Home Assistant pomoc dla początkujących

  • 148 Odpowiedzi
  • 31505 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #120 dnia: Maja 25, 2021, 11:47:14 »
Może ktoś pomoże bo nie wiem o co chodzi,....
21-05-24 17:41:21 ERROR (MainThread) [asyncio] Task exception was never retrieved
future: <Task finished name='Task-69790' coro=<Scheduler._run_task.<locals>._wrap_task() done, defined at /usr/src/supervisor/supervisor/misc/scheduler.py:58> exception=TypeError('an integer is required (got type str)')>
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/src/supervisor/supervisor/misc/scheduler.py", line 62, in _wrap_task
    await task.coro_callback()
  File "/usr/src/supervisor/supervisor/misc/tasks.py", line 416, in _watchdog_addon_application
    if addon.in_progress or await addon.watchdog_application():
  File "/usr/src/supervisor/supervisor/addons/addon.py", line 479, in watchdog_application
    return await self.sys_run_in_executor(check_port, self.ip_address, port)
  File "/usr/local/lib/python3.8/concurrent/futures/thread.py", line 57, in run
    result = self.fn(*self.args, **self.kwargs)
  File "/usr/src/supervisor/supervisor/utils/__init__.py", line 43, in check_port
    result = sock.connect_ex((str(address), port))
TypeError: an integer is required (got type str)
Chyba jest bug w HA. Raczej nic czym trzebaby się przejmować, chyba że w ogóle przestał działać, ale wygląda tylko na problem z supervisor em.

Zaktualizuj HA do najnowszej wersji, a jak to nie pomoże to zobacz na forum HA lub guthub czy już ktoś nie zgłosił na to błędu.

A jaka wersja HA Core i Supervisora?
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline gs

  • **
  • 31
    • Zobacz profil
Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #121 dnia: Maja 26, 2021, 22:24:51 »
Wszystko jest w najnowszej wersji, niestety nie wiem od kiedy są te logi ale ostatnio dodałem obsługę zigbee albo od ostatniej aktualizacji. Po za tymi błędami wszystko chodzi niby normalnie. Pozdrawiam
 supervisor-2021.04.3
 core-2021.5.5

Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #122 dnia: Maja 27, 2021, 09:38:31 »
Jest błąn HA w nadzorcy brokera mqtt.

https://forum.arturhome.pl/t/ha-sypie-errorami/2391
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #123 dnia: Lipca 07, 2021, 21:12:21 »
Mam dla Was pytanie bo nie ogarniam tematu.
Denerwuje mnie cały czas mocno ograniczony system exta life ale przede wszystkim szale goryczy przelały ceny nowych urządzeń z firmy zamel.
Kontaktron czy czujnik ruchu powinien być maksymalnie za połowę tego czego oczekuje zamel.
Czy integrując extalife z systemem HA będę mógł dokładać do systemu Zamela inne urządzenia wspierane przez HA?

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #124 dnia: Lipca 08, 2021, 16:29:09 »
Nie, ale urządzeniami ExtaLife będziesz mógł sterować z poziomu HA, a mając już HA masz nieograniczone możliwości sterowania setkami innych urządzeń.

Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 09, 2021, 23:05:16 »
Dziękuję.
Czyli dr facto idąc w HA mogę zapomnieć o ułomności systemu EL bo on (EL) będzie działał w innym środowisku?
Czy zakup czegoś takiego
https://allegro.pl/oferta/home-assistant-zigbee-dellwyse-9904776213
Umożliwiło by mi zintegrować system EL z HA a tym samym moc korzystać w ramach systemu HA (w którym by był EL) z tańszych urządzeń opartych na protokole zigbee np. aqara z Xiaomi?
Tam kontaktron bezprzewodowy czy czujnik ruchu są po 60zl na allegro.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2021, 08:02:46 wysłana przez sarzyk »

Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #126 dnia: Lipca 10, 2021, 16:38:08 »
Jest jeszcze coś takiego jak priorytet zdarzeń?
Napiszę może o co mi chodzi.
Kupiłem w EL czujnik natężenia światła i nim steruje otwieranie, zamykanie rolet zewnętrznych.
Przychodzę z pracy po nocnej zmianie chciał bym mieć możliwość zamknięcia w 2 pomieszczeniach rolety.
Niestety mimo że wykonałem ręcznie dyspozycję zamknięcia co określony czas czujnik natężenia światła i tak dąży do zamknięcia rolet bo tak wynika z funkcji logicznej.
Miałem nadzieję że ręczne ustawianie będzie miało priorytet nad tym z funkcji.
W Zaległy powiedzieli by każdorazowo wyłączać funkcje logiczną. Fucking logic!

