niedługo "dobiorę" się do EFC-01, otworzę go i zobaczę co "siedzi" na wbudowanej karcie SD. Zakładam, że w EFC-01 "siedzi" jakiś linux-embedded, więc pewnie będzie tam jakiś normalny system plików do edycji. Jak się coś uszkodzi to trudno - przyszłość to pewnie i tak supla.org :)

Podzielę się odkryciami gdy tylko coś będę miał...
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Własna kolejność elementów systemu w widoku Urządzenia i Dom
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 01, 2018, 11:59:34 »
Nie mam teraz jak sprawdzić, ale przypuszczam że gdybyś zapoznał się z instrukcją dokładną to jest tam napisane, że jeżeli utworzysz sobie zakładki w oknie DOM i dasz im tam gwizdkę czyli do ulubionych to pojawia Ci się na ekranie głównym czyli startowym z góry takie zakładki i tego powinno się używać. Zakładka urządzenia jest bardziej dla instalatorów, czy żeby coś zmieniać i do użytkowania raczej się jej nie używa.

Edit:
Sprawdziłem i na stronie extalife w zakładce download jest instrukcja kontrolera. Są w niej wymienione wszystkie możliwości i funkcje które można (lub będzie można;/) zrealizować. Jeśli się nie mylę to na stronie 25 tej instrukcji jest to o czym napisałem i to o co pytasz.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2018, 12:02:57 wysłana przez Gwozdziu944 »

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Własna kolejność elementów systemu w widoku Urządzenia i Dom
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2018, 20:59:30 »
Nawet jeśli przyjąć, że ekran 'Urządzenia' jest tylko dla instalatorów to nadal nie ma możliwości przesuwania elementów w zakładkach czy też kategoriach jak to Zamel nazywa. Gdyby się to dało robić, to faktycznie przestałbym używać widoku 'Urządzenia', ale dla mnie zakładki nie mają większej wartości dodanej - ot wymieszanie sobei scen z urządzeniami - nadal bez możliwości przearanżowania ich kolejności...Zamel ma jeszcze duuuuuuuużo do zrobienia w kwestii aplikacji i całego systemu, aby można się tym na prawdę chwalić. A obecna wersja - cóż daje bardzo podstawowe możliwości. Ocena na Google Play najlepiej o tym świadczy.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Własna kolejność elementów systemu w widoku Urządzenia i Dom
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 02, 2018, 21:04:34 »
Osobiście nie mam w domu exty life i nie mogę się tym pobawić by stwierdzić a do najbliższego klienta 70 km więc nie odpowiem Ci jak to dokładnie tam wygląda ale może jak tam będę to się pobawię trochę jego ustawieniami i zobaczę