Parowanie - niepoprawne dane

  • 2 Odpowiedzi
  • 6450 Wyświetleń
Parowanie - niepoprawne dane
« dnia: Listopad 25, 2018, 14:19:47 »
Witam
Mam 3 ROPy-22 kupione pół roku temu. Nie mogę ich sparować. Kontroler ich widzi ale za każdą próbą parowania wyświetla komunikat: Niepoprawne dane patrz załącznik. Odbiorniki nie reagują również na przycisk TEST. Zmieniałem soft kontrolera cofając sie nawet do v0.9.4 i dalej to samo. Reset EOPa również nic nie zmienia. Czy z Zamelem musi już tak być, że podłączenie zwykłych lampek choinkowych kończy się tygodniami spędzonymi ma forum  ? :)
Elementy systemu, których używam: 8xSRP-22, 4xROP-21, 5xROP-22, 2xP-456/8, 2xRNK-24, 1xRCT-21, 1xREP-21, 1xRNP-21, 1x EFC-01, aplikacja na Android.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Parowanie - niepoprawne dane
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2018, 14:32:27 »
Witam
Mam 3 ROPy-22 kupione pół roku temu. Nie mogę ich sparować. Kontroler ich widzi ale za każdą próbą parowania wyświetla komunikat: Niepoprawne dane patrz załącznik. Odbiorniki nie reagują również na przycisk TEST. Zmieniałem soft kontrolera cofając sie nawet do v0.9.4 i dalej to samo. Reset EOPa również nic nie zmienia. Czy z Zamelem musi już tak być, że podłączenie zwykłych lampek choinkowych kończy się tygodniami spędzonymi ma forum  ? :)
Miałem tak z jednym ściemniaczem świeżo po zakupie. Wysłałem na reklamację, po czym wrócił z infromacją, że producent nie stwierdził wady. I o dziwo jak go podłączyłem to zaczał działać normalnie. Być może wgrali mu jakiś iny soft - tego nie wiem.

Jeśli przywracałeś ROPa do ustawień fabrycznych i to nie pomogło - to pozostaje ci tylko reklamacja...

Na pewno nie jest tak, że stary soft w ROPie jest przeszkodą przy nowym sofcie 0.9.5 kontrolera, ponieważ niecały miesiąc temu instalowałem 2 ROPy-21 i oba miały stary soft, ale można je było sparować z aplikacją i zaktualizować soft do nowego.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Parowanie - niepoprawne dane
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2021, 19:52:33 »
Miałem identyczna sytuację, może komuś w przyszłości przyda się info
Zalogować się jako root wtedy można dodać rop-21, zrobić aktualizację i wszystko ładnie smiga