połączenie zdalne efc-01

  • 18 Odpowiedzi
  • 12303 Wyświetleń
połączenie zdalne efc-01
« dnia: Wrzesień 09, 2018, 14:17:15 »
Witam
Mam problem z połączeniem zdalnym kontrolera efc-01. Nie mogę się połączyć występuje błąd. Posiadam zmienne IP stworzyłem serwer ddns  wpisuje go w aplikacji mobilnej oraz port 20400 i dalej się nie łączy. W ustawieniach routera  zrobiłem przekierowanie portu i dalej nic. Co jest nie tak ?

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2018, 16:45:23 »
Posiadam zmienne IP
Czy adres IP jest adresem publicznym (zewnętrznym)? Na jakim łączu internetowym (u operatorów komórkowych adres IP standardowo nie jest zewnętrzny)? Usługa DDNS Zamela czy inna?

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2018, 23:36:53 »
Adres IP jest adresem  publicznym,połączenie stałe(światłowód) , usluga ddns  nie jest od zamela

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2018, 22:20:39 »
Jeżeli tylko przekierowanie jest prawidłowo zrobione (port 20400 jako zewnętrzny i wewnętrzny na lokalny adres IP kontrolera EFC-01), to powinno działać. Najlepiej, by adres IP kontrolera był ustawiony jako stały (albo rezerwacja po MAC w routerze), bo inaczej jeśli się zmieni, to przekierowanie nie będzie prawidłowe. Możesz też spróbować połączyć się w aplikacji ExtaLife wpisując aktualny publiczny adres IP łącza internetowego (zamiast adresu domenowego DDNS), by wykluczyć nieprawidłowe powiązanie nazwy domenowej z aktualnym IP. Jeśli to nic nie da, to może router ma aktywną jakąś opcję blokowania/filtrowania połączeń przychodzących, jakiś firewall?
Ja mam takie przekierowanie zrobione na TP-Linku TL-WR1043 i działa prawidłowo.

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2018, 00:02:10 »
A jak jest z tym przekierowaniem portu może tam mam coś nie tak.Posiadam ruter tp-link  wchodze na przekierowanie portu-serwery wirtualne i tam wpisuje adres ip kontrolera, port zewnetrzny 20400, wewnętrzny 20400, typ usługi dns. protokoły wszystkie. Czy to jest poprawne ?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2018, 11:58:12 »
Witaj,
Wygląda, że albo Twoje przekierowanie nie działa (np. ustawiony niepoprawny adres EFC-01 w sieci lokalnej w konfiguracji przekierowania) albo masz zamknięty port 20400 na swoim ruterze. Twój adres IP nie odpowiada na ping. To jeszcze nic nie znaczy, bo można to celowo blokować, ale być może masz zablokowane jeszcze jakieś usługi na ruterze w tym port 20400.

W celu wykluczenia błędów proponuję taką procedurę diagnostyczną:
1. Wejdź na stronę http://www.whatsmyip.org/ z Twojej sieci domowej i zobacz jakie masz publiczne IP
2. Na telefonie zainstaluj narzędzie typu port scanner np PingTools - https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.streamsoft.pingtools - ja tego używam i sprawdza się znakomicie w diagnostyce sieci
3. Na komórce wyłącz WiFi i uruchom tą aplikację
4. Wybierz opcję "Port scanner".
5. Z trójkropka wybierz usyawienia i wpisz manualnie port 20400 żeby przyspieszyć proces skanowania
6. Wpisz swój adres IP odczytany w kroku # 1
7. Jeśli aplikacja pokaże że port jest zablokowany to znaczy, że musisz pogrzebać w ustawieniach rutera i sprawdzić czy nie masz zamkniętych portów publicznych (być może masz wbudowany firewall na ruterze) oraz czy przekierowanie jest zrobione na poprawny adres IP w twojej sieci lokalnej.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2018, 12:25:58 »
Jeszcze jedno - zauważyłem, że w nazwie domenowej IP z którego wysłałeś posta występuje fraza "nat-ip" co wskazywałoby, że jesteś "za" NATem. Jesteś pewny że masz publiczny adres IP?

