OSTRZEŻENIE: nie upubliczniajcie swojego EFC-01 do internetu

  • 15 Odpowiedzi
  • 14986 Wyświetleń
*

Offline admin

  • *****
  • 1624
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: OSTRZEŻENIE: nie upubliczniajcie swojego EFC-01 do internetu
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:25:53 »
No i mamy światełko w tunelu ;), wersja z 15.05.2018 łata dziurę buffer overflow w procedurze obsługi połączenia od klienta z aplikcacji ExtaLife. W końcu ktoś przejrzał kod obsługi bufora odczytu i prawidłowo zaczął operować na wskaźnikach do początku bufora.

No ale że podobno lubie się czepiać to będzie mała szpila dla Zamela. Czas żeby majstry z Zamela pochylili głowy nad optymalizacją alokacją pamięci dla lwIP (biblioteka wykorzystywana do komunikacji TCP/IP) bo plik opcji dla tego pakietu poszedł z jakiegoś exampla z sieci metodą kopiuj wklej i raczej nikt się nie zastanawiał co właściwie i gdzie i po co lwip alokuje. Moje pobieżne przejrzenie alokacji pamięci dla lwIP wykazuje że można przynajmniej ilość pamięci obecnie wymaganej przez lwIP zminiejszyć o 50%.

Pozdrawiam,
Gadulowaty.

No proszę, to faktycznie światełko w tunelu. Może ktoś w Zamelu wziął sobie jednak do serca Twoje uwagi. Zdejmę więc ostrzeżenie ze strony głównej forum. Pozostaje mnieć nadzieję, że Zamel zajmie się kolejnymi problemami odktytymi przez Ciebie w niedługim czasie.
A podsumowując tą kwestię - to chyba jednak inicjatywa forum i wiki wydaje się trafiona i ma chyba realny wpływ na poczynania naszych ulubieńców z Pszczyny ;)

Co do lwIP - mam nadzieję, że po Twoim spostrzeżeniu tym razem ten temat pójdzie na warsztat i optymalizację. Dziwi aż taka niedbałość Zamela o pamięć tym bardziej, że to jednak kontroler, który zasobów ma na prawdę niewiele, a Zamel podkreślał już kilkukrotnie, że "możliwości nie są nieograniczone". No i właśnie z tego względu powinni dbać lepiej o optymalizację w kwestii pamięci.
Odzyskana pamięć mogłaby pójść na pewno na bardziej pożyteczne rzeczy jak np zwiększenie ilości scen (zakładam, że soft buforuje wszystkie sceny w pamięci, dlatego ich ilość jest tak mała).
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant