Planowane kolejne moduły

  • 20 Odpowiedzi
  • 17102 Wyświetleń
*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Planowane kolejne moduły
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2019, 10:00:06 »
ciekawi mnie czy ów kontrakton będzie można sprzężyć z głowicą termostatyczną i użyć go np do wykrywania otwartego okna...

Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Planowane kolejne moduły
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2019, 10:14:57 »
ciekawi mnie czy ów kontrakton będzie można sprzężyć z głowicą termostatyczną i użyć go np do wykrywania otwartego okna...
Stawiam na to, że nie :) Nikt w Zamelu by na to nie wpadł 😜 Ale zawsze możesz im poddać taki pomysł na ich forum do rozważenia. Moim zdaniem aż się prosi o taki przypadek, tyle że widzę trzy przeszkody (a jakże, bez marudzenia się nie obejdzie 😜):
1. Ustawienie trybu otwartego okna musiałoby być możliwe także z aplikacji Exta Life (tzn z kontrolera), a chyba nie jest
2. Musiałoby to być zaimplementowane jako część funkcji logicznych, które obecnie obsługują sceny i taka możliwość w scenie, a tego znowu nie ma.
3. Domyślna synchronizacja głowicy co 20 minut. Szybciej okno znowu będzie zamknięte niż ta informacja dotrze do głowicy - wypadałoby zmienić na co 1 minutę, ale wtedy ucierpi bateria i obniży się niezawodność transmisji z racji często zajętego radia (tak, co 1 minutę to już dużo w dużej instalacji, mogą pojawić się zakłócenia)

Nawet jeśli Zamel zdecydowałby się na dodanie tego, to przy obecnym tempie prac zobaczenie takiej funkcji w aplikacji zajęłoby pewnie minimum rok czasu...

Mimo wszystko poddaj ten pomysł. Jestem bardzo ciekawy co oni na to :)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Planowane kolejne moduły
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 26, 2019, 11:18:54 »
zobaczymy co da się zrobić ;)

1) już im to zgłosiłem
2) w scenach można definiować głowicę. Pytanie czy kontrakton będzie można ustawiać jako warunek (winien być w nadajnikach więc powinno się dać).
3) to już pisałem, że problem. Też im to zgłosiłem, że kontroler powinien mieć możliwość "wybudzenia" głowicy do synchronizacji. U siebie póki co dałem 5 min więc taki czas już powinien dawać pozytywny efekt przy otwartym oknie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2019, 19:11:00 wysłana przez shibby »
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Planowane kolejne moduły
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2019, 17:11:11 »
1) już im to zgłosiłem
Podaj linka, bo nie widzę nic na ich forum. Chciałbym zobaczyć odpowiedź :)
Cytuj
2) w scenach można definiować głowicę. Pytanie czy kontrakton będzie można ustawiać jako warunek (winien być w nadajnikach więc powinno się dać).
Ja sądzę, żę będzie jednak czujnikiem, a nie nadajnikiem, ale...Zamel jeden wie ;) zobaczymy. W obu przypadkach powinien być wtedy widoczny w funkcjach logicznych. A co teraz można zrobić z głowicą w scenie? Zmienić temperaturę?
Cytuj
3) to już pisałem, że problem. Też im to zgłosiłem, że kontroler powinien mieć możliwość "wybudzenia" głowicy do synchronizacji. U siebie póki co dałem 5 min więc taki czas już powinien dawać pozytywny efekt przy otwartym oknie.
Moim zdaniem nic z tym nie zrobią, ponieważ to całe usypianie głowicy jest po to, aby oszczędzać energię baterii. Tak samo zachowują się czujniki z-wave. Uśpione na komunikację z kontrolera aby oszczędzać prąd. Tak więc sądzę, że nie da się zrobić czegoś takiego jak budzenie głowicy na żądanie, bo to w samej głowicy wymagałoby cały czas zasilania modułu radiowego i nasłuchiwania komend z kontrolera, a właśnie cały widz na tym polega, że moduł jest usypiany i głowica wybudza go tylko co jakiś czas, aby zsynchronizować się z kontrolerem

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2019, 19:24:08 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline shibby

  • ***
  • 193
    • Zobacz profil
Odp: Planowane kolejne moduły
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2019, 19:18:53 »
A co teraz można zrobić z głowicą w scenie? Zmienić temperaturę?

póki co można wybrać tryb pracy: auto (praca zgodnie z harmonogramem) lub ręczny (wyłączenie harmonogramu i ustawienie własnej temperatury)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2019, 19:22:22 wysłana przez shibby »
Elementy systemu, których używam: EFC-01, 1x RNK-22, 2x RNK-24, P-457/2, ROP-21, 3x ROP-22, RDP-21, 2x RGT-01, SLR-21, SLR-22, 3x RCK, 2x RCM, RCZ, RCR

Odp: Planowane kolejne moduły
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2020, 22:20:27 »
Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o nowych elementach systemy Extralife, link do najnowszego katalogu Zamel:
https://zamel.com/user/katalog/katalog_pl.pdf
Są w nim produkty, których jeszcze nie ma w sprzedaży. Może przyda się komuś przed decyzją o zakupie takiego czy innego rozwiązania.
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.