Porównaj to co zobaczysz w konfiguracji rutera z tym co zobaczysz na stronie whatsmyip.com. Ruter na pewno posiada swój własny, WANowy / zewnętrzny (ale niekoniecznie publiczny) adres IP. Jeśli te adresy będą się różnić, to znaczy, że nie masz jednak publicznego IP przypisanego do swojego rutera.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2018, 17:11:28 »
Po zainstalowaniu  PingTools ta telefonie  wpisalem port 20400 i adres ip zewnętrzny  aplikacja nic nie znalazla co to oznacza ?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2018, 21:34:16 »
Po zainstalowaniu  PingTools ta telefonie  wpisalem port 20400 i adres ip zewnętrzny  aplikacja nic nie znalazla co to oznacza ?
Zrób screena i załącz. Możesz zamazać IP jeśli nie chcesz podawać
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2018, 13:57:03 »
Przesyłam screena
Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego nie łączy ?

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2018, 17:36:38 »
Wygląda, że IP które skanowałeś ma ten port zamknięty. Tak jak pisałem wcześniej - sprawdź ustawienia firewall na ruterze i ustawienia przekierowania.
Może podaj model rutera to ktoś napisze ci wskazówki krok po kroku jak to ustawić w tym ruterze. Ewentualnie wrzuć screeny z ustawieniami przekierowania to też nam pomoże powiedzieć coś więcej.

Generalnie przekierowanie to prosta sprawa. Jeśli masz publiczny IP, otwarty port i poprawnie wskazany lokalny port IP w ustawieniach przekierowania to musi działać.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2018, 23:37:32 »
Mam ruter tp-linka  archer c7 może ktoś opisze poprawną konfiguracje

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2018, 12:04:07 »
Popatrzyłem na instrukcję do twojego rutera. Potrzebujesz użyć funkcji "Virtual Servers"
Kroki po kolei wzięte z instrukcji
1 Assign a static IP address to your PC(EFC-01), for example 192.168.0.100.
2   Visit  http://tplinkwifi.net, and log in with your TP-Link ID or the password you set for the router.
3   Go to Advanced >  NAT Forwarding  >  Virtual Servers.

Punkt 4 pozwoliłem sobie zmienić bo EFC-01 Nie działa na HTTP: 4   Click Add.
External Port ustaw na 20400
 Internal Port na 20400
 Protocol - TCP Jeśli sie da. Na pewno nie HTTP
  Enter  the  PC’s  IP  address  192.168.0.100  in  the Internal  IP  field.
5   Click  OK.

Wygląda że ten ruter nie ma firewalla w odniesieniu do portów więc ustawienie samego Virtual Servers powinno działać.
Wygląda że wymagane jest ustawienie statycznego IP dla urządzenia lokalnego. Bez tego może nie działać

Jeśli nie zadziała to albo błąd rutera albo nie masz publicznego IP
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2018, 17:15:11 »
Czy do podłączenie kontrolera potrzeba stałego zewnętrznego publicznego adresu IP wykupionego od usługodawcy albo wystarczy 
skonfigurować usługe DDNS w ruterze z jakiegoś darmowego serwera. Pprawcie mnie jeżeli źle coś rozumiem

Odp: połączenie zdalne efc-01
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2018, 20:04:38 »
Czy do podłączenie kontrolera potrzeba stałego zewnętrznego publicznego adresu IP wykupionego od usługodawcy albo wystarczy 
skonfigurować usługe DDNS w ruterze z jakiegoś darmowego serwera. Pprawcie mnie jeżeli źle coś rozumiem
Potrzeba zewnętrznego publicznego adresu IP, niekoniecznie stałego. Jeżeli adres IP jest zmienny, to wtedy stosuje się usługę typu DDNS, ale i tak warunkiem koniecznym jest publiczny adres IP. Zależnie od operatora, czasem wystarczy zgłosić potrzebę posiadania publicznego adresu IP, niekoniecznie musi się to wiązać z wykupieniem go. Ja tak mam w Inei (operator w Wielkopolsce) - domyślnie nie przydzielają publicznego IP, ale na prośbę włączyli mi go (bez dodatkowych opłat). Może u Twojego operatora będzie podobnie?

A odnośnie ostatecznego rozstrzygnięcia czy masz IP publiczny czy wewnętrzny w sieci operatora - tak jak sugerował 'admin' sprawdź na stronie np.  http://www.whatsmyip.org/ pod jakim adresem jesteś widziany w internecie i porównaj go z adresem interfejsu WAN wyświetlanym w ustawieniach routera - jeśli są różne, to niestety nie masz publicznego adresu IP.