Nowe produkty??

  • 1 Odpowiedzi
  • 1166 Wyświetleń
Nowe produkty??
« dnia: Marca 21, 2021, 16:04:42 »
Cześć Wszystkim

odnośnie nowości - Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek info odnośnie planów z Regulatorem temperatury GKN-01?
Mam już dość dziur w ścianie z puszkami.
Kupiłem sobie na próbę najprostszy termostat WiFi. Na Alledrogo czy na Aliex. jest tego cała masa i to za niewielkie pieniądze. Jednak cały czas liczyłem na Zamela bo nie chciałem wprowadzać kolejnego systemu, a poza tym te wszystkie termostaty z Wifi mają histerezę 0,5 stopnia co przy podłogówce bywa uciążliwe. Natomiast głowica RGT-01 ma 0,2 więc zakładam że GKN też powinien taką mieć, tylko kiedy?
Są tu też ludzie z Zamela więc może coś "zdradzą"?

Może ktoś z Was ma jakiś termostat WiFi gdzie była by histereza 0,1-0,2.
Ostatnio rodzimy Salus wypuścił świetną serię Quantum ale komunikacja przez dodatkową bramkę na ZigBee.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Nowe produkty??
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 23, 2021, 09:56:16 »
Cześć,
GKN-01 zaprezentowany został już tak dawno temu, że stał się wręcz mitycznym produktem ;) To chyba obecnie jeden z nielicznych, które nie ujrzały światła dziennego, a były zaprezentowane w katalogu i na targach (dokładnie na ENERGETAB 2019 - więcej tutaj.
Tylko Przemek z Zamela mógłby się tutaj wypowiedzieć, ale skoro jeszcze nic tutaj nie napisał to albo nie może ujawniać planów (których może w ogóle odnośnie tego produktu nie być), albo po prostu obecnie trudno przewidzieć datę premiery. Niedawno zaprezentowane zostały piloty, które po raz pierwszy Zamel prezentował na Energetab 2019, więc minęło 1,5 roku od ich premiery na targach. Może GKN jest następny w kolejce? Trudno przewidzieć, jak zawsze. Pytanie o potencjalny popyt. Jeśli jest niewielki, to pewnie nie będą się z tym spieszyć. Z drugiej strony azjaci nie śpią i produkują coraz więcej smart urządzeń, niejednokrotnie bardzo dobrych i ładnych, głównie na WiFi ew Zigbee.

Tutaj znalazłem jakiś na WiFi z aplikacją i histerezą 0.1-6: https://www.elektrobock.cz/pl/termostat-pokojowy-wifi/p1744
Wygląda jak wygląda (chociaż GKN też nie grzeszy urodą IMHO), ale jest.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant