EFC-01

  • 2 Odpowiedzi
  • 700 Wyświetleń
EFC-01
« dnia: Luty 18, 2022, 16:47:12 »
Cześć,

Mam problem z moim EFC-01, który od dłuższego czasu leżał w szufladzie nieużywany. Po podłączeniu zasilania i hard resecie EFC wstaje, ale nie idzie się z nim połączyć przez aplikację Exta Life. Powolna pulsacja zielonej diody kończy się trzykrotnym szybkim mignięciem i diody gasną.

Adres IP przydzielony, w sieci urządzenie jest widoczne, ale w aplikacji nie wyszukuje kontrolera automatycznie, ani po dodaniu namiarów z palca. Jedyny komunikat to "Wystąpił błąd" (komunikat pokazuje się bardzo szybko przy podjęciu próby połączenia). Nie działa też funkcja resetowania hasła - aplikacja prosi o kliknięcie w ciągu 10s przycisku reset, ale ten nie reaguje. Próbowałem różne routery do podłączenia EFC, usuwałem dane aplikacji z iOS dla pewności, ale bez żadnych rezultatów.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub ma jakiś pomysł co mógłbym jeszcze sprawdzić?


*

Offline SebiCo

  • ***
  • 225
    • Zobacz profil
Odp: EFC-01
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2022, 19:18:08 »
Zaktualizuj soft w EFC-01

*

Offline admin

  • *****
  • 1644
  • Twórca i moderator forum
    • Zobacz profil
    • Forum ExtaLife
Odp: EFC-01
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2022, 12:47:25 »
Tak jak pisze kolega SebiCo - zaktualizuj soft. Ściągnij aktualne oprogramowanie ze strony Zamela, załaduj na pednrive USB i wetknij do kontrolera. Zaktualizuje się i pewnie zacznie działać ok. Aplikacja ExtaLife nie rozróżnia czy ma do czynienia z aktualnym softem kontrolera czy nie, i ze starymi wersjami po prostu nie działa. am tego ostatnio doświadczyłem próbując zmienić ustawienia sieciowe i nie było to możliwe bo mam stary soft.
Elementy systemu, których używam: 3xSRP-22, 5xRDP-21, 3xROP-22, 4x ROP-21, 1xP-456/36, 1xRNK-24, 3x RNP-21, 1xRCT-22, aplikacja na Android oraz iOS + Home Assistant