Ponowne parowanie przycisków

  • 2 Odpowiedzi
  • 3238 Wyświetleń
Ponowne parowanie przycisków
« dnia: Grudnia 07, 2019, 22:12:45 »
Witam

Ostatnio uległ awarii przycisk 4 kanałowy RNK-24. Bez problemu został naprawiony (lub wymieniony na nowy). Niestety po powrocie z reklamacji nie steruje urządzeniami. Obecnie działa tylko pilot. Niestety nie mam kontrolera.

Teraz pytania:
Czy da się w prosty sposób zaprogramować przycisk bez rozbierania lamp i wciskanu przycisku prog?

Czy da się wyeliminować efekt migotania żarówki LED? (6 LED w lampie po wyłączeniu zasilania przez moduł, 1 LED wciąż świeci bardzo słabo, po ok 30 sek dopiero gaśnie do 0).

Pozdrawiam

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Ponowne parowanie przycisków
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 07, 2019, 22:20:59 »
Witaj,
Parowanie nadajnika z odbiornikiem można zrobić z aplikacji. Nie trzeba niczego fizycznie parować ani wyjmować. Tutaj Zamel na prawdę błyszczy, bo jest to proste i wygodne. Poczytaj instrukcję i zobacz sam. TO proste. Jak będziesz miał problem to napisz.

Migotanie? Chodzi ci o ściemniacz RDP-21 czy ROP-21/22? Jeśli ROP to nie jest to problem z modułem Zamela, a z Twoją instalacją elektryczną ew z twoimi żarówkami LED. Problem występuje często przy tanich Żarówkach LEDowych. Sam przerabiałem ten temat z "halogenkami" LED G9. Wystarczyło równolegle do nich dopiąć kondensator 100 nF (minimum 300 Volt) i gasną od razu. Moje nie gasły do zera w ogóle i w nocy lekko się żarzyły mimo wyłączonego przełącznika.
Jeśli RDP to może być problem modułu Zamela, ale upewnij się jeszcze, że twoja żarówka jest faktycznie ściemnialna. Byle jaka żarówka LED ze ściemniaczem nie będzie pracowała poprawnie.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Ponowne parowanie przycisków
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 25, 2019, 13:10:05 »
Witam ponownie.

Zgodnie z instrukcją RDP-21 funkcjonalność  ściemniacza może być sterowana:
 
  • z poziomu nadajników Exta life - są (możliwe tylko programowanie bezpośrednie z użyciem przycisku PROG)
  • z poziomu aplikacji - brak kontrolera

Aby dostać się do urządzeń trzeba rozkręcić wszystkie lampy i puszki by wcisnąć w odbiornikach przycisk PROG i na nowo sparować z nadajnikiem lub pilotem. Moje pytanie brzmiało czy da się jakoś skopiować z pilota sygnały do nadajnika?

Uruchomienie aplikacji zawsze wymaga kontrolera, którego nie posiadam, chyba że jest jakaś inna opcja, o której nie doczytałem.

Odnośnie żarówek, są to: Osram SuperStar Dimmable: 4058075808300

Pozdrawiam.