Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1

  • 338 Odpowiedzi
  • 18836 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 14, 2022, 09:10:03 »
1. W platformie `light` zmieniło się sporo i teraz integracja wali błędami jak wiecie. Tutaj czeka mnie większe rozeznanie, bo na razie nie rozumiem jak przebudować kod, żeby zaczął działać z nową architekturą. Najprościej jest powycinać funkcje i zacznie działać, ale wtedy zostanie tylko funkcjonalność ON/OFF, wiec SLR-21 w praktyce będzie bezużyteczny. To jest zmiana funkcjonalna i musze rozeznać głębiej żeby to opanować - trochę to zajmie i zostawię to na koniec

Hej, tak tylko dla wyjaśnienia - w tym co zrobiłem wycięta jest obsługa kanału W, więc nie można sterować białym, ale reszta kolorków i programy działają.
OK, to nie jest tak źle w takim razie. To wydam pierwszą wersję z twoimi zmianami i known issue polegającym na braku sterowania kanałem W. Ale z tego co widziałem w dokumentacji to w niedługim czasie i reszta przestanie działać, bo zmienił się sposób w jaki HA rozpoznaje urządzenie sterujące kolorami i jasnością i sposób w jaki nimi steruje. Robią to zazwyczaj tak, że dany sposób staje się 'deprecated' i w kodzie HA przez pewien czas funkcjonują równolegle obydwa rozwiązania - nowe i stare, a później zostaje już tylko nowe i wycinają stare co kończy się błędami podczas ładowania integracji. Teraz sterowanie kolorami może jeszcze działać, ale kiedyś przestanie, dlatego muszę zrobić więcej zmian, aby to obsłużyć, tylko na razie jeszcze nie wiem jak to powinno wyglądać po nowemu. Ale i z tym się pewnie kiedyś uporamy :)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 16, 2022, 19:06:04 »
Kolejny mały update. Udało mi się odpalić encje typu sensor po modyfikacjach. Wirtualny czujnik dla atrybuty battery_status pokazuje się teraz jako samodzielna encja typu sensor :) Okazało się, że doszedłem do tego samego sposobu, co developerzy innych integracji w HA, więc trop chyba dobry.

Czujniki w integracji mają niemal całkowicie przepisany kod, więc możliwe że będą błędy. Jeszcze troszkę pracy tu zostało, aby przygotować solidny grunt na przyszłość, ale powiedzmy, że 90% już jest.

Zabiorę się w następnej kolejności za light.

Do następnej wiadomości.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 17, 2022, 08:18:02 »
Super wiadomość! :)

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #333 dnia: Wrzesień 17, 2022, 08:44:03 »
 Wielkie dzięki  :D
Elementy systemu, których używam: Bramka AIS DEV3 "Jolka" + pilot+aplikacja WearOS, 32 urządzenia Exta Life z EFC-01, Mi-flora, Sonoff, ESP8266, ESP32 (ESPHome, Tasmota) Zigbee2mqtt, kamery IP, inteligentny głośnik w oparciu o AIS DEV1, urządzenia SIP.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #334 dnia: Wrzesień 20, 2022, 22:39:43 »
UWAGA - wydałem nową wersję, tradycyjnie w nowym wątku: https://www.forumextalife.pl/index.php?topic=466.0

Włączcie powiadomienia dla nowego wątku, aby być up-to-date.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2022, 07:40:33 wysłana przez admin »
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 11, 2022, 13:25:14 »
Pytanie. rozumiem że te integracja nie obsługuje systemu TR7 Exalusa? Mimo że wyglądają jak klony...

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 11, 2022, 13:44:07 »
Pytanie. rozumiem że te integracja nie obsługuje systemu TR7 Exalusa? Mimo że wyglądają jak klony...
Nie znam systemu Exalus, wiec trudno powiedzieć nie mając do niego dostępu. Ale urządzenia łącznie z kontrolerem wyglądają jak klony klocków Zamela.
Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać - albo spróbowąc odpalić integrację w HA, albo prostszy sposób - ściągniej aplikację ExtaLife i spróbuj podłączyć się nią do kontrolera Exalus. Jeśli się podłączy i umoliwi sterowanie i wyświetlanie urządzeń, to znaczy, że jest to system kompatybilny, a nawet sklonowany na poziomie softwareowym.
Jeśli Exalus poszedł na łatwiznę i kupił od Zamela sprzęt i Soft i tylko użycza własnej marki to będzie działać, ale jeśli podeszli ambitniej i kupili sprzęt, ale soft rozwijają sami (być może na bazie softu Zamela) to pewnie nie będzie.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 11, 2022, 15:34:21 »
Pytanie. rozumiem że te integracja nie obsługuje systemu TR7 Exalusa? Mimo że wyglądają jak klony...
Nie znam systemu Exalus, wiec trudno powiedzieć nie mając do niego dostępu. Ale urządzenia łącznie z kontrolerem wyglądają jak klony klocków Zamela.
Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać - albo spróbowąc odpalić integrację w HA, albo prostszy sposób - ściągniej aplikację ExtaLife i spróbuj podłączyć się nią do kontrolera Exalus. Jeśli się podłączy i umoliwi sterowanie i wyświetlanie urządzeń, to znaczy, że jest to system kompatybilny, a nawet sklonowany na poziomie softwareowym.
Jeśli Exalus poszedł na łatwiznę i kupił od Zamela sprzęt i Soft i tylko użycza własnej marki to będzie działać, ale jeśli podeszli ambitniej i kupili sprzęt, ale soft rozwijają sami (być może na bazie softu Zamela) to pewnie nie będzie.

dzięki za radę - sprawdziłem aplikacją mobilną i nie działa. Czyli dramat... Ciekawe czy centralka Zamela będzie działać z systemem z roletami Exalus'a...  Kiedyś o tym poczytam :) Dzięki raz jeszcze

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Natywna integracja z Home Assistant (komponent) 2.1
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 11, 2022, 15:56:33 »
Pytanie. rozumiem że te integracja nie obsługuje systemu TR7 Exalusa? Mimo że wyglądają jak klony...
Nie znam systemu Exalus, wiec trudno powiedzieć nie mając do niego dostępu. Ale urządzenia łącznie z kontrolerem wyglądają jak klony klocków Zamela.
Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać - albo spróbowąc odpalić integrację w HA, albo prostszy sposób - ściągniej aplikację ExtaLife i spróbuj podłączyć się nią do kontrolera Exalus. Jeśli się podłączy i umoliwi sterowanie i wyświetlanie urządzeń, to znaczy, że jest to system kompatybilny, a nawet sklonowany na poziomie softwareowym.
Jeśli Exalus poszedł na łatwiznę i kupił od Zamela sprzęt i Soft i tylko użycza własnej marki to będzie działać, ale jeśli podeszli ambitniej i kupili sprzęt, ale soft rozwijają sami (być może na bazie softu Zamela) to pewnie nie będzie.

dzięki za radę - sprawdziłem aplikacją mobilną i nie działa. Czyli dramat... Ciekawe czy centralka Zamela będzie działać z systemem z roletami Exalus'a...  Kiedyś o tym poczytam :) Dzięki raz jeszcze
Patrzyłem na stronę Exalus i ten system wygląda jakby był zarządzany przez aplikację webową w chmurze. Czy on działa tylko z chmurą? Bo jeśli tak no to faktycznie nie będzie żadnej kompatybilności, ale jeśli da się też do centralki zalogowąć lokalnie, to jakaś szansa jest.

Skontaktuj się z Zamelem i zapytaj czy EFC-01 działa z klockami Exalus. Całkiem możliwe, że tak i tylko soft centralki się różni.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant