EFC-01 aktualizacja do 1.6.4

  • 35 Odpowiedzi
  • 4688 Wyświetleń
Odp: EFC-01 aktualizacja do 1.6.4
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 22, 2020, 21:25:42 »
Witam,
mam prośbę do osób u których wystąpił problem z kartą SD i dziwnie duzymi plikami. Czy są może osoby które mogły by mi w jakiś sposób dostarczyć spakowany obraz uszkodzonej karty lub chociaż listę plików jakie zostały utworzone i ich zawartość ?

Pozdrawiam,
Gadulowaty.

O ile pamiętam to tych plików nie dawało się skopiować, ani też podejrzeć bezpośrednio na karcie. Może obraz karty by coś dał, ale tego nie robiłem. Z ciekawości sprawdziłem przed chwilą zawartość karty SD i o dziwo (!) nie było na niej żadnych błędnych plików (!). Czyżby w końcu zostało to poprawione w wersji 1.6.4 softu? A może pliki te powstają w momencie jakiegoś konkretnego działania w kontrolerze/aplikacji? O ile pamiętam, to od ostatniego doprowadzenia do porządku karty SD, nie tworzyłem żadnych nowych scen, programów czasowych, czy logik, a tylko zaglądałem w aplikacji w poszczególne menu. Ale oczywiście kontroler wykonuje zapisy na karcie chociażby przy każdym odpytaniu stanu urządzeń.
Dodam też, że kontroler jest u mnie na UPSie, a mimo tego błędy na karcie powstawały. Teoretycznie można powiedzieć, że mogły powstać w momencie jak wyłączałem zasilanie kontrolera, by dostać się do karty, ale wiemy, że problemy znikających urządzeń i inne występują u wielu użytkowników, więc błędy powstają na pewno w trakcie działania kontrolera.

Załączam zrzut ekranu z listą tych błędnych plików w folderze Devices, które były jak pierwszy raz dobrałem się do karty SD. Oprócz nich problemem była niemożliwość skopiowania kilku plików urządzeń (DEVICE...) i funkcji czasowych (TFUNC...). I faktycznie windowsowe narzędzie sprawdzania dysków naprawiało te błędy (chociaż raz nie do końca mu się to udało i musiałem skorzystać z wcześniej skopiowanych plików).


*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: EFC-01 aktualizacja do 1.6.4
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 23, 2020, 17:15:49 »
Czyżby w końcu zostało to poprawione w wersji 1.6.4 softu?
Jeśli dobrze rozumiem, to kolega @shibby  raportował ok miesiąc temu, żę na 1.6.4 nadal miał te dziwne pliki - https://www.forumextalife.pl/index.php/topic,324.msg2207.html#msg2207
A @Przemek pisał, że problem będzie rozwiązany w przyszłej wersji softu, która obecnie jest testowana.

Cytuj
Załączam zrzut ekranu z listą tych błędnych plików w folderze Devices, które były jak pierwszy raz dobrałem się do karty SD. Oprócz nich problemem była niemożliwość skopiowania kilku plików urządzeń (DEVICE...) i funkcji czasowych (TFUNC...). I faktycznie windowsowe narzędzie sprawdzania dysków naprawiało te błędy (chociaż raz nie do końca mu się to udało i musiałem skorzystać z wcześniej skopiowanych plików).
Zauważyłem, że te pliki powstają w katalogu DEVICES i mają dokładnie taką samą wielkość oraz czas i datę utworzenia u mnie i u ciebie. Różnią się godziną, a to pewnie za sprawą ustawienia strefy czasowej. U kolegi @shibby pliki także miały ta samą wielość, więc na pewno jest tu jakiś wzorzec i nieprzypadkowość.
Zobaczymy w przyszłej wersji softu czy problem jest rozwiązany, czy tylko tak się wydaje.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: EFC-01 aktualizacja do 1.6.4
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 24, 2020, 22:13:10 »
Coś mogę w tej kwestii powiedzieć bo chyba u nikogo tyle razy nie pojawiały się błędy na karcie i nie znikały urządzenia co u mnie. I nie zapeszając jakoś zaczyna mi się dłużyć czas od kiedy mi nic nie znikło. Więc albo przypadek albo coś udało się naprawić.
Ale nie ma się z czego cieszyć w końcu pojawi się nowa aktualizacja która coś tam popsuje nowego. Pozdrawiam

*

Offline wswsws

  • ***
  • 139
    • Zobacz profil
Odp: EFC-01 aktualizacja do 1.6.4
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 01, 2020, 10:09:01 »
Ale się pochwaliłem i tak 28.02 obudziłem się rano a tu rolety pozamykane. Połowa urządzeń znikła. Otwieram aplikacje a tam informacja o aktualizacji ciekawe czy miało to coś wspólnego. Bez kasowania karty przywróciłem backup o dziwo wszystko łatwo poszło po czym zrobiłem aktualizacje do 1.6.5 i na razie jest OK

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: EFC-01 aktualizacja do 1.6.4
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 02, 2020, 10:12:47 »
Ale się pochwaliłem i tak 28.02 obudziłem się rano a tu rolety pozamykane. Połowa urządzeń znikła. Otwieram aplikacje a tam informacja o aktualizacji ciekawe czy miało to coś wspólnego. Bez kasowania karty przywróciłem backup o dziwo wszystko łatwo poszło po czym zrobiłem aktualizacje do 1.6.5 i na razie jest OK
I trzymam kciuki, aby tak już pozostało. Wystarczy nam tej gry w chowanego ;) Ja muszę przyznać, że nigdy nie miałem problemu ze znikającymi urządzeniami i wiążę to z tym, że używam jedynie użytkownika root, który już nie raz działał poprawnie, gdy na innych użytkownikach kontroler zachowywał się niewłaściwie.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

*

Offline _prz_

  • **
  • 82
  • zamel.com
    • Zobacz profil
Odp: EFC-01 aktualizacja do 1.6.4
« Odpowiedź #35 dnia: Października 08, 2020, 13:25:34 »
Ale się pochwaliłem i tak 28.02 obudziłem się rano a tu rolety pozamykane. Połowa urządzeń znikła. Otwieram aplikacje a tam informacja o aktualizacji ciekawe czy miało to coś wspólnego. Bez kasowania karty przywróciłem backup o dziwo wszystko łatwo poszło po czym zrobiłem aktualizacje do 1.6.5 i na razie jest OK
I trzymam kciuki, aby tak już pozostało. Wystarczy nam tej gry w chowanego ;) Ja muszę przyznać, że nigdy nie miałem problemu ze znikającymi urządzeniami i wiążę to z tym, że używam jedynie użytkownika root, który już nie raz działał poprawnie, gdy na innych użytkownikach kontroler zachowywał się niewłaściwie.

Czy problem nadal występuje na wersji 1.6.7?
W najnowszej wersji aktualizacji 1.6.7 wprowadziliśmy poprawki do zapisu i odczytu urządzeń z karty kontrolera EFC-01.
zamel.com