Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym

  • 20 Odpowiedzi
  • 13251 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2018, 12:44:04 »
Zamel potwierdził mi występowanie błędu w funkcjach logicznych w wersji softu 1.0.0-release - najnowszej. Jeśli masz ten soft (lub twój klient) to uprzedź, że prawdopodobnie sterowanie będzie działało nieprawidłowo i albo zamiast grzania będziesz miał wyłączany grzejnik albo przeciwnie - gdy grzejnik ma się wyłączyć to zamiast tego się włączy. Problem występuje gdy obie funkcje korzystają z jednego czujnika.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:26:02 »
Dostałem odpowiedź, że prace nad tym błędem będą prowadzone jak pracownik zajmujący się tym wróci z urlopu. Ale ile urlopu dostał to już nie powiedzieli :P

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 09, 2018, 19:50:37 »
Dostałem odpowiedź, że prace nad tym błędem będą prowadzone jak pracownik zajmujący się tym wróci z urlopu. Ale ile urlopu dostał to już nie powiedzieli :P
Czyli potwierdziły się wcześniejsze nasze przypuszczenia i doniesienia z innych źródeł - jeden programista EFC-01...czyli Exta Life to mikroprojekcik a nie koń pociągowy serii Exta... :-\

PS. Kolego Gwozdziu - z Twojego powodu aż przydałoby się wprowadzenie jakiś odznaczeń na forum dla użytkowników. Nominowałbym cię do odznaczenia reportera roku! ;) A poważnie - dzięki za te wszystkie przytoczone wiadomości  8)
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 09, 2018, 20:23:01 »
Jak coś wiem to podsyłam ;)

Odp: Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2018, 23:37:51 »
Działa 😊. Wszystko było dobrze tylko, że czujnik w RNK trzeba wzbudzić więc podgrzalem suszarką i     
 załączyło i jak temp. spadła to załączyło. Trochę kiepsko ze temperatura jest mierzona co 15 minut, mam wrażenie że małe pomieszczenia za mocno będą grzane.
Szczęściarz  ;) U mnie niestety moja funkcja nie działa. Jest to o tyle dziwne, że nie wyobrażam sobie prostszego przypadku w warunkach logicznych a funkcja jest jedyną funkcją w moim kontrolerze. Jeśli u ciebie działa na sofcie 1.0 przy podobnych warunkach to znaczy, że jest pewnie jakiś problem z działaniem warunków czasowych.

Sprawdź jeszcze tylko czy druga funkcja wyłączająca ogrzewanie będzie działać bo jest ponoć jakiś błąd w sofcie EFC-01 i może być z tym kłopot.
Ja mam starszą wersję softu 0. 9.5. I wyłączenie też działa. Dzwoniłem do zamela i powiedzieli że na nowej wersji jest problem i żeby nie zmieniać na nowszy. Wróć do starszej wersji jak da radę 😊

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 11, 2018, 20:34:36 »
Działa 😊. Wszystko było dobrze tylko, że czujnik w RNK trzeba wzbudzić więc podgrzalem suszarką i     
 załączyło i jak temp. spadła to załączyło. Trochę kiepsko ze temperatura jest mierzona co 15 minut, mam wrażenie że małe pomieszczenia za mocno będą grzane.
Szczęściarz  ;) U mnie niestety moja funkcja nie działa. Jest to o tyle dziwne, że nie wyobrażam sobie prostszego przypadku w warunkach logicznych a funkcja jest jedyną funkcją w moim kontrolerze. Jeśli u ciebie działa na sofcie 1.0 przy podobnych warunkach to znaczy, że jest pewnie jakiś problem z działaniem warunków czasowych.

Sprawdź jeszcze tylko czy druga funkcja wyłączająca ogrzewanie będzie działać bo jest ponoć jakiś błąd w sofcie EFC-01 i może być z tym kłopot.
Ja mam starszą wersję softu 0. 9.5. I wyłączenie też działa. Dzwoniłem do zamela i powiedzieli że na nowej wersji jest problem i żeby nie zmieniać na nowszy. Wróć do starszej wersji jak da radę 😊
No zawsze to jakaś rada. Poczekam na poprawkę, gdyż ta funkcja nie jest krytyczna. Ale na miejscu kogoś kto steruje ilomaś pomieszczeniami za pomocą funkcji trochę bym się wkurzył, że soft niedotestowany. A jeszcze bardziej, że trzeba tak długo czekać na poprawkę.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant