Problem z logowaniem

  • 5 Odpowiedzi
  • 926 Wyświetleń
Problem z logowaniem
« dnia: Październik 10, 2021, 13:59:07 »
Witam,
mam problem z zalogowaniem się do kontrolera. Aplikacja po uruchomieniu pokazuje że "znaleziono kontroler" i pokazuje okno logowania się.
Co bym nie wpisał w login i hasło to po wciśnięciu "Zaloguj" dostaje komunikat na dole "Łączenie..." który po chwili gaśnie i nic się więcej nie dzieje.
Robiłem już restart zasilania 2 razy po 60 sekund i nic to nie dało.
Jak można rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam
Daniel

Odp: Problem z logowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2021, 21:26:29 »
Mała aktualizacja - jeśli z pendrive wgram oprogramowanie przez usb to mogę się zalogować - ale tylko przez kilka razy i znowu powraca ten sam błąd.
Później już nie mogę się zalogować i ponownie wkładam pendrive z firmware i znowu działa przez parę razy.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problem z logowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2021, 13:02:06 »
Jeśli masz aktualną kopię zapasową ustawień kontrolera to skorzystaj z przywrócenia kontrolera do ustawień fabrycznych:
https://zamel.com/pl/exta-life/efc-01-instrukcja.pdf strona 13
Zobacz czy po resecie możesz się logować bez problemu. Jeśli tak, to przywróć kopię zapasową i może wszystko wróci do normy. Być może w kontrolerze coś się źle pozapisywało w ustawieniach na karcie SD i nie działa, albo jest jakiś bug w sofcie kontrolera.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Problem z logowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2021, 07:14:51 »
Witam,
zrobiłem reset kontrolera i wgrałem kopie ustawień. Mogłem się logować cały dzień lecz po około 24 godzinach znów taka sama sytuacja z brakiem możliwości zalogowania się.

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: Problem z logowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2021, 15:27:43 »
Witam,
zrobiłem reset kontrolera i wgrałem kopie ustawień. Mogłem się logować cały dzień lecz po około 24 godzinach znów taka sama sytuacja z brakiem możliwości zalogowania się.
A jaka wersja softu EFC-01? Bo jeśli coś działa a potem bez powodu przestaje to pewnie jest jakiś bug. Jeśli masz soft co najmniej 1.6.12 z powiadomieniami push to spróbuj je wyłączyć, bo to być może przyczyna, że brakuje zasobów w kontrolerze, aby zalogować kolejnego użytkownika. Tak to dla mnie wygląda i znam ten problem ze strony integracji z Home Assistant, gdzie w starszych wersjach wykorzystywane były 2 połączenia i czasem uniemożliwiało to zalogowanie się z aplikacji gdy kontroler był połączony z HA. Coś mi się wydaje, że u ciebie występuje ten właśnie problem, tylko przyczynę trudno ustalić, chyba, że masz integrację z HA i to w starej wersji, ewentualnei korzystasz z powiadomień push Exta Life i nowej integracji HA w wersji 2.1.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant

Odp: Problem z logowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2021, 02:21:43 »
Witam,
do urządzenia logowałem się tylko z jednego teflonu - nie mam integracji z home asistant. Postaram się wyłączyć w kontrolerze powiadomienia push. Jak to nie pomoże to znowu zrobię reset i zobaczę czy będzie działał bez wgrywania moich ustawień z kopi zapasowej - jak nie będę mógł się zalogować po jakimś czasie to wiadomo że kontroler jest do śmieci.

Pozdrawiam