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #127 dnia: Lipca 11, 2021, 15:01:55 »
Osobiście polecam coś takiego AIS DOM. dostajesz w zasadzie gotowca, cała wstępna konfiguracja to tylko parę minut, integracja z ExtaLife też jest w repozytorium, do tego masz sterowanie komendami głosowymi po polsku i solidne wsparcia na FORUM. Jak chcesz Zigbee to też maja coś takiegho CC2531 lub takiego ConBee 2, polecam drugi wariant bez porównania większy zasięg. Co do priorytetów zdarzeń to w HA masz w zasadzie nieograniczone możliwości konfiguracji - jedynymi ograniczeniami są wyobraźnia i wiedza ;)

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #128 dnia: Lipca 11, 2021, 16:51:51 »
Jest jeszcze coś takiego jak priorytet zdarzeń?
Napiszę może o co mi chodzi.
Kupiłem w EL czujnik natężenia światła i nim steruje otwieranie, zamykanie rolet zewnętrznych.
Przychodzę z pracy po nocnej zmianie chciał bym mieć możliwość zamknięcia w 2 pomieszczeniach rolety.
Niestety mimo że wykonałem ręcznie dyspozycję zamknięcia co określony czas czujnik natężenia światła i tak dąży do zamknięcia rolet bo tak wynika z funkcji logicznej.
Miałem nadzieję że ręczne ustawianie będzie miało priorytet nad tym z funkcji.
W Zaległy powiedzieli by każdorazowo wyłączać funkcje logiczną. Fucking logic!
Na tym polega podstawowa ułomność Exta Life że kontroler nie jest świadomy bieżącego stanu urządzeń, którymi steruje. Znaczy że nawet jak masz zamknięta roletę to automatyka i tak będzie próbowała ją zamknąć, bo nie wie że już jest zamknięta. Bez sensu i w ogóle nie Smart.
Gdy zintegrujesz EL z HA to to ograniczenie znika, ponieważ integracja odczytuje cyklicznie (domyślnie co 5 minut) stan i dzięki temu HA wie czy coś jest otwarte, zgaszone itp. A przede wszystkim w HA w definiowaniu automatyki można ustawić warunek na aktualny stan urządzeń. I wtedy np rolety nie będą się zamykały jeśli już są zamknięte albo zamknięte częściowo np w 30%. Warunek może dotyczyć dowolnego innego urządzenia lub ogólnie encji która reprezentuje urządzenie lub cokolwiek innego, nawet prognozę pogody.
Dziękuję.
Czyli dr facto idąc w HA mogę zapomnieć o ułomności systemu EL bo on (EL) będzie działał w innym środowisku?
Czy zakup czegoś takiego
https://allegro.pl/oferta/home-assistant-zigbee-dellwyse-9904776213
Umożliwiło by mi zintegrować system EL z HA a tym samym moc korzystać w ramach systemu HA (w którym by był EL) z tańszych urządzeń opartych na protokole zigbee np. aqara z Xiaomi?
Tam kontaktron bezprzewodowy czy czujnik ruchu są po 60zl na allegro.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Dzięki HA możesz łączyć różne systemy sprzętowe i sterować tym z jednego miejsca i jednej aplikacji nie przejmując się detalami czy jakiś system ma jakąś funkcję czy nie ma. Ważne żeby raportował stany urządzeń. HA to wolność wyboru i ogromne możliwości np dziennik zdarzeń czy historia stanów, prawie nieograniczona logika automatyki itp
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #129 dnia: Lipca 12, 2021, 22:22:56 »
Dziękuję kolegom za pomoc. Oglądałem AIS ale potem zobaczyłem to co wysłałem w linku na allegro.
Nie do końca wiem czym się te dwie oferty różnią. Wydaje mi się za AIS to jako by gotowy produkt, rozwiązanie które będzie łatwiejsze w obsłudze. Ale czy to w późniejszym czasie nie będzie ograniczeniem?
Ten Dell który chciał bym kupić z tego co wiem mógł by też posłużyć za NAS, pewnie też za klienta torrent.
Chyba to rozwiązanie które podałem było by bardziej rozwojowe. Ale tak jak pisałem. Nie znam się.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.

A jakie są Wasze opinie iść w kierunku AIS czy to co podałem?

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #130 dnia: Lipca 12, 2021, 23:32:57 »
AIS masz wszystko OnTheBox + sterowanie głosowe po polsku.
Dell w zasadzie też masz skonfigurowany jak wynika z opisu i sprzętowo wydaje się lepszy.
Ale... na AIS możesz np śmiało zainstalować KODI i 4K działa bez najmniejszego problemu, gdzie na Radeonie HD 6350 możesz o tym zapomnieć. Na AIS jest android więc klienta torrenta zainstalujesz, ale w tym wypadku Dell pewnie będzie lepszy jako NASa raczej tez.
Ze swojego doświadczenia - miałem tez kompa na którym miałem wszystko: HA, NASa, torrenty, PLEXa, itd. i to jest fajne rozwiązanie dopóki się coś nie posypie i trzeba system stawiać od nowa i wszystko konfigurować co zajmowało mi ze 2 dni.
Teraz ma NAS QNAPa (torrent, PLEX, synchronizacja telefonu) - jeszcze się nic nie uwaliło (odpukać) i AIS tutaj za względu na różne moje kombinacje musiałem parę razy resetować, ale tutaj cała konfiguracja (mając kopię zapasową) to góra 20 minut. Ja postawiłem na wygodę i prostotę :)

Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #131 dnia: Lipca 14, 2021, 09:23:01 »
Dzień dobry wszystkim  :)

Mam dziwny błąd początkującego na nowym HA.
Świeża instalacja, w katalogu config nie było custom_components więc go stworzyłem i nadałem chmody, wrzuciłem pliki, restartowałem maszynę HA, czyściłem cache przeglądarki. Co robię nie tak że nadal nie widzę integracji Exta life do dodania?

EDIT: Nagle po kilku godzinach integracja z extą life się pojawiła
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2021, 10:53:57 wysłana przez nienacko »

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #132 dnia: Lipca 14, 2021, 21:33:50 »
Dzień dobry wszystkim  :)

Mam dziwny błąd początkującego na nowym HA.
Świeża instalacja, w katalogu config nie było custom_components więc go stworzyłem i nadałem chmody, wrzuciłem pliki, restartowałem maszynę HA, czyściłem cache przeglądarki. Co robię nie tak że nadal nie widzę integracji Exta life do dodania?

EDIT: Nagle po kilku godzinach integracja z extą life się pojawiła
Prawdopodobnie cache przeglądarki był winny. Jest i tym w procedurze instalacji.
Witaj w świecie HA🙂
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #133 dnia: Lipca 30, 2021, 09:18:36 »
Zrobiłem automatyzację. Jeśli będzie ciemniej niż 50lx a ktoś będzie w pomieszczeniu ma się zapalić jedną lampa.
Nie witam co robię nie tak ale to się nie robi.
Mam też inna automatyzację ale bez warunku i ta działa.
Macie jakiś pomysł?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Home Assistant pomoc dla początkujących
« Odpowiedź #134 dnia: Lipca 31, 2021, 08:41:11 »
Zrobiłem automatyzację. Jeśli będzie ciemniej niż 50lx a ktoś będzie w pomieszczeniu ma się zapalić jedną lampa.
Nie witam co robię nie tak ale to się nie robi.
Mam też inna automatyzację ale bez warunku i ta działa.
Macie jakiś pomysł?
Moim zdaniem problem tkwi w warunki dla czujnika ruchu. Jeśli dobrze rozumiem to warunek w chwili wyzwolenia automatyzacji jest spełniony tylko gdy ruch wykryty będzie przez równo przez 2 sekundy, co w praktyce jest bardzo mało prawdopodobne.
Usuń warunek i spróbuj znowu. Jeśli zadziała to zmień warunek na taki aby stan czujnika ruchu był jako włączony / ruch wykryty w momencie wykonania.

Pewności do moim podejrzeń nie mam, ale od niedawna HA wyposażony jest w took do analizy automatyki i można zobaczyć jak przebiega wykonanie. To bardzo ułatwia odszukanie problemów.
Wejdź w ekran automatyzacji, odszukaj tą, którą tu podałeś i na liście wciśnij przy niej przycisk z zegarem. To pokażą analizę wykonania. Tym sposobem ustalisz na 100% co nie zostało spełnione
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant